Jump to content

Aktivna legitimacija bivšeg vlasnika


Kutjevo1

Preporučene objave

Bio sam vlasnik i posjednik do 2010.godine parcele na kojoj se nalazio ratom oštećeni objekat koji sam sanirao sukladno važećim propisima u periodu od 2005. do 2007. godine.

U nezakonito provedenim postupcima gradjevna inspekcija je srušila cijeli objekat do temelja. Nezakonitost rada inspekcije dokazao sam u upravnim pstupcima i u upravnom sporu, te sam podnio 2008.godine tužbu za naknadu štete. Proces na sudu nije pokrenut sve do ove godine, a ja sam u medjuvremenu predmetnu parcelu prodao.

Na pripremnom ročištu tuženi (Općina) osporava mi aktivnu legitimaciju, jer sada nisam upisan u zemljišne knjige.

Da li imam aktivnu legitimaciju za vodjenje postupka koji sam pokrenuo dok sam još bio vlasnik, jer je šteta učinjena meni kao tadašnjem vlasniku. Temeljem ugovora zajednički sam investirao u sanaciju sa ortakom, kojem sam izdao objekat u zakup prije sanacije na rok od 10 godina.(do 2015).

Koji je pravni osbnov moje aktivne legitimacije ako je uopće imam sada u novonastaloj situaciji. Parcelu sam prodao trećoj osobi a nemam spor sa ortakom, jer smo svoj odnos uredili dogovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija