Jump to content

Molim Vas hitno!!!!!


bellydancer5

Preporučene objave

Muz mi je u zatvoru.Djelo posjedovanje i namjera preprodaje droge.Odsluzio je dvije ipo godine pa su ga pustili.Dobio je poziv za preostalih trinaest mjeseci i sam se javio.Dakle odsluzio je dvije trecine i jos mu je 13 mjeseci ostalo.Dok je bio na slobodi ja sam zatrudnila.Zanima me postoji li ikakva mogucnost da ubrzamoo njegov izlazak ili da preostalu kaznu zamjenimo dobrotvornim radom ili bilo kakva opcija.Ja sam trudna i nezaposlena i muz mi je neophodan na slobodi u ovoj situaciji.Uvjeti se pisu u 12 i 3 mjesec.U 12 nece moci pisati jer je tek mjesec dana u zatvoru,ali u 3 ce moci.Postoji li neka opcija i prije tog roka da se podnese kakav zahtjev ili molba i mogu li mu ja kao supruga ikako tome pridonjeti i eventualno moja trudnoca.Unaprijed zahvaljujem i molim Vas za odgovor.Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali se još može primjeniti u vašem slučaju jer je presuda postala pravomoćna prije 1.9.2011 kada je donešen novi zakon. Recite mužu da sastavi zahtjev za izvanrednim ublažavanjem kazne(unutra neka nabroji sve okolnosti zbog kojih bi mu se kazna mogla ublažiti: po mogućnosti nekakva dokumentacije da ste trudni, nezaposleni...sve što bi možda utjecalo na manju kaznu u vrijeme izricanja presude...) i neka to preda upravi u zatvoru, nema šta za izgubit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Muz mi je u zatvoru.Djelo posjedovanje i namjera preprodaje droge.Odsluzio je dvije ipo godine pa su ga pustili.Dobio je poziv za preostalih trinaest mjeseci i sam se javio.Dakle odsluzio je dvije trecine i jos mu je 13 mjeseci ostalo.Dok je bio na slobodi ja sam zatrudnila.Zanima me postoji li ikakva mogucnost da ubrzamoo njegov izlazak ili da preostalu kaznu zamjenimo dobrotvornim radom ili bilo kakva opcija.Ja sam trudna i nezaposlena i muz mi je neophodan na slobodi u ovoj situaciji.Uvjeti se pisu u 12 i 3 mjesec.U 12 nece moci pisati jer je tek mjesec dana u zatvoru,ali u 3 ce moci.Postoji li neka opcija i prije tog roka da se podnese kakav zahtjev ili molba i mogu li mu ja kao supruga ikako tome pridonjeti i eventualno moja trudnoca.Unaprijed zahvaljujem i molim Vas za odgovor.Lijep pozdrav.

 

Nažalost izvanredno ublažavanje kazne je ukinuto, kako smo več obradili...

Inače se nije moglo tražiti oblaženje na osnovu trudnoće več tek rođenjem djeteta

 

Ono što je nezgodno u ovom slučaju se često događa u praksi a to je relativno mali dio neizdržane kazne za odležati ali svejedno će biti tretiran kao da je tek došao prvi put u zatvor, dakle starta iz samog početka u smislu penološke procjene.

 

Vi kao supriga također imate pravo pisati molbu za uvjetni otpust...

 

Uvijet u 12-om mjesecu koji spominjete je uglavnom već rjesen krajem prošlog mjeseca (3, 6, 9 i 12 mjesec su samo okvirni termini i razlikuju se od kaznionice do kaznionice, a često su to početak 3. i 9. te kraj 5. i 11. mjeseca...

 

po duljini neizdržane kazne to bi bio poluotvoreni tip kaznionice, ako napisete gdje se trenutno nalazi (može privatnom porukom) možda mogu pomoći savjetom...

 

Na osnovu oskudnih podataka moja gruba procjena bi bila, uvjetna komisija početkom 3. a izlazak krajem 5. mjeseca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je. Pročitao sam par rješenja vrhovnog suda u 2012. godini koje su se odnosile na pravomoćne presude prije donošenja novog ZKP-a, a zahtjevi su poslani u 2012.godini. Gleda zakon povoljniji za počinitelja u ovom slučaju.

 

treba cekati rodenje djeteta, pa dok se rjesi papirologija, suprog ce vec biti na slobodi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nažalost izvanredno ublažavanje kazne je ukinuto, kako smo več obradili..."

 

Na ovo sam se osvrnuo. To kada će gospođa roditi i hoće li biti uvjetnog otpusta ne znamo. Trudnoću je moguće navesti kod ublažavanja kazne, a pitanje je hoće li je sud prihvatiti kao opravdan razlog ili ne. Može i ne mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguce je navesti, ali tek rodenje i priznanje ocinstva stvaraju pravnu pretpostavku za novonastalu okolnost.

 

Hipotetski govoreci trudnoca moze ne zavrsiti porodajem iz raznih razloga te sama po sebi ne predstavlja olakotnu okolnost.

 

Nisam pravnik, ali prosao sam kroz zatvorski sustav i nagledao se primjera kako to funkcionira u praksi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija