Jump to content

Povećanje alimentacije koja sada iznosi 500 kuna


keka111

Preporučene objave

Poštovani forumaši.

 

Molila bih vas da ukoliko ima neko iskustva da mi odgovori na par pitanja. Nakon duge i mučne brakorazvodne parnice u kojem je moje dijete, zajedno sa nama vještačeno po želji mog bivšeg supruga, i samo izrazilo želju da svoje stavove s kom želi živjeti iznese sutkinji (imala je 10 g.), a sutkinja uvidjevši da moj bivši suprug zavlačenjem procesa samo meni želi napakostiti dosuđuje alimentaciju u iznosu od 500 kuna. Ja sam pristala na to samo da bi presuda s tim danom bila pravomoćna. Znala sam da laže o visini plaće (sutkinja nije tražila od firme zadnje tri plaće) i da ima dodatna primanja koja nisu nigdje iskazana. Bivši suprug nakon toga u protekle dvije godine neredovito uplaćuje alimentaciju (dužan je najmanje 4 alimentacije), a ja sam s djetetom zbog posla odselila u drugi grad i promijenila prebivalište. Dijete se odlično snašlo u novoj sredini, ima prijatelje, odličan je učenik i mladi glazbenik. Molim vas da mi odgovorite:

 

1. Da li u obrazloženju za povećanje alimentacije ima smisla navoditi povećanje troškova jer smo se preselile u veći grad (skuplji) ili mi to može biti minus jer sam ju "odvojila" od oca (80 km smo udaljeni)?

2. Da li imam pravo na besplatnu pravnu pomoć obzirom da sam zaposlena i ako da gdje da ju ostvarim?

3. Da li on u toj parnici za povećanje alimentacije može tražiti skrbništvo?

4. Da li dijete od 13 godina može zahtjevati s kim će živjeti i da li suci uzimaju to u obzir?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djete od 13 godina može odlučiti sa kojim roditeljem će živjeti.

Ne bi bilo lijepo uvjeriti koga da se radi o odluci djeteta koja znači "amen".

Dijete se pita za mišljenje, a prema njegovom mišljenju odnosi prema dobi i iskazanoj zrelosti. Naoko izdgleda isto, ali nije baš (naročito kod djece kojom se manipulira u te svrhe). Dakle, "odluka" ne mora biti- odluka.

i mnogo mlađe dijete može dovoljno zrelo iznijeti svoje mišljenje, a i podosta stariji ga dovoljno zrelo ne iskazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija