Jump to content

Policija


mpavin

Preporučene objave

Molim savjet!

 

Prodao sam auto na način da sam potpisao kupoprodajni ugovor sa likom koji me je kontaktirao niti sekundu nakon što sam dao oglas za prodaju auta na Njuškalu. (vjerovatno rss jer se time bavi) ?

 

Našli smo se u 2 po noći na izlazu Šibenik sa autoceste. Čovjek mi daje 4.600 kn za auto (Opel Corsa, stari auto).

 

Ja mu dajem mu papire, servisnu knižicu i sve u vezi auta jer mi on obećava da će mi poslati kopiju ugovora i papire da odjavim tablice. Prošlo je 15 dana.

 

Nakon 15 dana, kaže da ne može poslati tablice i knjižicu (papire) od auta koje je kupio te da "sačekam" do daljnjega...

 

Što mi je činiti?

 

 

 

Mislim ići na policiju ali ne znam što da prijavim.

Moju glupost ili njegovu prefriganost...

 

Nemam kopiju kupoprodajnog, dobio sam na ruke 4.600 kn za auto, novac je predan prije 10 dana na benzinskoj u Šibeniku (cctv snimak ako drže toliko dana.)

 

 

 

Kupac mi ne šalje papire i tablice na odjavu kako smo se dogovorili.

 

 

Imam samo njegov mob, ime i prezime, snimke kamera (ako) te par svjedoka.

 

Koliko sam sj.... ? I što bi mi preporučili?

Najbitnije pitanje je mogu li odjaviti auto na osobnu? Jer su mi svi papiri kod kupca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, nekako mi se to vrti u glavi ovih dana...

Iako, ne bih želio "muljati" policiju sa prijavom krađe.

Jer, vozilo, tehnički nije ukradeno. Ovdje sam ja ispao budala.

 

Hvala na savjetu ali mislim da ću se jednostavno ispovjediti kako je bilo.

Samo me zanima mogu li odjaviti auto na osnovu osobne, oiba ili tako nešto.

 

Nije mi jasno zašto neki ljudi rade takve šeme?

 

Kao da je Aston Marin, Ferrari ili za pljačku banke... Obična Corsa vrijedna 4000 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Samo me zanima mogu li odjaviti auto na osnovu osobne, oiba ili tako nešto.

 

Nije mi jasno zašto neki ljudi rade takve šeme?

 

1. Vozilo se odjavljuje predajom registarskih oznaka, bez njih policija ga odjavljuje po službenoj dužnosti, ali tek nakon proteka od jedne godine od iskeka prometne dozvole.

 

2. Vi ste prvi koji radite šemu, jer ste lakomo uzeli novac propustivši da sami odjavite vozilo i otkupite osiguranje. Taj prodavač je samo iskoristio vašu lakomost što mu olakšava posao za daljnju prodaju, neće dobiti nikakvu kaznu za parkiranje, brzinu i slično jer će se za sve teretiti vas, a u slučaju prometne nesreće njegov bonus će ostati nedirnut.

 

Svaka kaznena prijava koju podnesete protiv njega će biti odbačena.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozilo sam odjavio na osnovu osobne iskaznice!:zatvoren:

Došao, pokazao osobnu i oni rekli odjavljeno?

 

Čista neistina.

 

Nemojte druge dovoditi u zabludu.

 

PRAVILNIK O REGISTRACIJI I OZNAČAVANJU VOZILA

Članak 39.

Vlasnik registriranog vozila može u nadležnom tijelu kod kojeg se vozilo vodi u evidenciji odjaviti vozilo. Prilikom odjave vozila vlasnik vozila dužan je vratiti registarske pločice te priložiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila radi evidentiranja odjave vozila. Prilikom odjave vozila vrste M1, N1 i L5 vlasnik vozila dužan je priložiti Potvrdu o obrađivanju otpadnog vozila po posebnom propisu ili Izjavu o mjestu čuvanja vozila osim u slučaju odjave oldtimer vozila.Obrazac Izjave o mjestu čuvanju vozila (Obrazac 27) bijele je boje veličine 297mm × 210mm. Nakon odjave vozila nadležno tijelo poništava registarske pločice. Iznimno od odredbe stavka 5. ovog članka nadležno tijelo na zahtjev vlasnika registarskih pločica čuva registarske pločice 90 dana od dana odjave vozila. Ako vlasnik registarskih pločica nakon poništenja podnese zahtjev za registraciju vozila izdat će se, o njegovom trošku, registarske pločice s istim oznakama.

Članak 40.

Prodavatelj vozila dužan je u nadležnom tijelu kod kojeg se vozilo vodi u evidenciji u roku od 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo, vratiti registarske pločice te priložiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila radi evidentiranja odjave vozila. Odjavu vozila iz stavka 1. ovog članka može izvršiti i kupac vozila uz predočenje dokaza o vlasništvu u nadležnom tijelu prema mjestu prebivališta ili sjedišta kupca. Osobe iz stavka 1. i 2. ovog članka nisu dužne vratiti registarske pločice ako su kupoprodajnim ugovorom ili pisanom izjavom danom u nadležnom tijelu ustupljene kupcu i ako se pri promjeni vlasništva ne mijenja registracijsko područje.

Članak 41.

Ako vlasnik vozila nije u mogućnosti vratiti registarske pločice te priložiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila, a prometna dozvola je istekla više od jedne godine nadležno tijelo će, na zahtjev vlasnika ili po službenoj dužnosti, nakon provedenog postupka, donijeti rješenje o odjavi vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija