Jump to content

Nekoliko pitanja vezana za parnični postupak


Sruk

Preporučene objave

Pozdrav svima i isprike ako sam sam postavio post pod krivu temu.

 

Imam nekoliko pitanja koja nisam uspio izgoogleat :) i puno bi mi značilo ako mi netko može odgovoriti.

 

Da li u parničnom postupku postoje sankcije za nepoštivanje sudskih rokova od strane protustranke?

 

Da li je u parničnom postupku pravno utemeljeno da se zatraži da parnične troškove snosi opunomoćenik protustranke?

 

Da li postoje sankcije za davanje proturječnih iskaza stranke?

 

Da li je zbog naknadnog smetanja posjeda pravno utemeljeno da se za isto tuži dopunom tužbe prvotnog smetanja ili se treba ići posebnom tužbom?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Postovani,opcepoznata cinjenica da se propustanjem rokova gube odredjena prava.Odredbam ZPP propisane su sankcije za nepostivanje suda,stranke,svjedoka itd.

Opunomocenik nije stranka u postupku(tuzeni i tuzitelj)te je nelogicno prikaciti istom sudske troskove.

Ako se posjed i dalje smeta a vec traje postupak za istu stvar,mozete izvrsiti preinaku tuzbe kako nebi zapocinjali novu parnicu.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani!

1.

O poštivanju rokova vodi brigu uređujući sudac.

2. Sudske troškove snosi onaj tko izgubi spor .Ako stranka djelomično uspije u sporu tada

sudske troškove snosi svatko u omjeru uspjeha u sporu .

3. Punomoćnik ne može snositi sudske troškove .

4. Punomoćnik može snositi uzrokovanu štetu ako mu se ona dokaže .

 

5. Ako je postupak za smetanje posjeda pravomoćno okončan tada nema mogućnosti za isto tužiti dva puta,naime radi se o presuđenoj stvari.

 

Vi trebate pribaviti određenu dokumentaciju i potražiti savjet odvjetnika.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Zanima do kada je moguće dobivati sa suda obavijesti tip: spis je u kalendaru.. spis je u referadi..., pa opet spis je u kalendaru?Taj krug traje već više od godinu dana.Vodim postupak za naknadu štete na Općem građanskom sudu u Zg. Putem web-informiranja ih pitam za svoj spis i vidim da se već dugo vrti u krug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Pozdrav.
Zanima me koliko vremena protekne od predaje tužbe na pisarnicu do poziva na prvo ročište?  Jel se dobije obavijest preko servisa e-građani da je parnica uopće pokrenuta? Na e-oglasna. pravosuđje.hr sam gledao i nema ništa, a nije me bilo jedno 20 tak dana kod kuće te nisam mogao podići poštu. Zanima me jel sud dostavlja samo jednom pošiljku ili ide i drugi put? 

Unaprijed hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , bokios je napisao:

Zanima me koliko vremena protekne od predaje tužbe na pisarnicu do poziva na prvo ročište? 

Nema pravila, jer ovisi o sudu, vrsti postupka...

prije 8 sati , bokios je napisao:

Jel se dobije obavijest preko servisa e-građani da je parnica uopće pokrenuta?

Parnica počinje teći dostavom tužbe tuženiku.

prije 8 sati , bokios je napisao:

Zanima me jel sud dostavlja samo jednom pošiljku ili ide i drugi put? 

Dostava se ponavlja. Pogledajte čl. 142. i 143. Zakona o parničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija