Jump to content

upis vlasništva


maya9

Preporučene objave

Poštovani,

živim sa suprugom u stanu kojeg je njegov otac 1995. otkupio od Grada nakon što je i sam godinama živio u njemu prema stanarskom pravu. Međutim, kada sam išla provjeravati vlasništvo, vidjela sam da se on nije nakon kupnje upisao u gruntovnicu. Sastavili smo prijedlog i nosili na sud, međutim nisu nam niti htjeli prihvatiti dokumentaciju i u 2 navrata su nas vraćali bez objašnjenja, odnosno da jednostavno ne mogu uzeti papire i da se vlasnik ne može upisati. Nakon nekoliko telefonskih poziva upravitelju zgrade saznali smo prvo da se na sudu vodi postupak povezivanja zemljišnih knjiga, a zatim su nam rekli da se postupak još nije pokrenuo jer se 'sud, katastar i Grad ne mogu dogovoriti' . Zgrada je izgrađena 1973. i u zemljišnim knjigama na internetu stoji: podnesak pod br.y, sadržaj prijedloga:POVEZIVANJE KPU I ZEMLJIŠNE KNJIGE ZA ZGR. K. Č. BR. xx (K. Č. xyz). Datum rješenja, provedbe i otpreme je 2005. godina. Otac bi želio prepisati stan na sina, mog supruga jer smo uložili mnogo novaca u renoviranje a i kako bi mogli zatražiti kategorizaciju radi izdavanja stana u najam turistima. Što nam je činiti? Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija