Jump to content

otvaranje i rukovođenje firmom


mariaaa

Preporučene objave

BOK!!! imam 18 godina i još sam učenica srednje prometne škole. prije tjedan dana sam otvorila "firmu za 10 kuna"

firma će se baviti ispumpavanjem fekalija.

Imam nekoliko pitanja:

1.mora li moja firma imati zaposlenike ili ne mora imati ni jednog ako to ne želim?

2.na temelju čega trebam plaćati porez?

3. Da li moram porez plaćati svaki mjesec?

4.mogu li sama sebi biti knjigovođa?

5. Da li moj tata iako je u stalnom radnom odnosu može povremeno raditi u mojoj firmi? naravno ako bi bilo potrebno.

6.moram li sama sebi i plaćivati plaću i doprinose iako se još školujem?

7.da li su troškovi zatvaranja firmevisoki?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. na temelju razlike prihoda i rashode poslovne godine +/- korekcije porezne osnovice. razlika je računovodstvena dobit prema načelu nastanka poslovnog događaja a po načelu blagajne (uplata i isplata) - Zakon o porezu na dobit (čl. 5.)

3. prve godine ništa. oslobđeno plaćanja predujmova do prve porezne prijave - 30.04.2013., tada se mjesećno za prethodni mjesec plaća (porezna obveza 2012.)/12

4. da

5. po zakonu o radu ne. iznimno, da rad na nepuno radno vrijeme kod dva poslodavca

6. kontakirati HZZO i HZMO - članak 90. Zakona o doprinosima; ili možda kao ugovor o djelu preko učeničkog servisa - članak 159. Zakona o doprinosa (rad od 01. do zadnjeg u mjesecu). član uprave je plaća doprinose osim ako nije osiguran po drugoj osnovi čl. 13 Zakona o mirovinskom osiguranju

ZO - čl 6. t. 4. i 13. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, otvorio bih poduzeće koje bi se bavilo izradom reklamnih vrećica, ono što me najviše zanima je to da li ja za takvu vrstu posla moram imat registrirani neki proizvodni pogon, firma bi mi bila prijavljena na kućnu adresu. Pitanje da li je to moguće radit iz stana ili kuće ili ipak moram iznajmit neki pogon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija