Jump to content

ovrha na tv pristojbu staru 9 god od 2003g.


lemax

Preporučene objave

ako je došlo rješenje za ovrhu

pisati žalbu /prigovor u zakonskom roku od 8 dana

po uputi o pravnom lijeku i istu poslati javnom bilježniku koji je ovrhu poslao .

u cijelosti osporavati potraživanje zbog zastare duga .

zastara je godinu dana od dospjelosti svake mjesečne rate .

 

po prijedlogu za ovrhu utvrdiš kad je prijedlog podnešen i dali je nastupila zastara potraživanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da fizička osoba (ovršenik) ne može dobiti prijedlog za ovrhu već se prijedlog upućuje nadležnom tijelu koje zatim po tome donosi rješenje o ovrsi.

S obzirom kako je osoba koja je otvorila ovu temu u jednom postu rekla kao joj je došao „ovršni postupak“ od odvjetničkog društva pretpostavljam da se radi o dopisu kojim se pokušava pozvati na plaćanje i pretpostavljam da u tom slučaju već postoji pravomoćno rješenje o ovrsi.

Moguće je da se radi i o pozivu na plaćanje prije ovrhe.

Al opet ovo je moje mišljenje na temelju ovih malo činjenica sto je lemax napisao, pa možda da pročitate sve sta vam piše na papiru i da kazete sto traže od vas točno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

dobila sam dvije ovrhe od hanzegovića za hrt pretplata. na oba piše " predmet : prisilna naplata duga" i ne piše koji datum ili godina sam dužna. ovako piše: xxxx u svezi ovršnog postupka koji se vodi temeljem rješenja pod br. Ovrv-xxxx/xx,općinski sud. dakle,išla sam u općinski sud zatražiti da mi da rješenje da se mogu žaliti u zakonskom roku Iz suda mi je rekla da neću dobiti rješenje suda i da je to završilo drukčije na sudu i da nemam obavezu po tim brojevima plaćanja. i rekla da mi ne smiju prisilna naplata. pitala sam hoću li poslije dobiti rješenja i odgovorila ne.

jesam li dužna ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija