Jump to content

Inventura


swand

Preporučene objave

poštovani,

molio bih pomoć oko inventurnih viškova i manjkova.

naime poslovođa sam u jednoj poslovnici(firma ima oko 60 poslovnica) i do sada nam je kalo i "višak" robe pokrivao invent. manjak uz neku sitnu razliku od par stotina kuna.

sada su se promijenila pravila oko inventure robe.

smanjili su kalo van svake pameti, inventuri višak nam ne priznaju nego ga sebi knjigovodstveno prikažu a manjak nam skidaju od plaće.

na zadnjoj inventuri:

promet od zadnje inventure (60 dana od zadnje inventure) 1 400 000, 00 kn

inventurni manjak 11000 kn

inv. višak 7000kn

odobreni kalo 700 kn( što je smiješno jer se radi o trg. mješovite robe sa puno salama voća i dr.) tih 700 kn je za razdoblje 60 dana,tj. od prethodne inventure

imam nekoliko pitanja

1.da li smo dužni platiti ukupni manjak ili nam je poslodavac dužan odbiti inv. višak?

2.kojim zakonom i člankom su regulirani inv. viškovi i manjkovi

3.da li u zakonu, i kojem, ima određeni koji je postotak kala

4. tvrtka xxx daje našoj firmi kalo od 10%. naš poslodavac nam na tu robu odobrava kalo od 1%. da li je to protuzakonito i po kojem zakonuinv.

5.da li mi poslodavac smije dati izvanredni otkaz ako ne potpišem inventuru koja usklađena prema gore navedeno postupku

6. da li sam kao poslovođa odgovorna za inv. manjak ukoliko je između 2 inventure došao raditi radnik koji nije bio na inv.prije njegovog dolaska niti na inv. nakon njegovog odlaska

7.imamo dosta krađa od strane kupaca, konstantno upozoravamo poslodavca na krađe ali on još uvijek nije postavio obećanu nadzornu kameru. da li nam je poslodavac dužan odobriti neki dio manjka koji se odnosi n krađe i po kojem zakonu?

hvala

Stjepan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija