Jump to content

Odrađena kazna


Trilobit

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije 6 mjeseci sam vozio pod utjecajem alkohola, bio na prekršajnom sudu, presudom dobio 6 mj. zabranu upravljanja vozilom te je odradio.

Danas mi je iz nadležne policijske postaje došla "Obavijest o izvršenju zaštite mjere" u kojoj piše da "od dana primitka ove obavijesti počinje teći zaštitna mjera zabrane upravljanja mot. vozilom "B" kat. u trajanju od 6 mj. određena pravomoćnom presudom Prekršajnog suda...." NAKON 6 MJESECI??? I to kad sam već odgulio kaznu???

 

Što da radim?

Da nosim presudu Prekršajnog suda u vozilu gdje piše da je presuda bila prije 6 mjeseci? Kako da dokažem da nisam upravljao vozilom u tom periodu?

 

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte voziti i narednih 6 mjeseci.

 

O tome vas nisu upozorili na sudu, a nisu bili ni dužni.

 

Sad je kasno, ali da ste na vrijeme se javili ovdje to se ne bi zbilo na takav način.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak297.

(1)Izvršenje pravomoćno izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom provodi se upisom u evidenciju o izdanim vozačkim dozvolama. Zaštitna mjera počinje teći od dana dostave obavijesti vozaču o početku primjene mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Mislim da su me trebali na to upozoriti na sudu. Na kraju krajeva, njihova birokracija je kriva što za proizvodnju jednog papira treba 6 mjeseci. Takve stvari bi trebali pisati u presudama a ne da se čeka po pola godine da xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Editirao moderator

 

Vidim i sam da nema smisla ići na sud ili policiju jer od toga nema ništa. Možda mi samo kažu : "Pa trebate pročitati ZSPC!"

 

Prodajem auto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija