Jump to content

psihijatrijsko vjestacenje


sandraandic

Preporučene objave

glupost..????

moral..????

odgajala..????

ludom ??? - (poremećaji osobnosti iskljućuju psihozu kao dio definicije )

...napokon pronalazi snagu izaci iz lošeg braka...?????...-.zbog čega napokon - Stockholmski sindrom, OZ, borderline - non-borderline situacija.....ili se samo radi o još jednom bijegu iz nepodnošljive situacije kad se više ne da prikrivati vlastita bol uzrokovana prazninom i nedostatkom identiteta, a više se ne može manipulirati bliskom osobom......

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....nažalost fraza: " ...izaći iz lošeg braka.." jest generaliziranje i uopćavanje i samo sam na to htio upozoriti.....koliko god to neki tvrdili, brak jest najbolji za djecu, on po definiciji može i mora biti dobar - jer podrazumijeva dvoje odgovornih koji znaju i rade za svoju i dobrobit svoje djece i omogučavaju jedno drugome razvoj svoje osobnosti....

 

Ako se već izlazi iz nećega takvoga ( ili ako se već ušlo )...onda se MORA znati zašto .....a ja tvrdim da se u ogromnom broju slućajeva iza "izlaska.." skrivaju postupci i ponašanje koje je stabilno i određeno, i uzročno posljedično objašnjivo znanstveno - medicinskom opisom postupaka osoba s poremećajem osobnosti...

 

Umjesto predbraćnog odgoja kod svog svećenika ili ulaska u brak s motivom "velike ljubavi" (koje li zamke za dobričine) trebalo bi poznavati opasne znakove poremećaja osobnosti...

 

Prilikom "izlaska"..trebalo bi obavezno tragati ciljano za graničnim poremećajem osobnosti, jer se jedino tako može POMOĆI poremećenoj osobi, njezinim bliskim osobama i njihovoj djeci I NE NAPRAVITI UŽASNE LJUDSKE I PRAVNE GREŠKE....-....uz pokušaj mirenja i obavezno psihosocijalno liječenje i kontrolu ponašanja poremećene osobe i obaveznu psihološku pomoć bliskim osobama koje su uvijek zbunjene i zlostavljane žrtve....

 

Fraza "dobra dok je odgajala djecu.."..je isto tako glupost jer osoba s poremećajem od prvog trena - od rođenja svog djeteta: - zbunjuje i plaši svoje dijete....- očekuje da dijete odgovori na njezine potrebe umjesto obrnuto ...- uništava samopuzdanje svog djeteta....:- odgaja dijete nelogično šaljući mu dvojbene i suprotne poruke...- ne vjeruje ni u vlastitu ni u djetetovu dobrobit...:-koristi prijetnje napuštanjem ili čak napušta dijete..:..itd (http://www.borderlinemothers.com/Family/MaternalFunctioning.htm )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Dobra dok je odgajala djecu"...

Meni to zvuči ovako - žena je provodila više vremena sa djecom doma, dok je suprug više radio. Sve pet, nema problema, tako su se organizirali unutar njihove obitelji!

Ali, sada dolazi do razvoda, nakon xx godina braka, i on ženu šalje na psihijatrijsko vještačenje, jer žena nije ok.

I tu dolazi to pitanje: Kako to da sam bila dobra dok sam odgajala djecu, a sada nisam??? Pa nemoguće da je tek sada, nakon xx godina, primjetio da s njom nešto nije ok. Zašto prije nije reagirao, učinio nešto za svoju jadnu dječicu koju je "maltretirala" (nažalost) bolesna mama?

I da, pročitala sam sve o BPD-u, strašna bolest, ali morala bi se primjetiti tijekom toliko godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..nije nemoguće...manipulacijom i tehnikama ispiranja mozga ( prijetnje, uvrede, paradoksalno ponašanje, dovođenje u non-win situacije, laganje, zamagljivanje istine, deprivacija sna. emocionalno i fizičko zlostavljanje, izolacija, uvrede i omalovažavanje pred zajedničkim prijateljima, distorziona kampanja ocrnjivanja pred drugim osobama i institucijama - czsr i sud ) osoba s graničnim poremećajem osobnosti dovede svoju blisku osobu do stanja kad bliska osoba potpuno krivo doživljava stvarnost, kad sebe optužuje za sve loše i kad više ne može prepoznati svoje granice i svoju dobrobit....sve je to već poznato i opisano, ali uglavnom se parcijalno tumači i objavljuje - dok USTVARI PREDSTAVLJA SAMO DIO PROŠIRENE KLINIČKE SLIKE gRANIČNOG POREMEĆAJA OSOBNOSTI i ništa drugo...

 

Zato se čuvajte, jadnih, zlostavljanih koje tako toplo i empatično ocrnjuju svoje bračne partnere - pričaju o lošem braku...- najčešće se radi o nečemu sasvim drugom....

 

...ne dajite im podršku...- to je jako opasno !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

da svi muzevi zene proglasavaju ludima zamislite koliko bi ih danas bilo po nasim klinikama....

 

jednostavno ste otisli u krivom smjeru i pogrešno sve ocijenili......

ovdje se radi o super mami sa super djecom.....fakult obrazovanom djecom koja rade itd sportasima isl...

 

netko ih je odgojio dok je tata radio.....

ali mama ne zeli vise imati nista s tatom.....i odlazi....jer nema zajednickog nista....

 

zato je mama sada LUDA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je bilo.....po cemu se moze optuziti osoba za BPD, ako nikad nije psih lijecena, ni zavedena na centru, u firmi je na rukovodecem mjestu,brizna majka..................

 

za napustit brak ne treba samo da muz tuce zenu ili da netko napravi preljub..............jednostavno vise ne ide izmedju njih dvoje..........ili da je muz pijanica drogeras,kockar

 

to je poanta ovog pitanja........................koje je krivo protumaceno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

psihijatrijsko vještačenje se prema mom iskustvu može zatražiti u brakorazvodnoj parnici, a sudac odlučuje da li će se provesti, kao i vještaka koji će ga provesti nakon što se uplati predujam (u moje vrijeme je iznosio 10.000 kuna)

ne znam da li je to pravilo, ali troškove vještačenja snosi ona strana koja ga zahtjeva (bar je tako bilo u mojem slučaju)

ružan je osjećaj kad te netko šalje na vještačenje, ali bože moj, to više govori o onome tko ga traži nakon X godina braka, nego o onome kojeg se šalje

e da

sudac može odlučiti i hoće li se vještačenju podvrći obje strane, a ako se radi o malodobnoj djeci i da li će se i ona vještačiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

sandraandic je napisao:

pitanje je bilo.....po cemu se moze optuziti osoba za BPD, ako nikad nije psih lijecena, ni zavedena na centru, u firmi je na rukovodecem mjestu,brizna majka..................

 

za napustit brak ne treba samo da muz tuce zenu ili da netko napravi preljub..............jednostavno vise ne ide izmedju njih dvoje..........ili da je muz pijanica drogeras,kockar

 

to je poanta ovog pitanja........................koje je krivo protumaceno

 

 

Po cemu se moze optuziti bilo koga za bilo sto?? Koliko ste puta culida je su zlostavljaci, ubojice i sl. do nedavno bili dobri i pristojni susjedi. To sto netko nije lijecen u institucijama ne znaci da je zdrav!!

Imate na forumu gospođu koja je pred djetetom prijetila suicidom a do tada je bila "brizna majka". Radi se samo o tome da su takve stavri tesko dokazive, a dokazivanje kosta dosta novaca, pa razni psihopati i dalje odgajaju djecu!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

psihijatrijsko vještačenje se prema mom iskustvu može zatražiti u brakorazvodnoj parnici, a sudac odlučuje da li će se provesti, kao i vještaka koji će ga provesti nakon što se uplati predujam (u moje vrijeme je iznosio 10.000 kuna)

ne znam da li je to pravilo, ali troškove vještačenja snosi ona strana koja ga zahtjeva (bar je tako bilo u mojem slučaju)

ružan je osjećaj kad te netko šalje na vještačenje, ali bože moj, to više govori o onome tko ga traži nakon X godina braka, nego o onome kojeg se šalje

e da

sudac može odlučiti i hoće li se vještačenju podvrći obje strane, a ako se radi o malodobnoj djeci i da li će se i ona vještačiti

 

to sto vas netko salje na vjestacenje meni govori da brine o sudbini djeteta jer ako ste zaista zdravi, svi sretni, ali ako niste sprijeceno je zlostavljanje djeteta. Prema tome to sto ste X godina bili u zdravom braku ne znaci da ste zauvijek podobni za odgoj djeteta. Negdje sam na forumu vec procitala i citirala DIJETE VAS NE CINI RODITELJEM KAO STO VAS KLAVIR NE CINI PIJANISTOM!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majavuglacek5 je napisao:

pahuljicazg je napisao:

psihijatrijsko vještačenje se prema mom iskustvu može zatražiti u brakorazvodnoj parnici, a sudac odlučuje da li će se provesti, kao i vještaka koji će ga provesti nakon što se uplati predujam (u moje vrijeme je iznosio 10.000 kuna)

ne znam da li je to pravilo, ali troškove vještačenja snosi ona strana koja ga zahtjeva (bar je tako bilo u mojem slučaju)

ružan je osjećaj kad te netko šalje na vještačenje, ali bože moj, to više govori o onome tko ga traži nakon X godina braka, nego o onome kojeg se šalje

e da

sudac može odlučiti i hoće li se vještačenju podvrći obje strane, a ako se radi o malodobnoj djeci i da li će se i ona vještačiti

 

to sto vas netko salje na vjestacenje meni govori da brine o sudbini djeteta jer ako ste zaista zdravi, svi sretni, ali ako niste sprijeceno je zlostavljanje djeteta. Prema tome to sto ste X godina bili u zdravom braku ne znaci da ste zauvijek podobni za odgoj djeteta. Negdje sam na forumu vec procitala i citirala DIJETE VAS NE CINI RODITELJEM KAO STO VAS KLAVIR NE CINI PIJANISTOM!

mda, očito nisi bila na vještačenju, mada smatram da bi ti svakako trebalo, s obzirom koliko si agresivna i povodljiva

pa da ti objasnim

to je itekakva gnjavaža za djecu

i suludo je bacati tolike novce (hej, 10.000 kuna) da bi se nekome nahranio ego...

ali, u svemu lošem ima i dobroga

u mom slučaju je dokazano da otac nije sposoban za odgoj djece :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ima nas svakakvih.

Povodljivih i ne povodljivih. Ima nas koji imamo svoje stavove i mišljenja, a ima nas i onih koji nemamo svoje mišljenje niti stav nego uvijek padamo pod utjecaj nekog drugog.

Meni je moj bivši savjetovao da potražim pomoć ali nije mislio da nisam sposobna brinuti za našu djecu, mislio je da trebam pomoć kako bih prebolila njegovu prevaru i odlazak od mene, i bio je u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lidija666 je napisao:

Da ima nas svakakvih.

Povodljivih i ne povodljivih. Ima nas koji imamo svoje stavove i mišljenja, a ima nas i onih koji nemamo svoje mišljenje niti stav nego uvijek padamo pod utjecaj nekog drugog.

Meni je moj bivši savjetovao da potražim pomoć ali nije mislio da nisam sposobna brinuti za našu djecu, mislio je da trebam pomoć kako bih prebolila njegovu prevaru i odlazak od mene, i bio je u pravu.

 

mislim da ćeš se složiti samnom da je jedna stvar nekoga slati na psihijatrijsko vještačenje, a sasvim druga dobronamjerno mu savjetovati da potraži pomoć

žalosno je da je kod nas još uvijek sramota tražiti psihološku pomoć, dok je vani stvar prestiža imati vlastitog psihijatra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se slažem da su to dvije potpuno različite stvari. Po onome što si pisala imam osjećaj da je od tebe tvoj bivši mislio napraviti luđakinju i mislio je da će to uspjeti, ali mu to srećom nije uspjelo.

Moj je dragi svojoj bivšoj supruzi također savjetovao, zajedno s njenim bratom, da potraži psihološku pomoć, što je rezultiralo time da je ona automatski pružila otpor toj ideji misleći kako je on pokušava napraviti ludom. To naravno nije bilo točno. On se samo bojao i za nju i za dijete, jer nije ti sve jedno kada ti se netko penje na prozor i prijeti suicidom i to u prisustvu djeteta.

Mislili smo da će se ona s vremenom smiriti i da će prihvatiti situaciju kakva jeste, ali prevarili smo se. Imam osjećaj da ona to nikad neće preboljeti, jer nakon godinu dana ja ne vidim nikakvih pomaka kod nje i svime što radi svome djetetu daje na znanje da kod nje sada stvarno nešto nije u redu. Valjda je stvarno otišla pa pa kako si ti to rekla.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se slažem i sad kad bolje promislim i još jednom pročitam što je Nova o toj ženi napisala, mislim na ove prijetnje skakanja kroz prozor itd. vidim da je stvarno malo pretjerala.

Iako ne vjerujem da to netko radi jer zaista toliko pati za tom osobom (osobito ako te je ta osoba nečim jako povrijedila) , po meni je to čista posesivnost i egoizam, želja da se netko pod svaku cijenu zadrži u tvom vlasništvu. Pa makar i takvim ucjenama i prijetnjama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osoba koja treba pomoć psihijatra sasvim sigurno neće prihvatiti tvoj dobronamjerni savjet da se obrati nekome za pomoć, naročito ako je u sredini koja ju potiče na ponašanje koje nema veze sa zdravim razumom. Psihijatrijsko vještačenje je jedini način da se zaštiti interes djece ali ako se provodi kao testiranje u czss-u onda žali Bože i vremena i novaca! I žali Bože djece koja sve to moraju prolaziti a nikakve koristi od svega!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

Lidija666 je napisao:

Da ima nas svakakvih.

Povodljivih i ne povodljivih. Ima nas koji imamo svoje stavove i mišljenja, a ima nas i onih koji nemamo svoje mišljenje niti stav nego uvijek padamo pod utjecaj nekog drugog.

Meni je moj bivši savjetovao da potražim pomoć ali nije mislio da nisam sposobna brinuti za našu djecu, mislio je da trebam pomoć kako bih prebolila njegovu prevaru i odlazak od mene, i bio je u pravu.

 

mislim da ćeš se složiti samnom da je jedna stvar nekoga slati na psihijatrijsko vještačenje, a sasvim druga dobronamjerno mu savjetovati da potraži pomoć

žalosno je da je kod nas još uvijek sramota tražiti psihološku pomoć, dok je vani stvar prestiža imati vlastitog psihijatra

izgleda da nisi čitao cijelu prepsiku...ili nisi razumio o čemu se radi?

ljudi se međusobno obično šalju na psihijatrijsko vještačenje iz osvete

druga je priča ako te pošalje centar ili sud, ili netko stručan...

povrijeđena žena nije psihijatrijski slučaj, a o tome je lidija pričala

a osoba koja je svjesna da gubi kontrolu nad vlastitim životom i da psihoterapijom može samo popraviti život i sebi i djeci drage volje će prihvatiti dobronamjerni savjet, ili će ga sama potražiti

kao što ti već napisah, sve što pišem, pišem iz vlastitog iskustva ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

pahuljicazg je napisao:

Lidija666 je napisao:

Da ima nas svakakvih.

Povodljivih i ne povodljivih. Ima nas koji imamo svoje stavove i mišljenja, a ima nas i onih koji nemamo svoje mišljenje niti stav nego uvijek padamo pod utjecaj nekog drugog.

Meni je moj bivši savjetovao da potražim pomoć ali nije mislio da nisam sposobna brinuti za našu djecu, mislio je da trebam pomoć kako bih prebolila njegovu prevaru i odlazak od mene, i bio je u pravu.

 

mislim da ćeš se složiti samnom da je jedna stvar nekoga slati na psihijatrijsko vještačenje, a sasvim druga dobronamjerno mu savjetovati da potraži pomoć

žalosno je da je kod nas još uvijek sramota tražiti psihološku pomoć, dok je vani stvar prestiža imati vlastitog psihijatra

izgleda da nisi čitao cijelu prepsiku...ili nisi razumio o čemu se radi?

ljudi se međusobno obično šalju na psihijatrijsko vještačenje iz osvete

druga je priča ako te pošalje centar ili sud, ili netko stručan...

povrijeđena žena nije psihijatrijski slučaj, a o tome je lidija pričala

a osoba koja je svjesna da gubi kontrolu nad vlastitim životom i da psihoterapijom može samo popraviti život i sebi i djeci drage volje će prihvatiti dobronamjerni savjet, ili će ga sama potražiti

kao što ti već napisah, sve što pišem, pišem iz vlastitog iskustva ;-)

 

Osoba koja gubi kontrolu nad svojim životom sigurno neće prihvatiti moj dobronamjerni savjet ako mene smatra krivcem za stanje u kojem se nalazi. Osobe u njenoj neposrednoj blizini su isto tako povređene i isto tako ne razmišljaju razumno.

Tu bi trebao nastupiti czss sa svojim psiholozima ili uputiti "povrijeđenu" osobu u drugu ustanovu na savjetovanje što u praksi nikad nije slučaj nego bi ja trebao tražiti psihijatrijsko vještačenje koje se onda shvati kao osveta! Još jednom Vas lijepo molim savjet na koji način utjecati na majku da ne maltertira djete budući da to nije posao nijedne ustanove u Hr.

 

prema literaturi za odgoj djeteta je pogodnija osoba koja je bolje podnijela razvod, dakle nikako povrijeđena žena koja je izgubila kontrolu nad životom, a prema czss-u još uvijek vrijedi "majka je majka"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

pustimo priče tko bi šta trebao i što piše u literaturi i kako bi bilo kad bi svijet bio idealan a nije. na temi kako utjecati na majku za dobrobit djeteta sam napisala što konkretno možete napraviti u situaciji kakva je, sa onim što vam stoji na raspoloaganju.

pročitajte pa odlučite. budite svjesni da vam nitko ništa nije dužan i da vam nitko ništa neće dati ne budete li se sami borili. sretno vam još jednom

 

a ja ti opet kažem da iz vlastitog iskustva znam da stvari ne idu tako u praksi. Ne govorim ja o situaciji kad je svijet idealan nego o tome da stručnjaci pišu knjige o tome kako se treba ponašati ali u praksi isti ti stručnjaci donose potpuno suprotne odluke, uvijek, ali uvijek na stranu majke. Sama kažeš da te suprug poslao na vještačenje na kojem je on ispao nepodoban!?

npr. ako mi bivša ne dozvoli da viđam djete imam pravo po djete doći s policijom. Ako dođem s policijom u czss-u me uvjeravaju da je to trauma za djete pa nisam dobar otac. Ako ne dođem s policijom ne viđam djete pa nisam dobar otac!!???

Tako da sve to legalno na što imam pravo u praksi ne mogu iskoristiti.

Djete mogu viđati svaki drugi vikend ako je bivša dobre volje, ako nije ne vidim djete. Imam se pravo žaliti u czss-u tek u ponedjeljak kad više nemam pravo vidjeti djete. Nikome iz czss-a ne pada na pamet samnom doći po djete u petak u 17h jer im je isteklo radno vrijeme. itd.

Prava o kojima Vi govorite postoje samo u idealnom svijetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ja ti iz vlastitog iskustva kažem da idu. ako je moj muž uspio maknuti dva tima, možeš i ti. reci, jesi li pročitao ono što sam napisala o psihotrauma centru i pomoći za dijete? to je nešto konkretno što možeš napraviti i time dokazati da ti je psihičko stanje djeteta prije svega. ovako, sve dok pričaš o svojim pravima (ja, ja, ja a djeteta nigdje), a tvoja žena dijete plaši policijom (na kraju krajeva, ako ga zadržiš duže nego što ti je centar propisao i može poslati policiju po njega), za centar ste tek dvoje ljudi koji podvaljuju jedno drugome i nije ih briga za dijete. reci mi, zašto bi ikoja od tih žena žrtvovala svoje slobodno vrijeme za vas? pa vi ste njima tek posao. misliš da ste vi jedini koji se razvode? niste.

najbolje da vam stoje 24 sata na raspolaganju i ispunjavaju vaše hireve.

što se tiče psihijatrijskog vještačenja...moj muž je informatičar, ja biotehnolog.znači, blage veze nemamo niti o psihologiji, niti o psihijatriji.znači, nismo kompetentni niti on niti ja da ono drugo proglasimo psihički bolesnim. nije niti sudac, pa nas je sve četvero poslao nekome tko je. psihijatru. muškarcu. koji je obavio svoj posao i na osnovu onog što je otkrio (a moj je muž dobio gadnu dijagnozu, preporuku da ide na psihoterapiju i kontakte s djecom pod nadzorom) preporučio da djeca budu dodjeljena meni. misliš da je to zato što sam žena i majka? nije. jednostavno sam se pokazala kao bolja opcija. i da završimo priču o feminističkoj zavjeri i vama sirotim ugroženim muškarcima, reći ću ti da je centar djecu prvo htio povjeriti ocu. a u timu sve žene, zamisli :)

još nešto

nije istina da su pristojbi na tužbe oslobođene samo žene jer su samohrane majke. oslobođeni su i muškraci, ako zadovoljavaju određeni imovinski cenzus, tj. ako imaju mala primanja. i sve tužbe koje su vezane za isti predmet oslobođene su pristojbi. bar je tako bilo u ono vrijeme kad me navlačio po sudovima. znači iskoristio je svoja prava maksimalno.

kasnije, kad se ohladio, sve je tužbe povukao. toliko o argumentiranosti svih njih i mojem navodnom ludilu.

tvoj je izbor hoćeš li trošti energiju i živce na to da promijeniš nepromjenjivo i ovdje kukaš kako ne možeš ostvariti svoja prava, ili da počneš djelovati konstruktivno. smiriš živce, napraviš nešto za dijete, umjesto da se samo nadaš da neće imati posljedica od cijelog ovog sr. centar će to znati cijeniti. vjeruj osobi koja je sve to prošla. nekoliko puta, dugo i bolno. bez obzira na spol :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ne pričam ja o svojim pravima, nego o pravu i volji da na legalan način zaštitim djete od frustrirane majke. Bilo bi dobro da mi date broj od vašeg bivšeg jer sam ja u svakoj ustanovi naišao na podsmjeh

 

Naravno da bivša ima pravo doći po djete sa policijom ali time ne treba plašiti djete jer ono o tome ne odlučuje.

 

savjetuješ mi da platim vještačenje a sama kažeš da smo za centar samo dvoje ljudi koji podvaljuju jedno drugom

 

"reci mi, zašto bi ikoja od tih žena žrtvovala svoje slobodno vrijeme za vas? "

 

zato što im je procedura takva da nisam u mogučnosti legalno ostvariti pravo djeteta u njihovo radno vrijeme. Ili neka mjenjaju proceduru ili radno vrijeme. Zar moje djete treba biti izloženo zlostavljanju jer je nekome isteklo radno vrijeme, a u radno vrijeme nije u stanju obaviti posao kako treba

 

Najbolje bi bilo da czss riješava samo one slučajeve gdje se ljudi sve sami dogovore.

 

što se tiče psihijatrijskog vještačenja...

na temelju čega je onda czss zaključio da je majka pogodnija za odgoj djeteta?

 

"... reći ću ti da je centar djecu prvo htio povjeriti ocu. a u timu sve žene, zamisli :)"

 

na što se onda tvoj bivši žalio ako su htjeli djete dodjeliti njemu??

 

"još nešto

nije istina da su pristojbi na tužbe oslobođene samo žene jer su samohrane majke. oslobođeni su i muškraci, ako zadovoljavaju određeni imovinski cenzus, tj. ako imaju mala primanja. i sve tužbe koje su vezane za isti predmet oslobođene su pristojbi. bar je tako bilo u ono vrijeme kad me navlačio po sudovima. znači iskoristio je svoja prava maksimalno.

kasnije, kad se ohladio, sve je tužbe povukao. toliko o argumentiranosti svih njih i mojem navodnom ludilu."

 

To što je povukao tužbe ne znači da nisu argumentirane, možda je procjenio da će trebati previše vremena i novaca.

to što nisi u nekoj ustanovi zatvorenog tipa isto ne znači da nisi luda.

 

"centar će to znati cijeniti. "

czss cijeni samo ako ih ostaviš na miru!!

Pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

vidim da se ovdje spominje psiho-vještačenje.Moja bračna priča ide u smjeru razvoda jer je majka nakon pokušaja suicida iz samo njoj poznatih razloga traži razvod.Na jedva jedvite jade smo je dobili da krene psihijatru,međutim pomaka nema čak je i bezobraznija i agresivnija nego prije.Ako završimo na sudu ja ću morati tražiti psiho vještačenje i boriti se za dijete.Pošto je već imala jedan brak iz kojeg je otišla jer je "bolovalaod karcinoma a nitko ju nije shvaćao",a toj bolesti u njenoj med.dokumentaciji nema ni slova,sumjam da je kod nje nekakav ozbiljniji poremećaj koji ona naravno ne želi priznati,a ja takvoj osobi (koju još uvijek volim) ne želim ostaviti naše djete.Da li netko ima iskustva -kakve su mi šanse da na sudu dobijem dijete.Uz ovu hipohondriju ioma još dosta devijatnog ponašanja kod nje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

A da nisi i ti Inga ?

Druga?? Pa mislim da nisam druga...možda treća ...deseta ...tko zna?? Nebitno...ja nemam taj kompleks..pucaš na krivu kartu.

Kad vidiš da netko stalno kopa i traži nešto o tebi (vama) da je opsjednut svime što se događa u tvom životu, naravno da reagiraš. To što ti ne vidiš što ona sve radi, ispituje i istražuje, ne znaći da to zaista ne radi. To što joj ja dajem do znanja na ovaj naćin, kako sve to znam, jer drugi nemam, to je druga priča.

Nema veze, neka misli tko što hoće...meni je bitno da kažem što mislim, bitno je biti iskren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U braku sam 17 mjeseci s ženom koja ima teški duševni poremećaj. Poslije poroda je završila na psihijatriji kada sam saznao da boluje od shizofrenije "F20"š.b.Saznao sam da je hospitalizirana 2001 i napose 2005. Emocionalno je potpuno obrisana prema meni. Orjentirana je na majku i tetu. Svoga oca nikad nije upoznala.Nakon što sam se suočio s gorkom istinom tražio sam objašnjenje od supruge i njene majke nakon čega je moja supruga pokrenula putem odvjetnika brakorazvodnu parnicu. Dijete koje danas ima 14 mjeseci koriste po meni kao "terapiju". Svaki moj komentar ili pitanje smatraju kao napad na njih.Nakon jednog pokušaja razgovora moja supruga je pozvala "92" i prijavila me za "tobože" maltretiranje.Nakon toga sam odselio iz stana te svakodnevno se viđam s djetetom. U podnesku za tužbu tražim od suda da dijete povjeri na odgoj i čuvanje meni ocu djeteta jer ne želim da se naše dijete odgaja i razvija u bolesnom okruženju.

Molim Vas možete li mi pomoći savjetom : kako se ponašati, što moram poduzeti i kakve su mi šanse da mi sud dodijeli dijete na odgoj i čuvanje. Otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija