Jump to content

isključivanje struje


xtomek

Preporučene objave

Pozdrav

Ovako. živim u kući sa svojom ženom, djetetom i njezinim roditeljima. kuća je etažirana i ima više vlasnika. Dvojica braće imaju odvojene etaže kao i njihov otac koji je taj dio nasljedio od svoje mame koja je prošle godine preminula. Roditelji moje žene su otkupili dio od njegove sestre te nismo u rodbinskim vezama. problem je što naš dio nema odvojeno ni struju ni plin već imamo kontrolno brojilo. režije se plaćaju tako da preko kontrolnog brojila izračunamo naš dio te u skladu s tim i plaćamo.

režije su se redovito uvijek podmirivale. no problem nastaje kada je dotični gospodin nasljedio taj dio od svoje mame. pošto je glavno brojilo i glavni osigurač za naš dio u njegovom dijelu kuće, počeo je inzistirati da se mi odvojimo.

pošto smo u teškim financijskim problemima i trenutno nemamo novaca za takvu investiciju, pokušali smo se dogovoriti s njim da ćemo to napraviti čim budemo bili u situaciji, pošto bi i nama to odgovaralo. no on je od nedavno postao užasno neugodan te nam je počeo prijetiti da će nam isključiti struju. prije nekog vremena to je napravio sa plinom koji smo koristili za grijanje, te smo tako ostali bez toga. prije tjedan dana nam je zaprijetio opet da će to napraviti ukoliko odmah ne platimo veliki iznos koji je navodno dobio za struju, no nije nam dao uvid u račun. mi smo to i napravili, platili mu cijeli iznos. no, sat vremena nakon toga je isključio sklopku u svom stanu.

posto on i ne živi u tom stanu već ima podstanare, njima je naložio da bez njegovog znanja nitko ne smije dirati tu sklopku.

no žena nam je ipak dopustila da ju uključimo.

prije par minuta smo dobili prijeteći poziv da se više ne smijemo ni približiti njegovom pragu a kamoli dirati u struju.

bojim se da će sutra opet doći te nam ponovno isključiti struju.

Zima se približava a mi, ponavljam, nemamo ni plin da se grijemo, a sad trenutno koristimo grijalice na struju da se malo ugrijemo.

Moje pitanje je što da radimo u ovoj situaciji?

da li on ima zakonsko pravo nama uskratiti osnovne uvjete za život te tako prijetiti, te ako nema, kome da se obratimo za pomoć?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Ovako. živim u kući sa svojom ženom, djetetom i njezinim roditeljima. kuća je etažirana i ima više vlasnika. Dvojica braće imaju odvojene etaže kao i njihov otac koji je taj dio nasljedio od svoje mame koja je prošle godine preminula. Roditelji moje žene su otkupili dio od njegove sestre te nismo u rodbinskim vezama. problem je što naš dio nema odvojeno ni struju ni plin već imamo kontrolno brojilo. režije se plaćaju tako da preko kontrolnog brojila izračunamo naš dio te u skladu s tim i plaćamo.

režije su se redovito uvijek podmirivale. no problem nastaje kada je dotični gospodin nasljedio taj dio od svoje mame. pošto je glavno brojilo i glavni osigurač za naš dio u njegovom dijelu kuće, počeo je inzistirati da se mi odvojimo.

pošto smo u teškim financijskim problemima i trenutno nemamo novaca za takvu investiciju, pokušali smo se dogovoriti s njim da ćemo to napraviti čim budemo bili u situaciji, pošto bi i nama to odgovaralo. no on je od nedavno postao užasno neugodan te nam je počeo prijetiti da će nam isključiti struju. prije nekog vremena to je napravio sa plinom koji smo koristili za grijanje, te smo tako ostali bez toga. prije tjedan dana nam je zaprijetio opet da će to napraviti ukoliko odmah ne platimo veliki iznos koji je navodno dobio za struju, no nije nam dao uvid u račun. mi smo to i napravili, platili mu cijeli iznos. no, sat vremena nakon toga je isključio sklopku u svom stanu.

posto on i ne živi u tom stanu već ima podstanare, njima je naložio da bez njegovog znanja nitko ne smije dirati tu sklopku.

no žena nam je ipak dopustila da ju uključimo.

prije par minuta smo dobili prijeteći poziv da se više ne smijemo ni približiti njegovom pragu a kamoli dirati u struju.

bojim se da će sutra opet doći te nam ponovno isključiti struju.

Zima se približava a mi, ponavljam, nemamo ni plin da se grijemo, a sad trenutno koristimo grijalice na struju da se malo ugrijemo.

Moje pitanje je što da radimo u ovoj situaciji?

da li on ima zakonsko pravo nama uskratiti osnovne uvjete za život te tako prijetiti, te ako nema, kome da se obratimo za pomoć?

Hvala unaprijed

 

Ne smije vam isključivat struju a ni plin. Obratite se odvjetniku za tužbu. Ako nemate za tužbu, pokušajte nazvat policijsku postaju i neka izađu na teren , opomenut če ga sastavit službenu zabilješku te vas uputit na mirno rješenje spora i sud. Vjerujem da če se nakon toga malo umirit. Ne smije vam prijetit. Radi dobrosusjedskih odnosa gledajte da se čim prije odvojite. Nije to tako velika investicija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nažalost nije u redu da vas ucijenjuje ali to govori o njegovom karakteru. Ono što je sigurno za stuju jest da trebate tražiti vlasititi priključak ako je kuća etažirana. Opći uvjeti za opskrbu električnom energijom ne dozvoljavaju preprodaju struje te je smatraju krađom te bi s te osnove vaš dotični gospodin moga biti procesuiran od Elektre. Ako tu činjenicu zna i on onda ima argumente da vas isključi sa svog brojila.

 

u svakom slučaju pokušajte riješiti mirnim putem dok nebudete u mogućnosti se odvojiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija