Jump to content

(NE)legalna obiteljska kuća


joooja

Preporučene objave

evo ukratko

Tražena procjena kuće od strane erste nekretnina i u procjeni kažu da je potkrovlje nelegalno izvedeno.

 

Kuća ima građevinsku dozvolu iz 1981 godine,tlocrtno odgovara građevinskoj dozvoli,ucrtana je u katastar,na ZK izvatku stoji zabilježba da nema uporabnu dozvolu(koliko znam za građevine izgrađene prije 1991 se ne izdaje uporabna dozvola)

 

Sad me zanima kako kuću legalizirati???odnosno to potkrovlje?od kud početi?

 

Hvala svima unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo novi korisnik sam ali ovo je moje područje. Ukoliko imate građevinsku dozvolu samo za prizemlje i nigdje se ne spominje potkrovlje. Morat ćete izraditi dokumentaciju za to potkrovlje. Pretpostavljam da je objekt veci od 100 m2 onda spadate u grupu Nadogradnja - Manje zahtjevne zgrade, stambene namjene.

 

Znaci treba vam Kopija katastraskog plana ( 3 primjerka ) jer je kuca ucrtana. Nije potrebna geodetska snimka.

I trebate otic u neki projektni ured da vam izrade dokumentaciju. Snimanje, iscrtavanje.

 

Troškovi su vam neke pristojbe. Kazna ( naknada ) za zgradu i komunalni i vodni doprinos.

Cijena ce ovisiti o m3 koje imate u toj nadogradnji.

 

Imat cete u projektu : Projetirano stanje i Izvedeno stanje i razlika koja ce iznostiti tih m3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija