Jump to content

ozljeda na radu, nastavak liječenja


skvazici

Preporučene objave

imao sam prometnu nesreću na putu za posao i priznata mi je ozljeda na radu. ugrađena mi je pločica u ruku koju sam sada, nakon nešto manje od dvije godine rada išao vaditi i očekuje me oko 40 dana bolovanja.

zanima me što mogu očekivati od liječničkog povjerenstva?

da li će operaciju vađenja pločice, i rehabilitaciju nakon operacije tretirati jednako kao i prvu operaciju, odnosno, da li mogu očekivati da će mi bolovanje biti 100% pokriveno.

 

meni je to jedino logično jer je i ova operacija posljedica ozljede na radu, ali se bojim za iovako mizernu plaću da ne bude još manja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

evo, samo da javim nove događaje.

nastavak liječenja ne spada pod navedenu ozljedu na radu nego se mora zatražiti novo priznavanje ozljede na radu što, naravno, traje neko vrijeme.

iako nastavak liječenja mora biti priznat kao ozljeda na radu, dok se to ne dogodi, plaća je puno manja,

a tek kada se dobije novo rješenje o priznavanju ozljede na radu, moći ćete kod doktora napraviti prave doznake

i tek onda će vam poslodavac refundirati sredstva koja niste dobili jer ste bili na 70% bolovanju.

to u praksi znači da zbog sporosti sustava vi za vrijeme nastavka liječenja nećete dočekati punu plaću, nego tek kasnije, a račune i dalje morate plaćati na vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim razloga za ovakvo rješavanje tog slučaja jer se daljnja zdravstvena zaštita koristi pod istom dijagnozom koja je navedena i priznata ozljedom na radu, dok se ovaj postupak kojeg opisujete odnosi na nešto sasvim drugo, odnosno na slučaj gdje se druga dijagnoza treba verificirati nakon što je priznata prva primarna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

povjerenik hzzo-a je ovako rekao.

doktor vam krivo vodi bolovanje. ono se više ne može voditi pod istom dijagnozom. vi ste ruku slomili i to je jedna dijagnoza, a vađenje pločica je druga. sad će vam otvoriti bolovanje pod tom drugom dijagnozom koja je posljedica prva dijagnoze i za to ide novi zahtjev za ozljedu na radu koji se veže na tu staru ozljedu.

Ipak, da se ispravim, dobio sam 100% pokriveno bolovanje doznakama sa starom dijagnozom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija