Jump to content

Vlasnički list(upisan tri put)


HANTAVICA

Preporučene objave

Dobio sam Vlasnički list na kojim sam upisan tri put,prvi put kad sam kupio zemljište, drugi put kad su mi darovali suvlasnici, koji su znali da nisu pravi vlasnici i treći put kad sam tužio ostale suvlasnike sa sudskim riješenjem.Zar se nije moglo u Vlasnički list napisati samo moje ime jer sam1/1 a ne tri imena i prezimena pa izgleda kao ja i dva clona.

P.S. : Jedno ime ima O I B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po novijoj praksi koja bi trebala dovesti do nekog reda (vidjeti teme o vlasnicima koji su upisivani pod "narodnim" umjesto službenim imenima) upis koji se makar u nekom detalju razlikuje od drugoga se smatra posebnim upisom.

 

Dakle, niste "isti vi" s ili bez OIB-a. Možda je prvi upis vaš istomeni otac koji je imao istoimenog djeda ... (ima takvih obitelji). Isto tako, niste "isti" ako ste upisani na različitim adresama, ili ste jednom upisani s imenom oca a drugi puta bez ili ...

 

Za rješenje toga trebate podnijeti zahtjev za promjenu podataka s odgovarajućim dokumentom (recimo dokument o OIB-u ili potvrdu o promjeni adresa ili ...) kako bi se upisi izjednačili, a nakon toga i objedinili.

 

Rekli su mi da je taksa 50 kuna, provjerite :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po novijoj praksi koja bi trebala dovesti do nekog reda (vidjeti teme o vlasnicima koji su upisivani pod "narodnim" umjesto službenim imenima) upis koji se makar u nekom detalju razlikuje od drugoga se smatra posebnim upisom.

 

Dakle, niste "isti vi" s ili bez OIB-a. Možda je prvi upis vaš istomeni otac koji je imao istoimenog djeda ... (ima takvih obitelji). Isto tako, niste "isti" ako ste upisani na različitim adresama, ili ste jednom upisani s imenom oca a drugi puta bez ili ...

 

Za rješenje toga trebate podnijeti zahtjev za promjenu podataka s odgovarajućim dokumentom (recimo dokument o OIB-u ili potvrdu o promjeni adresa ili ...) kako bi se upisi izjednačili, a nakon toga i objedinili.

 

Rekli su mi da je taksa 50 kuna, provjerite :-)

Sve je isto ime prezime adresa i 1 OIB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozemo o temi polemisati do beskonacnosti,ali jedno je jasno da nastalu gresku morate rijesiti u zemljisno knjiznom postupku,u gruntovnici izmedju ostalog postoji zbirka isprava gdje su prilozeni pravni temelji izvrsenih upisa,pa se moze utvrditi nastala greska.

Članak 26.ZZK

(1) Od svake isprave na temelju koje je dopušten zemljišnoknjižni upis zadržava se barem ovjerovljeni prijepis.

Članak 93.ZZK

(1) Zemljišnoknjižni sud pokreće postupak samo na prijedlog stranaka ili nadležnoga tijela, osim kad je zakonom što drugo određeno.

Članak 188.ZZK

(1) Prijave da u zemljišnu knjigu treba upisati nešto što u nju nije upisano, kao i prigovori da bi neki upis ili njegov prvenstveni red trebalo izmijeniti, nadopuniti ili izbrisati podnose se pisano zemljišnoknjižnom sudu...

Članak 200.ZZK

(1) Kad za to postoji opravdani razlog, može se provesti pojedinačni ispravni postupak glede određenoga zemljišnoknjižnog uloška..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Mozemo o temi polemisati do beskonacnosti,ali jedno je jasno da nastalu gresku morate rijesiti u zemljisno knjiznom postupku,u gruntovnici izmedju ostalog postoji zbirka isprava gdje su prilozeni pravni temelji izvrsenih upisa,pa se moze utvrditi nastala greska.

Članak 26.ZZK

(1) Od svake isprave na temelju koje je dopušten zemljišnoknjižni upis zadržava se barem ovjerovljeni prijepis.

Članak 93.ZZK

(1) Zemljišnoknjižni sud pokreće postupak samo na prijedlog stranaka ili nadležnoga tijela, osim kad je zakonom što drugo određeno.

Članak 188.ZZK

(1) Prijave da u zemljišnu knjigu treba upisati nešto što u nju nije upisano, kao i prigovori da bi neki upis ili njegov prvenstveni red trebalo izmijeniti, nadopuniti ili izbrisati podnose se pisano zemljišnoknjižnom sudu...

Članak 200.ZZK

(1) Kad za to postoji opravdani razlog, može se provesti pojedinačni ispravni postupak glede određenoga zemljišnoknjižnog uloška..

 

Sve O.K. Treba 50 kn biljega, ispuniti predlog za ispravak u vlasničkom listu,poslati poštom, u drugom je mjestu i riješeno za tjedan dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija