Jump to content

MS Office licenca - specifična situacija


rile044

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Početkom prošle godine, kao fizička osoba, dobio sam na poklon MS Office. Verzija softwarea je Professional i uključuje originalno pakiranje, medij, sve naljepnice i certifikate.

Taj software nije nikad instaliran ni na jednom računalu i još je zapakiran. Vlasnik sam firme u kojoj bi danas želio koristiti taj software pa me zanima da li ga mogu bez problema koristiti s obzirom da nemam račun? I kako zaobići ovaj problem neimanja računa? Da li mogu napraviti kupoprodajni ugovor između sebe i svoje firme i tim ugovorom pravdati način nabave software-a? Ili mogu napraviti darovni ugovor kojim ja kao fizička osoba (ili neka druga fizička osoba) poklanja taj software mojoj firmi?

Pitam zato jer mi se ne plaća 4000 kuna za nešto što već imam, a nikad nije korišteno.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovor o prodaji ali novci od prodaje je osnovica godisnjeg poreza bez obzira isplatio ih ili ne

 

samo malo ... znači, ja napravim ugovor u kojem definiram da od osobe X kupujem MS Office za npr. 1000 kuna i na kraju godine se meni u osnovicu za porez ubraja i tih 1000 kuna? koja je to logika? kakvo je objašnjenje iza toga? tih 1000 kuna nije moj prihod već trošak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prodavatelju - fizickoj osobi ide u osnovicu godisnjeg poreza a pravnoj osobi - firmi ide u trosak. U vecini slucajeva firma samoj sebi ne isplacuje novce a pogotovo ako nesto kupuje van sebe :)

 

dobro ... stavio bi 1000 kuna u ugovor pa nije da bi povecao osnovicu za ne znam koliko ...

ono što je najbitnije ovdje je da li je u slučaju da imam takav ugovor sve čisto ispred državnog inspektorata što se tiče legalnosti softvera?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već ih zvao i rekli mi da što se njih tiče da je taj softver potpuno legalan, ali da ako mi dođe inspekcija da će me tražiti račun i da oni ne mogu znati kako će pojedini inspektor postupiti u tom slučaju i kakva je praksa inspektorata ... :(

 

ako ti dodju u firmu prezentiras im ugovor i govoris u ime firme. Ako te pitaj kao prodavatelja kazi im nacin kako si dosao. Ukoliko im to nije dovoljno uputi ih na svog pravnog zastupnika koji ce sigurno biti uspjesniji u kompliciranju posla a pogotovo u naplati shitprodukciona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ti dodju u firmu prezentiras im ugovor i govoris u ime firme. Ako te pitaj kao prodavatelja kazi im nacin kako si dosao. Ukoliko im to nije dovoljno uputi ih na svog pravnog zastupnika koji ce sigurno biti uspjesniji u kompliciranju posla a pogotovo u naplati shitprodukciona

 

OK ... I posljednje pitanje ... Misliš li da bi možda bilo dobro staviti kao prodavatelja nekoga tko nema veze sa mnom tj. nije u krvnom srodstvu sa mnom i ne živi sa mnom čisto da izbjegnem da me ispituju kao prodavatelja? I što bi oni mogli u slučaju da je kao prodavatelj naveden XY koji živi u drugom gradu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija