Jump to content

drugostupanjsko LP


crny46

Preporučene objave

Ako si mislio na mene odgovor je ;Dočekao i ja;pozitivno iznenađen.Imao prof. 30/70 sada po novoj ocjeni opća 40/60.Makar je vještak na prvostupanjskoj bio predložio 60/40 ali revizija je to umanjila.Vještačen 08.11.2012. rješenje stiglo 02.04.2013.

 

kad su ti počeli isplaćivati mirovino po novom obračunu i kad su ti zaostatke isplatili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predao sam žalbu na rješenje PLP-a 11.02.13.(tri su me puta odbili na PLP).Prije par dana sam nazvao i referentica mi je rekla da je prošlo vještaćenje a predmet je prosljeđen na višu invalidsku komisiju.Znači li to da je vještak na DLP pozitivno ocjenio ?

Inače dijagnoza je F62.0(F43.1 chr)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predao sam žalbu na rješenje PLP-a 11.02.13.(tri su me puta odbili na PLP).Prije par dana sam nazvao i referentica mi je rekla da je prošlo vještaćenje a predmet je prosljeđen na višu invalidsku komisiju.Znači li to da je vještak na DLP pozitivno ocjenio ?

Inače dijagnoza je F62.0(F43.1 chr)

 

Ne znači , može ocijeniti pozitivno po tebe a ne mora, odnosno može potvrditi odluku PLP a ne mora, može je rušiti.

 

To to znači samo to da ti se predmet nalazi na vještačenju kod DLP jer je prošlo PLP, ništa drugo. Sada ti ostaje samo da čekaš i to je to. Šta će biti odlučeno to ne zna nitko.

 

Moraš se strpiti dok se predmet ne vrati na PLP pa ih nazovi i pitaj što je odlučeno od strane DLP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
obnovio postupak i 'DAREŽLJIVA' država 'podigla' mirovinu sa profesionalne 20% vojno i 80% civilno na ČAK 30% vojno i 70% civilno ali i dalje PROFESIONALNA !!!!!!!!!!!!!!! ....

ništa ne mogu 'misliti', pa bih molio savjet................

hvala..........

 

liječi se i dalje, i dalje pa nakon određenog vremena s novom med. dokumentacijom ponovo na obnovu, tj. procjenu radne sposobnosti....

mora ti se u med dokumentaciji vidjeti pogoršanje , ako ti se to ne da isčitati ne moraš ni predavati papire ponovo za obnovu postupka ( pojačane kontrole, terapija, testovi, bolničko ležanje, dnevna, grupne psihoterapije itd....)

 

i ja sam išao 3 puta pred hzmo komisiju, 1. puta mi odredili prof 30 rat 70 % ostalo, drugi puta me odbili a treći puta mi odredili opću 50 % -50 %,

 

ne gubi nadu, liječi se i dalje, skupljaj med dokumetaciju pa nakon 6 mj do godine dana ponovo na obnovu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

liječi se i dalje, i dalje pa nakon određenog vremena s novom med. dokumentacijom ponovo na obnovu, tj. procjenu radne sposobnosti....

mora ti se u med dokumentaciji vidjeti pogoršanje , ako ti se to ne da isčitati ne moraš ni predavati papire ponovo za obnovu postupka ( pojačane kontrole, terapija, testovi, bolničko ležanje, dnevna, grupne psihoterapije itd....)

 

i ja sam išao 3 puta pred hzmo komisiju, 1. puta mi odredili prof 30 rat 70 % ostalo, drugi puta me odbili a treći puta mi odredili opću 50 % -50 %,

 

ne gubi nadu, liječi se i dalje, skupljaj med dokumetaciju pa nakon 6 mj do godine dana ponovo na obnovu....

 

prijatelju kompa............bilo je vidljivo pogoršanje po svim stavkama i skoro sve navedeno u tvom postu, ali...........toliko me podlo pogledala i rekla da iziđem bez ikakve naznake i da će 'sve biti u redu'......njeno mišljenje uvaženo, što znači da si je dala imalo truda, moglo je bolje...............nažalost sa razlogom je mogla dati malo bolje, jer svake godine barem jedna vrsta tableta više............NALOČEM se VODE dok sve tablete popijem.........netko će reći da mi je još i dobro za razliku od 'nekih'.......ali, meni moje treba........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ljudi dragi-pa kako ste? svi u svojim brigama i problemima....evo neki dan sam sreo ex radnoga kolegu....prije 4 godine je dobija status HRVI-naravno privremeni. i nije išao na kontrole i preglede....i što reći-ukinut mu status HRVI. zato idite na terapije,preglede,kontrole i lječenja koji vam se daje-upućuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi put me je PLP-negativno-uložena žalba-odbijen.drugi put PLP priznaje-DLP odbija. treći put plp odbija,po žalbi DLP priznaje status HRVI. HZMO priznaje invalidninu po osnovi HRVI, omjer 50-50 rat mir. u međuvremenu sam išao na sve zakazane kontrole i lječenja. nažalost-i skupija karcinom. i to mi je rečeno da mi priznaju ali pod drugu dg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobio sam od HZMO odnosno Povj.za reviziju ocjene inva.MORH-a odbijenicu tj. priznaje mi se i dalje 60-40.

Međutim načuo sam kako za obnovu postupka tj. ponovni izlazak pred liječničko povjerenstvo NIJE više potrebno čekati 6.mjeseci već kako se to može i odmah obnoviti.

Da li netko zna jel to istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam od HZMO odnosno Povj.za reviziju ocjene inva.MORH-a odbijenicu tj. priznaje mi se i dalje 60-40.

Međutim načuo sam kako za obnovu postupka tj. ponovni izlazak pred liječničko povjerenstvo NIJE više potrebno čekati 6.mjeseci već kako se to može i odmah obnoviti.

Da li netko zna jel to istina.

 

 

 

 

Nitko ni je čuo za ovo ili bio u situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ni je čuo za ovo ili bio u situaciji?

 

Nikada nije bilo da mora proći 6 mj od zadnje obnove postupka. To je bilo neko preporučeno minimalno vrijeme za doći ponovno pred komisiju a samo radi toga jer se u tom vremenu mogla skupiti minimalna ponovna medicinska dokumentacija na osnovu koje bi se išlo ponovno na procjenu.

 

To je neko minimalno vrijeme u kojemu bi se po med. dokumentaciji moglo optimalno vidjeti je li ima ili nema pogoršanja.

 

Po mojem iskustvu najbolje je da prođe barem 1 do 2 godine dana jer sam u tom vremenskom periodu mogao skupiti dovoljno medicinske dokumentacije iz koje je bilo vidljivo kontinuirani tijek lječenja i pogoršanje bolesti. U 6 mj se može kupiti puno manje toga. U tome je jedina razlika u vremenskom periodu ići na obnovu.

 

Šta ti vrijedi ići na obnovu nakon 6 mj sa 1 novim nalazom pa bilo to i 1 bolničko lječenje od 30 dana ?

 

Ti vidi i sam odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo, svih ovih godina su SVI govorili kako se tek nakon isteka od 6.mj. ima pravo ponovo predati papire na lij.povjerenstvo a ti mi kazes kako to nikada nije bio uvjet,malo sam zatecen.

Pitam zato sto sam tu informaciju nacuo od jednog djelatnika HZMO koji je rekao kako je takva odluka gdje se više ne mora čekati 6mjeseci donesena nedavno tj. po njemu unazad 1-2mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Želim i ja crnom da sve prođe OK i u njegovu korist. Bar da netko od nas dobije ono što je krvavo zaslužio.

Crni, sve najbolje u životu.

 

hvala svima na dobrim željama! s PTSP-om bi dobija fige...ali nažalost karcinom gušterače-operacija Whiplleov zahvat,KOBP,kolitis,priraslice nakon operacije-e to mi neformalno priznaju a formalno PTSP. to je činjenica. i nikad me niko na povjerenstvu nije pita za PTSP-ali za ove druge bolešćine uvijek-i stalna tema i čuđenje da san već 4godine izgura s karcinomom. to je istina. a vi donesite meso,gradele su spremne,ima vinušine-a bit će i pive;-))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Čestitam, ako si zadovoljan. Sada odmah (u ponedjeljak) zafitilji u fotokopirnicu i preslikaj to rješenje u 20-tak primjeraka, a original spremi u fascikl (da se ne bi dogodila nekakva nezgodacija i to rješenje ne izgubiš). Nisi dugo čekao, a čekalo se i po 10-tak mjeseci pa i duže. Dobit ćeš i zaostatke invalidnine.

 

;-)

 

BTW - kad ćemo roštiljati ? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Poz...!!

evo imao sam privremeno HRVI riješenje do 30.06.2016 i sad bi trebao dobit za stalno, kako su mi zadnji put rekli na komisiji....međutim eto prošlo više od mjesec dana od isteka starog rješenja još nisam dobio poziv za komisiju... da li je to stalo ili se nešto novo događa jer nisam već duže vrijeme bio na forumu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija