Jump to content

HRVI-rokovi za obnovu postupka


japa007

Preporučene objave

HRVI sam trajno (od 2007.) i početkom prošle godine sam pokrenuo postupak radi pogoršanja zdr. stanja. Zbog zdravstvenih problema nastalih u međuvremenu nakon podnošenja zahtjeva i osobnih razloga (u manjoj mjeri), a prvenstveno na prijedlog "prijatelja" taj sam postupak u ljeti prošle godine obustavio te mi je izdano rješenje kojim "staro" rješenje o statusu HRVI ostaje na snazi. Zanima me kada opet mogu pokrenuti postupak radi pogoršanja zdr. stanja i utvrđivanja većeg postotka invalidnosti? Da li se pokrenuti i obustavljeni postupak uzima u obzir kao dovršeni i da li rok za podnošenje novog zahtjeva teče od dana podnošenja zahtjeva za opisani obustavljeni postupak ili od dana kada mi je izdano rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HRVI sam trajno (od 2007.) i početkom prošle godine sam pokrenuo postupak radi pogoršanja zdr. stanja. Zbog zdravstvenih problema nastalih u međuvremenu nakon podnošenja zahtjeva i osobnih razloga (u manjoj mjeri), a prvenstveno na prijedlog "prijatelja" taj sam postupak u ljeti prošle godine obustavio te mi je izdano rješenje kojim "staro" rješenje o statusu HRVI ostaje na snazi. Zanima me kada opet mogu pokrenuti postupak radi pogoršanja zdr. stanja i utvrđivanja većeg postotka invalidnosti? Da li se pokrenuti i obustavljeni postupak uzima u obzir kao dovršeni i da li rok za podnošenje novog zahtjeva teče od dana podnošenja zahtjeva za opisani obustavljeni postupak ili od dana kada mi je izdano rješenje?

 

Poštovani,

 

Postupak radi pogoršanja zdr. stanja i utvrđivanja većeg postotka invalidnosti može se podnijet dvije godine nakon dobivenog riješenja ureda za branitelje koje je isto izdalo.

Dakle, dvije godine od njihovog zaprimljenog riješenja, a obzirom da je vama trajno od 2007 god možete podnijet zahtjev, uz novu medicinsku dokumentaciju, odnosno kopije, te orginale na uvid. Nakon popunjavanja potrebnog, oni šalju dokumentaciju na PLP, a vi dobijete poziv kroz kraće vremensko razdoblje gdje se i kad javit. Prilikom odlaska na PLP kopirati noviju med. dokumentaciju od predavanja zahtjeva i svakako sa sobom ponijet orginale na uvid.

 

pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm, možda me nisi u potpunosti razumio. Ja sam prošle godine pokrenuo novi postupak i onda od istoga odustao iz više razloga. Da li se i to pokretanje postupka uzima u obzir za redovne rokove, tj. da li mogu i prije proteka 2 godine od podnošenja tog novog zahtjeva ponovo pokrenuti postupak? Rok od 2 godine u ovom slučaju teče od podnošenja zahtjeva ili dobivanja rješenje kojim se postupak obustavio te je ostalo na snazi rješenje iz 2007. godine? Znači zanima me kada opet mogu pokrenuti postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija