Jump to content

Povrat oduzete imovine


ilegalac

Preporučene objave

situacija je slijedeća

70-80tih godina , za vrijeme juge, kad se formirao lokalni PPK, država je "oduzimala", tj. otkupljivala zemlju radi formiranja večih parcela,

otkup se radio ili za novac ili zamjena za neku drugu parcelu koja PPKu nije zanimljiva

e sad pola sela je prihvatilo zamjenu, a druga polovina novac

 

nastankom RH omogućen je povrat

tu mi je sad nejasno kako ?

koliko znam onima prvima koji su prihvatili zamjenu, opet je ponuđeno ili da vrate tuđe i uzmu svoje ili da ostane sve kako jest

 

ovi drugi su izjavili da im je zemlja prisilno oduzeta (nacionalizirana) i tražili su povrat i dobili, iako su zemlju zapravo prodali

 

kako je to moguće???

koliko znam postoje i kupoprodajni ugovori ,jedan u PPK i drugi kod vlasnika ali, jednima je lijeno tražit, a drugi ga namjerno sakrili

 

i na kraju kako je moguće tu nekretninu, koja je bila djedovina, i službeno je bila prodana, pa se zbog toga nije pojavila na ostavinskoj, da nakon ostavinske jedan od mogučih naslijednika napravi povrat i dobije zemlju nazad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovanje,

Kratko objašnjenje i evo nekoliko pitanja.

Zgrada je nacionalizirana i povrat je u toku.Dio zgrade neće biti vraćen u naravi nego u državnim obveznicama nakon izvršene procjene ovlaštenog vještaka.

1.Kolika je vrijednost te jedne obveznice?

2.kako se ona može unovčiti?

3.Koji su rokovi isplate takvih obveznica?

4.Da li se one isplaćuju retroaktivno tj. sa datumom predanog zahtjeva za povrat imovine o kojoj se radi?

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija