Jump to content

šaka trave 2 godine!?


new guy

Preporučene objave

zelim svome kumu pomoci bilo kako ljudi moji.. ide sad u zatvor nakon sto je cekao godinu dana na slobodi. naime on je profesionalni tijelohranitelj/vojnik u ratnim zonama dole po afganu i iraqu i siriji..

i radi za americku firmu sigurnosnu dolje.. ozenio se nedavno jer se vole vec godinama.. no sad ga ceka zatvor.. sto ikako dalje? prvi mu je put i to sve.. preuzeo na sebe krivnju onda bio jer je takav!! kruh od covjeka inace.

riskira zivot svoj dole po ratistima da bi hranio obitelj i placao racune i ovrhe koje se nakupe dok ga nema nekada.. ma da vam nepricam sada..

 

uglavnom..

 

kome da se posalje njegov status kao ozenjen covijek radi smanjenja kazne ili eventualnog ukidanja jer mu je prvi put i jer se zakoni mjenjaju i jer ce i dijete doci itd.. zatvori su nam puni ljudi svuda! covijek imA normalan zivot i brak i sve..

advokati traze 3000 eura samo da reagiraju.. pljacka!!

dali on moze iz zatvora sto pokrenut ili je bolje sad dok je jos vani.? (znamo svi da iznutra sve sporo ide kad se salje)

radi šake trave i prijateljstva da se covjeku unisti zivot i to častan i hrabar, to mi neide u glavu..(dal je to radi pojiciskog izvjesca onda ? jer ga ne vole sto je uspjesan, neki od njih pa su mu jos extra papra dodali? smije li se to? ne smije valjda.. ali sve upucuje da je) no necemo o tome sad.. znam da su ovo mozda ceste pojave ovdje na forumu ali morao sam i ja nesto uraditi i pomoci mu.. prakticki mu je sudbina onda jos "na kavici" bila potpisana.. tako se to radi inace kad se vijeca nekome.. bar kod nas u centralnoj dalmaciji..(da ne spominjem) svi to znaju..

mislim da je clanak 172.3 ili 173.2 tako nesto.. ne sjecam se.

uglavnom posjed a mozda i dilanje.. glupo mi ga pitati da ga ne uznemiravam.. dosta ljudi je izgubilo povjerenje u sustav takav..radi pojedinaca koji drze da su bogovi jer sjede u "poroti" kao dodatak na sudjenju.. bar kod nas odi na moru.. sve neke veze i vezice ti trebaju da bi ovo ili ono uspio.. on nema nikoga.. osim nas par bliznih.. a znaju (policija i drzava) da nie takav i opet su ga dali na vjesanje.. rekao mie neki dan da kad izadje da ce odmah napustiti hrvatsku ZAUVIJEK jer je izgubio povjerenje u sustav..i sve.. :( i da nikad vise nece doci nazad jer je razocaran.. pa zar nam to treba da nam ljudi odlaze iz ovako lipe zemlje=? zeli poraditi na natalitetu "familiji" i zavrsiti taj svoj rizicni posao dolje po tim zemljama bliskog istoka i sad ovo ga docekalo.. govorio sam mu da se bori a on mie rekao:" ne, ja vjerujem u pravosudje.. bit ce sto ce biti..ne bojim se istine" i do dan danas nie reagirao.. a advokat mu je NULA! samo pare pare pare... tuzno... :(

 

ima li tko od vas da mi da savijet kako da mu pomognem? ipak sam mu kum ;)

 

p.s.

ne boji se on zatvora kaze da je to kao vojska samo sto neides u grad.. ;)

ali ja ne zelim i mi svi ne zelimo da on ide niti dan jedan u zatvor.. izgubit ce posao jedini koji ima a hrani sve on sam u kuci.. i placa racune.. samo ce jos vise problema biti i nakupiti se.. a toliko godina je u tome da samo to zna raditi prakticki.. kod nas nema kruha kazao je onda i otisao radit.. alikad se vrati onda je svima drago..

ma on je LJUDINA IPO.. a za neke ce biti samo statistika.. ;(

 

dali moze uvijetna? i kako? novcana kazna neka ? ogrlica kućna? drustveno korisni rad na kolko god da treba? bilo sto.. ima li nade ljudi moji za Kuma moga? on INace časno predstavlja Hrvatsku po svijetu svuda di god da je.. natjecanja isto.. kad se vojne jedinice iz svijeta natjecu u necemu itd itd.. nakon ovoga mislim da nece vise nista htjeti.. KAZE SVE CE PRODAT I OTICI.... da ga vidite samo... ;(

 

ljudi moji izgubit cu kuma zauvik ;( otici ce mi ni kriv ni duzan..

 

kome da se obratimo? dovoljno su ga mucili svi radi toga vec.. od familije i svih je propatio i on i mi sramote i sve radi toga.. i poplacao sve sto se trazilo sve su mu vratili sto su uzeli.. osim zelene tvari karakteristicnog izgleda THC-a ;)

 

eto dobri ljudi moji-- toliko od mene za sad.. hvala vam unaprid-

 

HELP ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naveli ste puno toga,ali najmanje cinjenica s pravne strane,i vjerujte da takve konstatacije neidu nikom u prilog,kao da su svi drugi krivi,a samo onaj koje uistinu osudjen za kazneno djelo nije kriv,.

Niko nemoze biti osudjen za djelo koje nije dokazano,niti su policija,drzavno odvjetnistvo i sud donosili zakone,ako ce takve institucije prikriti postojanje kaznenog djela,onda i sami cine isto.

Nevidim,sta bi odvjetnik mogao vise poduzimati nakon sto su protekli rokovi za podnosenje pravnih lijekova,cime je i presuda izvrsna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preporučam pisati kraće postove, jer Vam ljudi neće čitati i zadržite se na činjenicama ako želite odgovor, a ne samo sažaljenje. Ovo izražavanje kako je kum izgubio povjerenje u sustav mi nije jasno - pa zar nije dokaz da sustav radi zato jer je kum uhvaćen u činjenju kaznenog djela? Uhvaćen je (sa još uvijek nelegalnom supstancom) a ne sa kiticom cvijeća.

 

DAkle, svaka čast kumu što je vojnik, ali šaka trave je šaka trave. (off topic- moj brat je tuka par tura u Afganu, otac mi je ratni invalid pa nisu nikad uhvaćeni sa travom.)

 

Ne znam o o kojoj se točno količini radi, ali ovako kako ste napisali "šaka trave" je poveća količina. Dakle, nije da je uhvaćen sa 1 ili 2 jointa, pa ajde..

 

Ako kum nema novaca za platiti odvjetnika, a ukoliko udovoljava uvjetima za dobivanje besplatne pravne pomoći (što sumnjam s obzirom na afgan) neka ga traži.

 

Ili riskirajte sami. Nema tu velike filozofije. Vidim da mislite da su odvjetnici skupi (što je potpuno druga tema) no njima je to posao i od toga žive. Vaš kum (kao i moj brat) su išli u afgan i dobili su novce za to (dnevnice puno manje od drugih zapadnih zemalja ali puno više no što bi ikad u hr zaradili) i bogami nijedan vojnik nije rekao-ja ću te novce donirati siromašnoj djeci.

 

Vrsta kazne će ovisiti u puno faktora i činjenica u spisu oko kojih mi nemamo uvida, pa ne možemo konkretno reći. Činjenica da je kum hr vojnik može biti olakotna no bogme i otegotna (ne priliči vojniku takvo ponašanje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija