Jump to content

otkaz za vrijeme porodiljnog dopusta


hypnotic

Preporučene objave

Zaposlena sam kod privatnika pod ugovorom na neodređeno.Trenutno sam na porodiljnom dopustu..2 dana nakon što sam ispunila zahtjev za produljenje sljedečih 6 mjeseci,poslodavac me odjavio sa mirovinskog i kao razlog naveo višak radne snage?10 dana nakon toga,na "neznam ja ništa" uručena mi je dokumentacija bez obrazloženja o otkazu..to obrazloženje sam tražila i dobila,u kojem je navedeno da sam višak i zbog zatvaranja obrta..(obrt još uvjek radi), (nakon toga i prijeteći poziv poslodavca,ne povučem li se da ćemo igrati po njegovim pravilima).skupila sam svu dokumentaciju i tražila savjete..rečeno mi je da zakonski NE SMIJEM dobiti otkaz za vrijeme porodiljnog,a ako se obrt već i zatvara,otkaz bi trebao biti pisan na datum zatvaranja obrta. što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koristiti pravo na roditeljsku potporu kao nezaposlena osoba i istovremeno uputiti poslodavcu zahtjev za povredu prava iz radnog odnosa i nakon toga i daljnje radnje ovisno o odgovoru poslodavca. Posebno napominjem da za tako nešto treba, odnosno bilo bi dobro imati ovlaštenu i stručnu pravnu pomoć pa preporučam da odvjetnik po tvom izboru dalje poduzima radnje u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija