Jump to content

Zastara obaveznog prekršajnog naloga?


lamenthr

Preporučene objave

Dragi forumaši,

trebao bi jednu vašu pomoć. Naime 10.9.2010 dobio sam obavezni prekršajni nalog od policije zbog nepropisno parkiranja. S obzirom da je auto od poduzeća Zagrebački holding sam morao platiti ali na prekršani nalog uložio sam u zakonskom roku Prigovor. On je od strane suda nakon nekoliko mjeseci odbijen i izrečeno mi je da kazn moram platiti u punom iznosu iako nisu napisali do kada.

Dana 15.9.2012 dobio sam opomenu od Porezne upravu da iznos po tom prekršanom nalogu moram podmiriti.

Moje pitanje: vidio sam da je u Zakonu o prekšaju zastara 2 godine od postupka naplate te da li to vrijedi za moj slučaj, a drugo da li postoji bilo koja opcija a da se taj iznos novčano ne podmiri (opće dobro i sl...)

Puno hvala na odgovoru laičkog pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara izvršenja sankcije nastupa 3 godine nakon datuma sjednice u kojoj su vam odbili prigovor.

 

Kada nema roka, rok je odmah.

 

Rad za opće dobro na slobodi postoji, ali za vaše nepropisno parkiranje se sigurno neće primjeniti.

 

Hvala puno na odgovoru. Prema članku 13. Prekšajnog zakona stoji da se prekršajni progon ne može pokrenuti kad protekne dvije godine od počinjenja prekršaja, pa sam se na to nadovezao. Ukoliko inzistiram na radu za opće dobro na slobodu,a zakon mi to omogućava, kome se trebam obratiti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija