Jump to content

legalizacija stambene zgrade u centru zagreba


-lana-

Preporučene objave

vlasnica sam stana u zgradi u centru zagreba, stan sam kupila prije godinu dana, na kredit banke. imam uredanvlasnički list, napravljena je procjena nekretnine, banka je uredno upisala hipoteku i otplaćujem kredit.

međutim nedavno sam saznala da zgrada nije legalizirana.

zgradu je gradila industrogradnja, svi stanovi su prodani i useljeni prije cca 15 godina, međutim, očito nije napravljena legalizacija.

provjerom na e-katastru, vidim da se zemljište na koje je zgrada još vodi na neke privatne osobe. vjerujem da je industrogradnja to otkupila (premda ne mogu znati!), ali još očito nije provedeno u zemljišnim knjigama.

 

pitanje je što sad? ja sam stan kupila od priješnjeg vlasnika koji je imao uredan vlasnički list, prenijela sam vlasništvo na sebe tako da i ja imam uredan, 1/1 vlasnički list.

 

što se događa ako se zgrada ne legalizira?

tko uopće mora pokrenuti postupak legalizacije?

što ako se ne pokrene' u kakvoj sam ja poziciji?

je li moguće da ću biti prisiljena plaćati neke dodatne troškove s kojima nikako nisam bila upoznata za vrijeme kupnje?

kako je uopće moguće da se nešto tako može dogoditi u centru zagreba????

 

po logici stvari, sve troškove bi trebala snositi industrogradnja koja je bila dužna sve to napraviti prije prodaje.

 

je li moguće da će stanari biti terećeni za bilo kakve dodatne troškove?

 

molim vas upute u kakvoj sam poziciji pravno, ja naravno ne želim ništa dodatno plaćati jer smatram da sam kupnjom stana s urednim vlasničkim listom sve platila.

 

hvala unaprijed na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi glas o cijeloj priči mi je bio kad sam u poštanskom kasliću, od upravitelja zgrade (lindgrada) našla obavijest kako zgradu treba legalizirati (jer industrogradnja to nije učinila).

to je bila ponuda neke xy firme, gdje traže cca 50.000 eur za cijelu zgradu. nevjerojatno. predstavnici stanara i predstavnik lindgrada su kontaktirali industrogradnju, međutim, industrogradnja je u stečaju i uopće ih to ne zanima... daju šture ili gotovo nikakve informacije...

činjenica je da zgrada nije legalizirana. neki stanari to ignoriraju, neki se trude nešto napraviti... uglavnom kaotična situacija. zgrada je u širem centru zagreba (trešnjevka, blizu ciboninog tornja).

mene zanima možemo li mi stanari biti terećeni za bilo kakve troškove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija