Jump to content

tužba za smetanje posjeda, hitnoooooo


jooka

Preporučene objave

ljudi molim vas pomagajte, imam susjedu katastrofalnu, radili smo krov i za 7 dana stiže tužba da sam usao 30 cm u njeno cijelom duzinom a pošto kuća je malo lijevo od međe možda je zadnji rog ušao malo ali jako malo 5cm max. toliko sam ljut da bih se i povukao u svoje ali mi je još natovarila troškove. dali ih mogu kako izbjeci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,tuzba je dosla na obvezni odgovor,sto trebate i uciniti kako presuda nebi bila donesena zbog ogluhe.Niste naveli o kojoj se tuzbi radi,ali po naslovu teme,moze se zakljuciti da se radi o smetanju posjeda.Posjedovna tuzba je vezana prekluzivnim rokovima,a kako je vasa susjeda unaprijed znala koja osoba gradi kucu,morace te napisati kad je smetanje nastupilo,odnosno kad je susjeda isto uocila te koliko je vremena proteklo do podnosenja tuzbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje gosp. Matrix76. kuća na kojoj smo mijenjali krov je kupljena prošle godine s tim da je krov bio u jako dotrajalom stanju pa smo ga prošli vikend mijenjali, da bih za tjedan dana stigla tužba za smetanje posjeda i ujedno troškovi. sad mene zanima prije sudske rasprave koja je zakazana u 12 mj. sta napraviti? ja bih ako treba i maknuo se u svoje tih 5cm samo da nemam više problema sa tom babom i kako izbjeći troškove? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U postupku sud dozvoljava parnicnim strankama da spor rijese mirnim putem.U tuzbi za smetanje posjeda sud paznju posvecuje zadnjem mirnom stanju posjeda,no medjutim vi mozete osporavati na nacin da je trenutno stanje za koje se teretite bilo isto i prije zamjene krova,da ste radovima izvrsili samo zamjenu starog za novi materijal,i nikako niste odstupali od zatecenih dimenzija krova,sve i da jeste,tesko dokazivo.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje gosp. Matrix76 ovo što ste napisali je stvarno dobro jedino sto me mući je to sto ako ona zatraži sudskog vještaka da izađe na teren i ovaj utvrdi da sam ajmo reći usao 5cm (a ne kako ona kaze 30cm) sta onda?? joj ne mogu vam objasniti kakvi su to ljudi. ajde mi recite ujedno jer bi joj ja mogao kako zaprijetiti, npr. njezina ogromna kuća je bespravno sagrađena (vodi se oranica) supe svinjci itd. i jos je cijeli crijep u mome od čardaka i svinjca?? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netrebate mi objasnjavati kakvi su to ljudi jer je ocigledno,po pitanju"prijetnji"nemojte to raditi ali mozete istim osobama dati do znanja da i oni imaju oraha u djepu.Ako bi misljenje i nalaz vjestaka odstupao od navoda u tuzbi,onda ni tuzbeni zahtjev nije pravilno postavljen u odnosu na stanje kakvo jest po pitanju krova.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Odgovor na tužbu trebate dostaviti sudu u roku od 8 dana od primitka iste .

U odgovoru osporavajte tužbeni zahtjev u cijelosti i navedite da za zamjenu starog krova nije

potrebna nikakva dozvola Krov je ostao neizmjenjen I NIJE BILO SMETANJA POSJEDA .

Građevinskoj inspekciji dostavite prijavu za bespravnu gradnju možete ju poslati potpisanu ili anonimnu kako želite.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz citam i ne vjerujem kakve susjede imamo oko sebe i ja sam imao slicni slucaj kad sam kupio kucu.

pozvao sam mjernika i kod mjerenja zamolio sam ga da izmjeri na cent.(ko da sam znao )kad susjed dode na vikend(na more)da nece bit dobro sa njime.

ali mi mjernik kaze da oni imaju tj.da mogu imati odstupanja do 30 cm i rekao mi je da ako nesto bude nek ga pozovem na sud da ce on svjedocit,nije doslo do suda jer sam dokazao susjedu da sam u pravu malo se durio na nas ali sad smo sasvim ok.

tako da Vi postovani gospodine imate isto pravo na to ,a ako jos kopa opalite joj protutuzbu i prijavu za to sto nema legalizaciju i smirit ce se ta dama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osporavajte da ste ušli u susjedoin zračni prostor.

kao tužitelj trebala bi to i dokazati na način da predloži vještačenje koje treba i platiti.

ukoliko mjernik,određen od suda, ipak utvrdi prelaz u susjedin zračni prostor

držat se priče da je to zatečeno stanje .

 

 

 

susjedi došapnuti da razmišljate o prijavi ministarstvu

zbog nelegalne gradnje.

imate svoju kopiju katastarskog plana

dali su susjedini objekti ucrtani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam malo međutim nismo čuli drugu stranu. Baba kaže 30cm a on samo 5cm.Prelazak krova je samo povod svađe a stvar je u možda sasvim nečem drugom.Babi se može utvrditi da je ona u pravu da prelazi krov. On bi isto trebao na sudu dokazati da je to zatečeno stanje. Trebao je prije radova uzeti ovlaštenog geodetu i izmjeriti zatečeno stanje da bi mogao dokazati. Što se tiće babine kuće ima još vremena ta legalizaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dokazat da je takvo zateceno stanje je samo posjedovanje potrebiti dokumenata o kuci(gradjevinska,urbanisticka itd pa na kraju krajeva,kuca je kao takva uknjizena).

Uprkos cinjenici da susjeda ima vremena legalizirati objekat,medjutim gospodo takav se postupak mora platiti i stvara obvezu,a sto je i susjedi bilo za cilj da "joki"prouzroci trosak i stavi ga u brige.

Znaci tvrdit da ste takav objekat kakav jest,kupili,i neodustajat od takve cinjenice,i ako se meni najvise cini relevantna cinjenica koju iznosi clan foruma SPQR,da takva situacija nepredstavlja cin smetanja posjeda,a sto je i argumentovao sudskom praksom.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ekipa bok, ispričavam se što nisam odgovarao prije danas je kirvaj kod nas u selu pa ako hoćete možete na kolače. :-) Stvar je krenula ovako, prošle godine smo supruga i ja kupili tu kuću o kojoj raspravljamo (ujedno i voćnjak) a svo vrijeme prije je ta dotična susjeda sa svoja dva sina to dvorište održavala i dobrano koristila (plac im je jako uzak 8.45m širine) vozili drva, kukuruz, sadili vrt, kupili šljive i kasnije rakiju prodavali itd. ispočetka sve super "nek si ti mladiću kupio ti si iz sela tebe poznamo itd." da bi za tri mjeseca zlo i naopako. kako smo to kupili iza su temelji i supruga i ja u akciju idemo si uzidati dvije prostorije da bi ona rekla ne može trebamo se metar od međe maknuti neovisno sto temelji prate kuću (da vam olakšam arkod donja motičina, osječ.-baranj. čestica 334/2, 337/3,337/4 njihova 334/1 pa pogledajte) mi odustajemo imamo svojih otprilike 50 m2, dijete na putu za početak dosta, kažem joj ajde da zovemo mjernika za tu među neće, ja kažem zvat ću ja ali kad dođe nek potpiše jer kaže mi mjernik ako izađe i ona nepotpiše kao da nije ni bio. nakraju supruga i ja tražimo sudsko uređenje međe i s advokatom svojim napokon potpiše, da bi mi radili krov kako sam i napisao a ona odmah tužba. eto toliko. (nemam ništa protiv nacionalnosti ali oni su iz bosne doselili 96 god. dotična se ne zna potpisati nego otisak daje, stariji sin isto ni potpisati samo slovkati a mlađi tu i tamo, penzija neka ogromna jel joj je sin poginio u bosni u ratu i naravno s nikim nekomuniciraju u ulici) u katastru joj je smo stara kuća ucrtana a ovo novo i sav ostatak ništa. hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad kao što znate svu situaciju molim vas gosp. Matrix76 a i sve ostale sto napraviti a da je sto bezbolnije za suprugin i moj đep. dali da se žalimo na tužbu ili da čekamo sudsku raspravu, šta da radimo, jer kako poslovica kaže "nedo bog nikom ovako sta"

Poštovani obavezno pismeno odgovoriti na tužbu u propisanom roku inače se donosi rješenje u korist tužitelja zbog ogluhe tuženika,to vam je gosp.Matrix76 već savjetovao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vam mora sastaviti pravno educirana osoba,ne možete sami,obično se dobije rok za odgovor na tužbu, a nakon odgovora je ročište da saslušanjem stranaka,svakako konzultirajte nekog odvjetnika što prije jer ako propustite rok za odgovor izgubit će te zbog ogluhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemozete to tako raditi,uopce se neradi ni o kakvoj zalbi,vec o odgovoru na tuzbu,u kojem se izjasnjavate na navode iz tuzbe,da li tuzbene zahtjeve prihvatate ili osporavate,ako osporavate..zbog cega,iznosite svoje cinjenice te dokaze,svjedoke kojim potkrepljujete svoje navode.Znaci,nije to promijenit podatke u nekoj ustaljenoj formi,i stvar zavrsena....Iako meni od pocetka nije jasno da ste tuzbu dobili,rociste vec zakazano a na tuzbu se jos nije odgovorilo,vjerujte da sumnjam u tako nesto.??

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ee joka

sve mi se cini da nece sa ovima ici lako kao sto svi pisu ,jako tesko da se pomirite prije a tu je i sud koji zivi od ovakvih slucajeva itd.

a ako ta gospoda i sinovi su tako pametni nakon potpisa i suglasnosti te biti tolko bezobrazan ,hmmmmm jedino rjesenje je da ih njezno prijavite zbog ilegalne gradnje itd,jer sa ovakvima necete lako na kraj vjerujte,a sud ionako placa onaj koji izgubi ,potrudite se naci dobrog odvjetnika i po mog.na postotak se dogovorite o vezi zarade njemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje, gosp. Matrix76 hoćete mi ovo malo pojasniti nerazumijem što želite reći; "Znaci,nije to promijenit podatke u nekoj ustaljenoj formi,i stvar zavrsena....Iako meni od pocetka nije jasno da ste tuzbu dobili,rociste vec zakazano a na tuzbu se jos nije odgovorilo,vjerujte da sumnjam u tako nesto.??" krov sam radio 20 i 21 listopada,tužba napisana 23 kod odvjetnika i predana u općinski sud našice nama stigla 26 skupa s pozivom za glavnu raspravu koja je zakazana 20,12,2012, zato vas pitam što da radim, dali da pišem žalbu ili odgovor na tužbu i kako ju napisati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte,zalba je pravni lijek koji se izjavljuje na presudu ili rjesenje,tako da to otpada.Poziv za rociste zajedno sa tuzbom,hm vjerujte da jos za to nisam cuo.,nek me ispravi neko ak zna za slicno..

Forma odgovora na tuzbu je naravno ista,sve ono sto propisuje ZPP,ali svaki postupak je prica za sebe,tako da morate iznositi cinjenice i dokaze kojim osporavate tuzbeni zahtjev,al kad sve sagledam,postavlja se pitanje cemu odgovor kad je vec zakazano rociste,smijesno ali ak je tako kako navodite,onda istinito.U svakom slucaju odgovorite na tuzbu kako nebi nista prepustali slucaju.Mislim da vam je ugrubo dovoljno izneseno cinjenica koje trebate navesti u odgovoru.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj ne mogu vam objasniti kakvi su to ljudi. ajde mi recite ujedno jer bi joj ja mogao kako zaprijetiti, npr. njezina ogromna kuća je bespravno sagrađena (vodi se oranica) supe svinjci itd. i jos je cijeli crijep u mome od čardaka i svinjca?

joka

ak je ta kuca na crno i nije ucrtana u katastru itd

kako vam onda mora ona reci nesto takvo jer ona nebi smjela nit zivjet tamo jer nema kuce na oranici

probajte saznat kad je kuca gradena i orto snimke bi trebale pomoci na sudu(trazite)ih od suda

pokusajte preko0 odvjetnika kontaktirat tu gospodu i napismeno joj obrazlozit da ce imati daleko vece posljedice po sebe i probajte je nekako nag.da povuce tuzbu,a ako nije islo"na demokratski "nacin onda nema milosti ozezite po njoj pomocu suda ,inspektora itd ali sve legalno i na fin nacin ,a kolko kuzim zena vam je trudna pozovite se na to da dozivljava sokove zbog takvog ponasanja susjede -taki slucaj sam ja imao i smirio sam susjeda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje micopuma, izvadio katastarski plan prije 2 tj. (prikljućak vode)nema je samo stara kuća koja je bila, sad je od stare kuće ostala samo garaža ovo sve novo. tata moj dođe na kuću da vidi sta treba raditi ona njemu viče "sta špijuniraš" itd. načelnik sela radi jedno polje a do njega oni imaju polje i zamislite oni posadili betonske stupce za vinograd i ogradili cijelo polje na međi, sad načelnik ih je tužio da se moraju maknuti od međe jel on sad ne može obrađivati svoju zemlju, ma ne znam šta da vam kažem. doselili su 96 kupili tu staru kuću a negdje 2003-2004 gradili novu skup sa svim drugim prostorijama. susjed njoj s desne strane je zvao mjernika i zabija kolčiće a ona ih odmah vadi i kaze to je namješteno. strava, zato ja i tražim pomoć kako to riješiti najbezbolnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je njena kuća bespravna nema veze sa vašom tužbom, niti sa vlasništvom, tu se utvrđuje samo posljednji mirni posjed i način smetanja, nemojte se ovdje iscrpljivati već uzmite dobrog odvjetnika da bi dobili parnicu inače će te platiti sve troškove i vještačenja, nema tu ništa bezbolno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matrix pozdrav! Citala sam malo tvoje postove i vidjela da pomazes kod pravnih savjeta, podrzavam ljude koji se nalaze u mojoj situaciji i smatram da takvim podmuklim ljudima od susjeda treba doci na kraj. Al kako kad takvi uvjek izvuku deblji kraj. Ja sam imala jednu specificnu situaciju, mislim covjek taj susjed s kojim moji roditelji vec godinama ne razgovaraju, jucer si je sopustio jednu situaciju koja je prevesila svaku mjeru. Moj otac je vani na svom dvoristu popravljao traktor, da bi ti na nas put dosao taj susjed i poceo ga vrijedat mog tatu i jos jednog susjeda koji mu nisu dali povoda da dode na nas posjed. Tata mu se samo verbalno onratio da se makne sa naseg dvorista, taj susjed je to ucinio al kad je dosao na cestu poceo si sa rukama trgati oci i nesto raditi po njima te pozvao policiju i hitnu da mu je moj tata bacio nesto u oko. Dosla hitna i policija i naravno ispitivala slucaj, ovaj lazljivac je tolko lazi navlebetao da bi mu covjek i povjerovao da ga neznaju ali srecom policiji je vec poznat po takvim stvarima, uvjek se samo okomi na susjede koji nikad nisu nista krivi, ovog puta na mog tatu. Policiji je rekao kako moj tata posjeduje doma pistolj sto je istina i ima dozvolu za nju, te su mu je oduzeli oduzeli, jer je taj susjed rekao da mu je moj tata prijetio da ce ga ubiti, a to nije istina. Oba dvojica su nakon tog kao ocevida otisla u policiju dati iskaz o situaciji, tata ima svjedoke dok susjed nema, oba dvojica su bili bez alkohola u krvi a moj tata uopce nije svadljiv tip, nego taj susjed stalno provocura ljubomoran je na nas i stslno nam s necim prijeti. Molim te da mi pomognes i savjetujes oko moje nastale situacije. Tati se sad otvorio dosje zbog bolesnika, na koji nacin ga mozemo poslati na lijecenje malo da si zivce ohladi. Ne bih voljela da tatu prate dosjeii , koji ce vidjeti svi policsjci kada otvore njegov profil u kompjutiru. Molim vas pomoc bitna mi je da znamo kako postupiti kod nastale situacije da se rijesimo tog susjeda da nas ne uznemirava i ne dolazi na nas posjed. Hvala unaprijed, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,ako vas otac nema utvrdjene krivice,onda se neuvodi ni u kakav policijski dosje,tako da se po tom pitanju netrebate gristi.Vjerovanja sam da i u ovom slucaju postoji neka pozadina od prije koja se manifestuje kroz ovakve i slicne provokacije.Morate znati da su policijski sluzbenici duzni izici na svaki poziv gradjana,sto nemora znaciti da onaj ko poziva policiju,da je u pravu.Neznam da li ta osoba ima nekog od clanova porodice,pa me interesuje ako ima,kako oni na sve to gledaju.Navodite da je osoba slabog psihickog stanja,gdje bi za njegovo zbrinjavanje u zdrastvenu ustanovu morao intervenisati uzi clan njegove obitelji.Medjutim postoji mogucnost i na drugi nacin,sto je moglo u konkretnom slucaju koji se desio,kad osoba sama sebi nanosi povrijede te pri tome kod drugih stvara osjecaj nelagode,sto su trebali poduzeti sluzbenici policije i pozvati SHMP.

Neznam da li ste se kad obracali policiji i prijavili globalno probleme koje imate sa susjedom,pa da se isti sluzbeno pozove ,na razgovor,po potrebi da i vas pozovu ako je to svrsihodno za rjesavanje netrepeljivosti od strane susjeda.

U konkretnom slucaju,ako se radilo o javnom mjestu,ili cak mjestu na privatnom posjedu koje je vidno ili dostupno sa javnog mjesta,sluzbenici policije su na osnovu izjava obe strane kao i svjedoka dogadjaja,mogli sankcionisati susjeda zbog remecenja JRM-a.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav ekipi, evo samo da se javim i da napišem kako je bilo. Odgovor na tuzbu nisam nikakav poslao nego sam roćiste cekao koje je bilo jućer. Njihov advokat je tražio da uviđaj bude na licu mjesta i sutkinja je ovo napisala, "Točno je da sam ja obnavljao krovište. obnavljane krovišta vršeno je prema dimenzijama starog krovišta. Prema tome netočno je da bi u kritično vrijeme zamjenom krovišta prelazio dimenzije krovišta kako je bilo ranije. Kuću sam ja kupio 2011 godine i nisam nista renovirao na kući sto bi prelazilo međnu liniju. prema tome protivim se tužbi i tužbenom zahtjevu te se protivim naknadi troškova. Punomoćnik tužiteljice izjavljuje da je još prije uređenja međa krovište prelazilo međnu liniju. Punomoćnik tužiteljice predlaže da se izvrši očevid na licu mjesta. e ekipa sad je svaki savjet dobro došao kako dalje i šta???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je parnica zbog smetanja posjeda rokovi kod smetanja posjeda su kratki, izjava punomoćnika tužitelja može u ovom postupku samo ići vama u korist jer se tužbeni zahtjev odnosi na Vaše smetanje a ne na ono koje je nastalo u vrijeme gradnje kuće, u svakom slučaju i da tužitelj promjeni tužbeni zahtjev probijeni su rokovi. Očevidom će samo natovariti još troškova svojoj stranci koja će vjerovatno izgubiti spor.Mišljenje sutkinje ide i vama u korist jer je bitno da Vi niste smetali posjed, bez obzira što je krovište mijenjano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru gosp. StudentSplit25, mene sada zanima kakva je procedura i sto se moze ocekivati, koji je najgori scenarij kada sutkinja i vještak izađu na očevid. Istina je da smo supruga i ja mjenjali krov (postojeći gabariti krova) ali kad je bila jako stara građa, rogovi su se isavijali s godinama i kada je stavita nova građa s ceste se vidi da je rog nekih cca. 4-7 cm na 3.30 metara visine kod susjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uložite prigovor zastare 30 dana od saznanja tužitelja za smetanje a svakako u roku od jedne godine nastupa zastara a imate i jednu pravnu da je nazovem začkolicu ako bude tužitelj preinačio tužbu promjenom istovjetnosti tužbenog zahtjeva tkz. objektivna preinaka, onda je svakako nastupila zastara jer to rade tijekom postupka koji traje najmanje više mjeseci pa obratite pažnju i na to i pustite ga da preinači tužbu ali se svakako protivite preinaci pa nakon toga uložite prigovor zastare i na tu preinačenu tužbu ovo nije sigurno da će se desiti ali neka znadete! Priložite i presudu koju sam vam već naveo gore i iznesite tvrdnju da ne postoji smetanje posjeda zbog neznatnog zadiranja u posjedovnu sferu tužitelja te da se radi o obijesti tužitelja OMNIA LAETISSIMA IN EUNTE ANNO! latinski sretna nova godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji jedna mogucnost koja se vrlo lako moze desiti,naime sud nije vezan pravnim osnovom tuzbenog zahtjeva,a kako je u citavom postupku angazovan odvjetnik koji vrlo dobro zna za prekluzivne rokove kod smetanja posjeda,cak sta vise sud bi tuzbu odbacio prilikom ispitivanja tuzbe ako bi utvrdio da je doslo do prekluzije,te glede navedenog postoji bojazan da se ide na pravu vlasnicku tuzbu tzv "actio negatoria"tuzba radi protupravnog uznemiravanja prava vlasnistva,sto nezastarijeva,te neigra ulogu da li je uznemiravanje pridonio trenutni tuzeni ili njegovi prednici,a sto bi u tuzbi za smetanje posjeda imalo presudnu ulogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije isti tužbeni zahtjev za posjedovnu tužbu i za actio negatoria a tz je osnovna postavka, zatim posjedovna tužba se provodi po pravilima izvanparničnog postupka i to jest izvanparnični post. a u slučaju actio negatorie to nije slučaj,u posjedovnom predmetu se odlučuje rješenjem a ne presudom upravo stoga da se naglasi da se radi o postupku u kojem su bitne činjenice posljednjeg mirnog posjeda a drugačije se može riješiti u vlasničkoj tužbi , nadalje u posjedovnim predmetima je zabranjeno raspravljati o pravu vlasništva i o jačem pravu uopće jer je posjed činjenica a ne pravo, doduše pravni poredak priznaje određenje pravne posljedice i učinke, rok za žalbu je u posjedovnim predmetima 8 dana u parničnim 15 dana, a matrix nemojte biti sigurni da odvjetnici znaju rokove odnosno da vode brigu o tome, pa niti sud, barem prema mojem iskustvu, nemate razloga, riječ odvjetnik kao zvanje poistovjećivati s nečim automatski stručnim, jakim i nadmoćnim, po mojem mišljenju radi se o jakom nastupu bez puno sadržaja samo je problem što je većina takova ,ovo samo da vam pokušam razbiti eventualni strah i impresioniranost lažnim veličinama, bez muke ( svakodnevnog čitanja u ovom slučaju ) nema nauke, NULLA DIES SINE LINEA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ovom objavom niste nista rekli sto vec nije receno,ali ako smatrate da tuzba za smetanje posjeda nije parnica,onda imate problem,u izvanparnicnom postupku se neodlucuje o sporu,nadalje vanparnicni postupak nepoznaje izraz "tuzitelj i tuzeni".

Glava dvadeset osma

POSTUPAK U PARNICAMA ZBOG SMETANJA POSJEDA

Član 438.ZPP

Ako u ovoj glavi ne postoje posebne odredbe, u parnicama zbog smetanja posjeda primjenjivat će se ostale odredbe ovog zakona..

Neznam na osnovu cega vi uopce tvrdite da je u pitanju posjedovna tuzba,da nije mozda po naslovu teme?Nezalijecite se tako olako,ni sam tuzeni jos nije upucen o cemu se ovdje radi.Jos jednom cu vam ponoviti,sud po sluzbenoj duznosti pazi na prekluzivne rokove kod tuzbi za smetanja posjeda.

Opcepoznata cinjenica da se u ovim tuzbama gleda zadnji mirni posjed,ali ako neko tvrdi suprotno,onda postoji SPOR,gdje postoji spor postoji i parnica,glede ovog se vratite na zakonsku odredbu koja je citirana u objavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipi, drago mi je da ste se zainteresirali za moju temu. situacija je takva da je sve napisano i da ce uviđaj na licu mjesta dobiti papirnato kada ce biti. sad mene zanima sto i kako kad taj uviđaj bude bio???? samo da kazem da sam ja na sudu njihovog odvjetnika pitao gdje je on izmjerio 30 cm da sam ja ušao kod njih, a on na to pa nisam ja to mjerio, ja pitam pa ko je, on kaze tako su mi rekli i ja napisao a ja na to kazem pa da vam je rekla 100 cm vi bi napisali tako a on na to PA DA. sta da vam kažem. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani!

Osporavajte smetanje posjeda .Recite da ste samo zamijenili crijep na postojećem krovu , da se tužiteljica nikada nije žalila na postojeće stanje ,i da ste uživali u mirnom posjedu do zamjene crijepa ,kojom se zamjenom ništa nije promijenilo.

Na uviđaj će doći sudac zapisničar vještak te njihov i Vaš odvjetnik .Ne obraćajte se ni njihovom odvjetniku ni tužiteljici , ali smireno recite da želite na miran način rješiti spor,.

Prije potpisivanja zapisnika zamolite da Vam dozvole potpisivanje ovjerenog prijepisa zapisnika nakon što ga pročitate . Na zapisnik Vi imate pravo prigovora .Uobičajeno je da se za suca i zapisničara pripremi stol i stolica kako bi mogli sastaviti zapisnik.

 

Bez panike ,hrabro .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje ude, malo ste mi olakšali situaciju, sta mislite dali da se pozovem mozda na prijasnji post od SPQR-a:zadiranje u tuđu posjedovnu sferu mora biti ozbiljno i znatno tako u presudi Županijskog suda u VARAŽDINU,( stranica http://www.zsvz.hr, zbirka 10 str. 5) Gž. 142/09-2 od 11. ožujka 2009. godine postavljanje oluka -odvoda za vodu sa zadiranjem od 5 odnosno 15 cm ne smatra sud smetanjem posjeda, ili ne. ne znam ni sam sve mi je to jako napeto za poluditi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ako je samo mijenjan krov-crijep tada ne znači da ste sada smetali posjed .Tužba za smetanje posjeda podnosi se u roku od 30 dana od čina smetanja odnosno od saznanja za smetanje. Sud može odbiti tužitelja sa tužbenim zahtjevom .

Tužitelj mora dokazati da je upravo u zadanom roku bilo smetanja ,način smetanja itd.

Ako toga nema tužba se odbija.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

pozdrav forumasima, vjerovali ili ne moja draga susjeda je zalila na presudu i osjecki sud ponistio presudu tj, sve vratio u nasice dosla nova sutkinja (stara otisla u penziju) baba umrla a sinovi nastavili spor i sad treci advokat njihov se zalio, ukinili tuzbu prema meni ali sudkinja mi naredila sve troskove da ja platim 5500 kn, pa ja neznam sta da kazem. poluditi cu.pomagajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na to da sam ja udovoljio njihovoj tuzbi jer sam povukao sporni dio i nema veze sto je to bilo u namjeri dobrosusjedskoj oni kazu da sam udovoljio i sutkinja meni pripisala troskove. neznam sta da kazem tuzan sam nemate pojma koliko. a zadnja presuda u moju korist i ova sve okrene bez i jednog dokaza novog. da sam znao da ako prihvatim da oni povuku tuzbu bit ce takve posljedice nebih povlacio pa vi dokazite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako mislite nagodba, ja sam dosao na sud i njihova odvetnica me pitala dali se ja slazem da oni prekinu tuzbu prema meni i ja objerucke primio da prekinu jer nemam vise na poslu da me itko mjenja za smjenu a da sam znao da ce mi prisiti troskove nebi pristao nikako? ma sta da vam kazem dosao sam tamo sto god da sam rekao sutkinja me uopce nedozivljava i bez ijednog dokaza meni troskovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija