Jump to content

Godišnji odmor (u slučaju otkaznog roka)


brane484

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Uručen mi je otkaz kao tehnološkom višku 20.07.2012 god.

Otkazni rok mi je 2 mjeseca i 2 tjedna (prema mojim saznanjima).

Od 01.08. do 28.09. sam bio na bolovanju, te mi je od 29.09. počeo opet teći otkazni rok. Sa poslodavcem sam dogovorio korištenje GO od 25 dana od 26.11.2012 god. do 03.01.2013 god. Dana 08.01.2013 god. mi istiće i zadnji dan otkaznog roka. Zanima me dali imam pravo i na GO za 2013 god., s obzirom da mi u otkazu ugovora o radu piše da mi za otkaznog roka (koji odrađujem bez dolaska na posao) pripadaju sva prava kao i da sam radio.

Molim Vas brzi odgovor, prilično mi je hitno.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Uručen mi je otkaz kao tehnološkom višku 20.07.2012 god.

Otkazni rok mi je 2 mjeseca i 2 tjedna (prema mojim saznanjima).

Od 01.08. do 28.09. sam bio na bolovanju, te mi je od 29.09. počeo opet teći otkazni rok. Sa poslodavcem sam dogovorio korištenje GO od 25 dana od 26.11.2012 god. do 03.01.2013 god. Dana 08.01.2013 god. mi istiće i zadnji dan otkaznog roka. Zanima me dali imam pravo i na GO za 2013 god., s obzirom da mi u otkazu ugovora o radu piše da mi za otkaznog roka (koji odrađujem bez dolaska na posao) pripadaju sva prava kao i da sam radio.

Molim Vas brzi odgovor, prilično mi je hitno.

Hvala!

 

Ukoliko radni odnos prestaje prije 01.07. radnik ima pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora za tu godinu. To znači, da radite cijeli prvi mjesec imali bi pravo na 1/12 od broja dana godišnjeg odmora za 2013. Obzirom da ćete raditi samo 8 dana u 2013. godini, mislim da Vam ne pripada ništa od GO iz 2013. godine.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija