Jump to content

rjesenje o nasljedjivanju


ivana b

Preporučene objave

dobra vece,molim pomoc,dakle-kako da dodjem do novca koje mi pripada i koje sam dobio u ostavinskom postupku u jednoj trecini djela,shodno rijesenju o nasljedjivanju,koje je konacno i pravomocno,medjutim,jedan sunasljednik,moja majka,podigla je nakon smrti oca sve novcane iznose s bankovnih racuna!Buduci da mi ne zeli isplatit moj dio,mogu li na temelju rijesenja o nasljedjivanju dati sudu prijedlog za ovrhu,u jednoj trecini koja mi pripada,ili moram pokrenut tuzbu protiv majke putem suda na temelju navedenog rijesenja!Ako je rijesenje steklo pravomocnost 25.04.2012.g,dali postoji i kada je zastarni rok za tuzbu ili podnosenje prijedloga o ovrsi!Navodim da sam majci,na njen zahtjev,poslao nekoliko prijedloga o kompenzaciji tog novca,potom i izracun,medjutim ona je to opet odbacila!!!HVALA I POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odite do banke u kojoj je bio položen novac (ako je bio na računu).

pokažite im rješenje o nasljeđivanju i pismeno tražite isplatu sa računa ostavitelja

a po rješenju o nasljeđivanju .

na taj nači bi saznali kako je jedan nasljednik uspio podiči cjelokupan iznos sa računa.

na pismeni zahtjev vam trebaju pismeno odgovoriti.

nemate se vi šta dogovarati sa drugim nasljednicima .

o pismenom odgovoru iz banke ovise daljnji postupci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

odgovor banke-vezano za vas pismeni zahtjev od 15.studenog 2012g. izvjescujemo vas da su sa devizne knjizice u vlasnistvu pokojnog ... isplacena novcana sredstva u dolje navedenim iznosima i to temeljem naloga opunomocenika gdje ... a buduci da banka nije imala saznanja o smrti vlasnika racuna.dakle-zena pokojnog,moja majka je u vise navrata podigla sve iznose s racuna,poslije smrti,sto mi je dalje ciniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

punomoć je prestalasmrću vlasnika računa .

opunomoćenik je za smrt znao/la i za novac na računu .

kao zainteresirana strana trebao si banci dostaviti podatak da je vlasnik računa preminuo.

banka bi račun blokirala i dozvolila isplatu sa računa samo uz rješenje o nasljeđivanju i u omjeru koji je naveden u rješenju . vaš propust .

predpostavljam da je opunomoćenica počinila kazneno djelo kada je podignula novac sa računa a banku nije obavjestila o smrti vlasnika računa.

trađžite isplatu inače slijedi prijava Općinskom državnom odvjetništvu zbog počinjenja kaznenog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tužbom, nije nužna kaznena prijava. Međutim, upozorenje da postoji mogućnost kaznene prijave moglo bi pomoći da majka razmisli o svom ponašanju, pa da stvar riješite bez suda.

 

Ako bi i došlo do kaznenog postupka (malo je vjerojatno da bi slučaj preuzelo državno odvjetništvo, vjerojatnije je da bi vam prepustili mogućnost progona) vi možete tražiti - s obzirom na srodstvo s mogućom optuženicom - da sud utvrdi postojanje kaznenog djela i odredi povrat novca, ali da ne izrekne kaznu ili da kazna bude uvjetna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

koji je krajnji rok za podizanje tuzbe radi povrata novcanih sredstava koje je majka podigla nezakonito,rjesenje je postalo pravomocno 09.05.2012.g

dali se na taj novac racunaju kamate,redovne i zatezne i od kojeg roka

tokom postupka snosio sam sve troskove vjestacenja,postupak je zavrsio u moju korist,dali imam pravo od majke traziti dio placenih troskova i to pridodati navedenoj tuzbi radi povrata n.sredstava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija