Jump to content

pomoc za pisanje ustavne tuzbe


dedaibaba

Preporučene objave

potrebna mi je pomoc za pisanje ustavne tuzbe na obiteljski zakon jer sam ovrhom zakinut za alimentaciju svoga nezaposlenoga sina kojeg i uzdrzavam kao i nezaposlenu suprugu.

dragovoljac sam dom.rata umirovljen a uskoro i beskucnik ukoliko prije ne podignem ruku na sebe.

molim nekoga da mi pomogne napisati ustavnu tuzbu na zakon kako ne bi i drugi zaglavili odredbama toga zakona kojima je drzava skinula svoje obaveze prema djeci nametnuvsi nelegalan harac na bake i djedove.

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije do tu došlo, nego tu stoji već godinama.

 

Čl.216.

(1) Ako roditelj ne uzdržava dijete, baka i djed po tom roditelju dužni su ga uzdržavati prema odredbama članka 209.-211. ovog Zakona.

čl.216.a

Tužbom se uzdržavanje u slučajevima članaka 213. do 216. ovoga Zakona može tražiti samo za vrijeme nakon njezina podnošenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je to vec godinama Kosoricin aneks porodicnog Zakona ali taj clanak i te odredbe nema ni u jednoj zemlji u okruzenju koliko sam informiran. Moj je problem veci sto mi je pokvaren odvjetnik zaboravio podnijeti prigovor prvostupanjskoj presudi tako da sam jendostavno prevaren i pokraden. Najgore od svega sto mi sin umjesto kojega me terete za alimentaciju nezaposlen iako svakodnevno salje zamolbe za posao a uz njega jos i izdrzavam i nezaposlenu suprugo. Banka tj fina mi je zablokirala tekuci tako da sada ocekujem problem u otplati kredita te posljedicama toga. Molim za pomoc ne zbog sebe koliko zbog drugih da se taj nepravedni i neopravdani clanak zakona pobije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom linku ćete naći obrasce i primjere za pisanje Ustavne tužbe

http://www.usud.hr/uploads/OBRASCI%20USTAVNIH%20TUZBI%20S%20UPUTAMA%20ZA%20ISPUNJAVANJE.PDF

 

Također bi vam savjetovao da paralelno sa pisanjem Ustavne tužbe pošaljete upit Ministarstvu socijalne politike i mladih, kada će najavljene izmjene Obiteljskog zakona, jer su predvidjeli tim izmjenama i neke promjene koje bi vam mogle biti zanimljive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si propustio pravni lijek (žalba drugostupanjskom sudu )

nemožeš podnijeti ustavnu tužbu .

možeš ali ista će sigurno biti odbačena.

 

 

možeš podnijeti prijedlog za pokretanje postupka za ocijenu zakona s Ustavom.

 

možda bi bilo korisnije protiv odvjetnika pokrenuti prijavu pred odvjetničkom komorom .

ali i sama stranka snosi dio krivice ako ne nadzire rad odvjetnika .

oni to nevole ali moraju trpiti ili prekinuti suradnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija