Jump to content

HRVI mirovina


mrvica01

Preporučene objave

zahvaljujem na brzom odgovoru a radnog staža u civilu samo 5 god još jedno pitanje može li se na hrvi dodati ptsp .chr,f43.1 koji imam i liječim se od 1999 g

-------------------------------------------------------------------------------------

Može, kod obnove postupka ali treba proći 2 god.Do tada moraš imati kontinuirano liječenje, barem jedno bolničko liječenje ili dnevne bolnice, kontrolne preglede i onda ovjeriti sve to kod svog doktora opće prakse pa pravac HZZMO područni ured predati dokumentaciju i čekati pregled vještaka, ako nebudeš zadovoljan ocjenom, tj. ako te odbiju pišeš žalbu na središnju službu u Zagreb, Mihanovićeva ulica. Sve imaš na internetu. Sretno, jedino što mora proći taj rok od 2 god. pa bi vjerovatno imao ponovni izračun i 100% vojno a to nije više 4-5 tisućica nego znatno više. Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------------------------------------------------------------

Može, kod obnove postupka ali treba proći 2 god.Do tada moraš imati kontinuirano liječenje, barem jedno bolničko liječenje ili dnevne bolnice, kontrolne preglede i onda ovjeriti sve to kod svog doktora opće prakse pa pravac HZZMO područni ured predati dokumentaciju i čekati pregled vještaka, ako nebudeš zadovoljan ocjenom, tj. ako te odbiju pišeš žalbu na središnju službu u Zagreb, Mihanovićeva ulica. Sve imaš na internetu. Sretno, jedino što mora proći taj rok od 2 god. pa bi vjerovatno imao ponovni izračun i 100% vojno a to nije više 4-5 tisućica nego znatno više. Sretno!!

 

znači ipak može a ovi mi u min.bra. govore da je to problem i da ostanem pri ovom sada tj.samo ranjavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio riješenje omjer 80 / 20 civilno mirovina 4600 minus 10 posto ( profesionalno ) HRVI 20 posto . Prošli mjesec bio na komisiji ST . Trešnjevka dobio priznavanje PTSP uz ranjavanje povišeno na 30 posto . Znali tko jeli imam pravo na novi obračun mirovine i imam li mogućnost u HZZOu iz profesionalne promjeniti u opću i dali se mijenja visina mirovine .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo si ovo sve zbrkao.Daj , molim te posloži te podatke pa ih objavi. PTSP nema veze s visinom mirovine. Ako si razvodnik s 4600kn mirovine, to je opća mirovina. Kakve veze HZZO ima s time. Na dnu rješenja ti piše sve (masnim slovima).

za informaciju innalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad prema čl.15 zophbdr-kumulativni uzorak to piše .omjer 80-20 rat -mir visina mirovine 4635.70 minus10posto.prije mjesec dana priznali mi ptip i povisili invalidnost pa me zanima diže li to išta mirovinu ili ne to sam mislio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,povećanje invalidnosti ti ne mjenja mirovinu nego samo utiče na visinu invalidnine za nekih 100 kuna i vrijednosti dionica kod dodjele(cca do 10 000kn mislim za razliku 20% i 30%)a tih 10% uzimaju svima sa prmanjima preko 3500 kn zbog sranja u zemlji hehe(jaca se sjetila)koje bi trebali(nadamo se)jedan dan vratit kad nam sunce zasja.Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolika je razlika u mirovini profesionalna-opća zna li tko

 

Ažurirano

 

Povećanje HRVI ti ne nosi ništa na mirovinu. Koeficijent ti ostaje isti, dakle 1.85 . Za onih 10% zahvali Jaci. Malo prelistaj forum i naći ćeš dosta podataka koji ti trebaju.

ok. a jeli mijenja odnos profesionalna-opća pošto sam ja u profesional.i jel moguće dobit 100 postotnu zbog pogoršanja zdr.

 

Ažurirano

 

kolika je razlika u mirovini profesionalna-opća zna li tko

 

Ažurirano

 

Povećanje HRVI ti ne nosi ništa na mirovinu. Koeficijent ti ostaje isti, dakle 1.85 . Za onih 10% zahvali Jaci. Malo prelistaj forum i naći ćeš dosta podataka koji ti trebaju.

ok. a jeli mijenja odnos profesionalna-opća pošto sam ja u profesional.i jel moguće dobit 100 postotnu zbog pogoršanja zdr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Evo ovako,hvala što ste se javili,pokušat ću biti kratka i jasna...

Tata je radio u MORHU kao vojni namještenik do 20.11.2013.g.kada prisilno dobiva rješenje o otkazu,55.godište je i ima 43 god.radnog staža sa beneficiranim jer je bio u ratu od samog početka...

Utvrđena mu je profesionalna nesposobnost za rad 50% i dok je radio dobivao je 1.100,00 kuna plus plaću...u 12 mjesecu predaje sve na mirovinsko,dakle,nakon otkaza,na burzi mu rekli da nema pravo i jučer dobiva rješenje o mirovini toj invalidskoj 2100 kuna,odlazi na MIO i tamo mu govore da je to to,da neće imati više ni kad navrši 60 godina,te da mu se priznaje samo 38 god.staža,ima HRVI 20% (cjelo vrijeme je mislio da je to posljedica rata)...stvarno je očajan,nitko nam ništa ne zna reći,ali eto mislimo da nije to zaslužio kao branitelj...jel postoji kakva nada da to nije istina...nadam se da ste me razumjeli,jako sam uzbuđena,ljuta...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A, što mu piše u liječničkoj dokumntaciji?

 

Neka nastavi sa liječenjem pa ako dođe do pogoršanja bolesti (ima status HRVI) može opet na procjenu radne sposobnosti i onda ima šansu za veću mirovinu ukoliko vještak i povjerenstvo iz njegove dokumentacije dođu do zaključka da ima elemenata za opću nesposobnost, ali to se mora vidjeti iz liječničke dokumentacije, kao i da je bolest posljedica rata.

 

Ratni put je vrlo važan, kao i vrijeme provedeno u ratu. Neka ode kod svog izabranog liječnika i sa njime se dogovori o nastavku liječenja i eventualnoj novoj procjeni radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Divni ste,puno hvala na odgovoru,danas ide kod liječnika.

Znači ima šanse za veću mirovinu?Jer mu u mirovinskom stalno govore da mu taj HRVI ništa ne znači...njemu je prvostupanjska dala 20 % za stalno,a drugostupanjska do 9 mjeseca,pa ide opet na trešnjevački plac....

da se onda žali na ovo rješenje o profesionalnoj nesposobnosti i priloži taj HRVI?Koliko mu to može povećati ako uspije?Bio je u ratu od samog početka,od 1991.g. do 1996.g 60 punih mjeseci i dragovoljac od 6.mjesca 1991...ratni put ima dio je mu je trebalo za PTSP,drugi je tražio ali mu nisu nikako poslali...

Eto nije toliko razočaran ni u te novce nego godine proveden u ratu,prvi je bio kad je trebalo,prošao ratišta,svašta i sad da to nigdje ni ne piše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko mu to može povećati ako uspije?

 

.

 

To koliko će mu pomoći i hoće li uopće na kraju uspjeti je pitanje . Nade ima ali kaže se da je nada kurva ali i da je u nadi spas. Postoji mogućnost kako je opisao Mrljavac a kakav će ishod toga svega biti to je već pitanje na koje nitko ovdje ne zna odgovor.

Eto nije toliko razočaran ni u te novce nego godine proveden u ratu,prvi je bio kad je trebalo,prošao ratišta,svašta i sad da to nigdje ni ne piše..

A to bi mu trebalo pisati u ratnom putu, od kada je bio , gdje je bio i što je prošao, to piše u ratnom putu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija