Jump to content

Cafffe bar ne plaća porez


berryberry

Preporučene objave

Ok. Ispijam ja tako svoju rano popodnevnu kavu u svom skoro pa omiljenom kafiću. Imaju besplatni WIFI - dragi su mi :)

No idilu prekine pogled koji je pao na račun.

PDV nije obračunat prema članku 22 stavak 1 zakona o PDVu

 

WTF?!?

 

Naravno odmah sam išla vidjeti za što je sve registrirana firma koja kao drži kafić i proucila i taj dvadeset drugi članak i 11 i 11a na koji se poziva članak 22...

I ne kužim.

 

Nisam pravnik, možda mi nedostaje neko dublje razumjevanje zakona, ali ako netko ima nešto vremena i eto altruističan je :-) i mogao bi mi objasniti

kako jedan prosječan kafić, u prosječnom prostoru, kojeg vodi jedan prosječan d.O.o. može biti oslobođen po članku 22 zakona o PDVu plaćanja PDVa.

 

Čisto fakultativna rasprava. Zanima me. Obicno mi zaracunaju PDV na kavu, pa me iznenadjuje kad mi ga ne zaracunaju i kojim pravnim zavrzlamama su to postigli. :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, "muljaže s računima" i jesu razlog zašto su se naša porezna uprava (nešto manje), Europska komisija i Svjetska banka (nešto više) čudile statistikama koje se rade iz poreznih obrazaca koje predaju naši porezni obveznici, a koji pokazuju da se u državi svega 15 % prometa odvija kroz novčanice i kreditne i debitne kartice, a 85 % izravnim prijenosom s računa na račun (što je, naravno, apsurdno), te da je prosječni broj zaposlenih u hrvatskom restoranu 1.5, a caffe-baru niti jedan cijeli zaposlenik - 0.7.

 

Pa se sada uvodi fiskalizacija izdavanja računa.

 

U tom slučaju pričekajte 1. 1. 2013. godine kada će morati početi fiskalizirati izdavanje računa i obratite pažnju da li će prestati izdavati račune, a ako nastave, moći ćete kod PU koristeći podatke otisnute na računu provjeriti jesu li stvarno fiskalizirali ili krivotvorili stvar. Ako se najave PU obistine, oni će uspoređivati promet koji su obveznici počeli prikazivati nakon početka fiskaliziranja s prometom koji su prikazivali prije.

 

Prijavom takvog ugostitelja (ma koliko Vam drag bio) steći ćete zahvalnost ugostitelja koji prijavljuje sve svoje radnike i drži ih na plaći većoj od minimalca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, "muljaže s računima" i jesu razlog zašto su se naša porezna uprava (nešto manje), Europska komisija i Svjetska banka (nešto više) čudile statistikama koje se rade iz poreznih obrazaca koje predaju naši porezni obveznici, a koji pokazuju da se u državi svega 15 % prometa odvija kroz novčanice i kreditne i debitne kartice, a 85 % izravnim prijenosom s računa na račun (što je, naravno, apsurdno), te da je prosječni broj zaposlenih u hrvatskom restoranu 1.5, a caffe-baru niti jedan cijeli zaposlenik - 0.7.

 

lopovi muljaju sa utajom poreza na kavama a zaradili bi barem 2x vise da funkcionira ta vasa pravda u cijelom drustvu pa cemo njih na stup srama da bi prikrili svoju necistocu ili ... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija