Jump to content

Profesionalna mirovina


medomazinski

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Dobio sam Rješenje sa drugostupanjske komisije o profesionalnoj mirovini na postojeće radno mjesto-napokon.

Rješenje je došlo nakon 39 mjeseci neprekinutog bolovanja.Imam 28 godina radnog staža plus 31 mjesec ratnog staža u borbenoj postrojbi.

U Rješenju piše-Privremeneo Rješenje o profesionalnoj nesposobnosti,revizija u srpnju 2013.

Što slijedi ako moj poslodavac nema radno mjesto za mene prema tom Rješenju?

Što slijedi ako ipak pronađe radno mjesto?

Što ja sada moram poduzeti?

Kakva prava imam što se tiče sudjelovanja u ratu?

Da li imam pravo na otpremninu,kakvu i koliku,jer sam kod istog poslodavca 27 godina ?

Molim za savjet i pomoć.

Unaprijed zahvaljujem svima na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Dobio sam Rješenje sa drugostupanjske komisije o profesionalnoj mirovini na postojeće radno mjesto-napokon.

Rješenje je došlo nakon 39 mjeseci neprekinutog bolovanja.Imam 28 godina radnog staža plus 31 mjesec ratnog staža u borbenoj postrojbi.

U Rješenju piše-Privremeneo Rješenje o profesionalnoj nesposobnosti,revizija u srpnju 2013.

Što slijedi ako moj poslodavac nema radno mjesto za mene prema tom Rješenju?

Što slijedi ako ipak pronađe radno mjesto?

Što ja sada moram poduzeti?

Kakva prava imam što se tiče sudjelovanja u ratu?

Da li imam pravo na otpremninu,kakvu i koliku,jer sam kod istog poslodavca 27 godina ?

Molim za savjet i pomoć.

Unaprijed zahvaljujem svima na odgovoru.

 

Ako poslodavac za tebe nađe mjesto, ostaješ raditi i uz plaću ne manju od ove što si dobivao do sada češ imati pravo dobivati i oko 60-70 % mirovine na koju si po ovom rješenju stekao. Ako poslodavac ne nađe za tebe radno mjesto onda ideš u mirovinu i dobivaš 100% te svoje mirovine, kika če već biti.

 

Što se tiče otpremnine, imaš pravo na istu ali u kojem iznosu to je teško reći, to najbolje pitaj nekoga od sindikata, zavisi kakav ugovor imaš sa tim poslodavcem kod kojega sada radiš.

 

Što se tiče tvog sudjelovanja u ratu i mirovine, terebala bi ti se mirovina uvećati za neki određeni postotak, zavisi od vremena provedenog u ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno Kompa.

Ovo je neko Privremeno Rješenje,nemam još iznos mirovine, nemam nikakvih primanja trenutno, HZZO mi je prekinuo isplatu bolovanja nakon 36 mjeseci.

Kakva su mi tu prav,da li netko zna?

Hvala na pomoći

 

Otiđi s tim rješenjem do svog poslodavca, do kadrovske službe pa im ga pokaži a oni znaju šta već dalje trebaju odraditi prema mirovinskom,a ako ne znaju nek ih nazovu pa nek ih pitaju.

 

Također odi do mirovinskog po mjestu prebivališta pa im pokaži to rješenje i zatraži od njih da ti počnu iplačivati akontaciju mirovine koja če te pripadati. Tako češ barem imati neka mjesečna primanja iako manja od mirovine ali bolje išta nego ništa dok oni ne izračunaju točni iznos visine tvoje mirovine a to bi moglo potrajati dok skupe od svih tvojih poslodavaca podatke, čak i nekoliko mjeseci.

 

Također se raspitaj tamo na mirovinskom kada da im dostaviš potvrdu da si bio u ratu kao HR branitelj, to će im isto trebati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđi s tim rješenjem do svog poslodavca, do kadrovske službe pa im ga pokaži a oni znaju šta već dalje trebaju odraditi prema mirovinskom,a ako ne znaju nek ih nazovu pa nek ih pitaju.

 

Također odi do mirovinskog po mjestu prebivališta pa im pokaži to rješenje i zatraži od njih da ti počnu iplačivati akontaciju mirovine koja če te pripadati. Tako češ barem imati neka mjesečna primanja iako manja od mirovine ali bolje išta nego ništa dok oni ne izračunaju točni iznos visine tvoje mirovine a to bi moglo potrajati dok skupe od svih tvojih poslodavaca podatke, čak i nekoliko mjeseci.

 

Također se raspitaj tamo na mirovinskom kada da im dostaviš potvrdu da si bio u ratu kao HR branitelj, to će im isto trebati.

mPozdrav Kompi i svima ostalim forumasima !

Ako firma nema drugo radno mjesto za mene,da li imam pravo na dvostruku otpremninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac Vam je dužan ponuditi sklapanje ugovora o radu za poslove koje možete obavljati s preostalom radnom sposobnošću i koji mora biti što sličniji poslovima koje ste do sada obavljali. Ako ne postoji takvo radno mjesto, poslodavac će Vam otkazati ugovor o radu, ali to smije učiniti samo uz prethodnu suglasnost radničkog vijeća (ili sindikalnog povjerenika u funkciji radničkog vijeća), a ako ono ne postoji od HZZ-a.

Istina je da u slučaju da Vam poslodavac otkaže ugovor o radu, imate pravo na dvostruki iznos otpremnine, ali samo u slučaju ako zaista ne postoji radno mjesto za koje bi Vam se ponudilo sklapanje ugovora o radu. Ako to mjesto postoji a Vi ga odbijete nemate pravo na takvu otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac Vam je dužan ponuditi sklapanje ugovora o radu za poslove koje možete obavljati s preostalom radnom sposobnošću i koji mora biti što sličniji poslovima koje ste do sada obavljali. Ako ne postoji takvo radno mjesto, poslodavac će Vam otkazati ugovor o radu, ali to smije učiniti samo uz prethodnu suglasnost radničkog vijeća (ili sindikalnog povjerenika u funkciji radničkog vijeća), a ako ono ne postoji od HZZ-a.

 

Pozdrav

Istina je da u slučaju da Vam poslodavac otkaže ugovor o radu, imate pravo na dvostruki iznos otpremnine, ali samo u slučaju ako zaista ne postoji radno mjesto za koje bi Vam se ponudilo sklapanje ugovora o radu. Ako to mjesto postoji a Vi ga odbijete nemate pravo na takvu otpremninu.

 

Hvala puno,pomogli ste

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija