Jump to content

Pitanje oko legalizacije - definicija "trajna građevina"


zok9999

Preporučene objave

Molim da mi netko pojasni....

Imam objekt na moru, površine cca 25m2, koji je napravljen od sendvič (termo) panela debljine 6cm, pričvršćenih na varene čelične profile. Sve sam sam povario i pošarafio, dakle nisam imao stručnog izvođaća niti sam imao neki projekt... Objekt je na betonskim temeljima s izlivenom pločom. Kad sam u agenciji za legalizaciju pitao može li se takva građevina legalizirati, odgovorili su mi da se to ne smatra trajnom građevinom, te da je legalizacija takvog objekta upitna.

Po njima građevina mora biti od betona, cigle i sl....

No kad gledam ove hangare i skladišta, i oni su konstruirani od istih materijala, čeličnih profila i termo panela, samo su većih gabarita, pa su i profili puno jači.

Uz to objekt je na poljoprivrednom zemljištu, pa me zanima može li se legalizirati kao neka pomoćna poljoprivredna zgrada ili sl.?

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trajnost odredjene građevine je propisana njenom sposobnošću

posjedovanja zahtijevane razine sigurnosti i

uporabljivosti u određenom vremenskom razdoblju.

Kao sigurnost se uzima u obzir sposobnost konstrukcije da podnese vanjska

djelovanja , uz neki koeficijent sigurnosti, dakle, s većom ili

manjom rezervom.

Uporabljivost je njena sposobnost udovoljavanja zahtjevima

namjene.

Vremensko razdoblje tijekom kojega konstrukcija mora trajati,

odnosno ispunjavati svoju funkciju, naziva se uporabnim

vijekom građevine..

Ako vasa gradjevina ispunjava navedene uvjete,nevidim razlog zasto se nebi smatrala trajnom gradjevinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Postoji li negdje nekakav pravilnik ili možda kakva tablica trajnosti ili nešto tomu slično?

Koliko neka građevina mora imati rok trajanja da bi imala status trajne građevine?

Moj objekt je načinjen od čeličnih profila debljine 3mm, koji su višestruko zaštičeni bojim, a prema specifikaciji proizvođaća termo panela, isti su izrađenio od pocinčanog, plastificiranog profiliranog lima te ispunjeni pur-pjenom....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija