Jump to content

prekršaj blizina pješačkog prijelaza-8 metara??


Saša Ančić

Preporučene objave

pozdrav,

molim bilo kakav savjet bi mi dobro došao,

evo što se desilo

parkirao sam auto i ispred mene je bio pješački prijelaz a iza mene

kolona auta parkirana na istoj strani ceste, tj. u dužinu, pored stanbene

zgrade. već iz iskustva svoje supruge koja je dobila kaznu na tom istom mjestu zbog blizine pješačkog, izašao sam iz auta i iskoračao dugih 8 koraka koji su definitivno više od 5 metara, tj preciznije oko 8 metara i siguran u to ostavio tako parkirani auto.

sutradan me je dočekala kazna za isti prekršaj, tj da sam parkirao ispod 5 metara.

otišao sam u navedenu policijsku postaju i napisao zamolbu za tu kaznu

gdje sam naveo da je vjerojatno došlo do subjektivne greške policajca te da zamoljavam da mi se kazna obriše, ukine ili bilo što i naveo sam još da nemam prekšaja itd....

dobio sam odgovor da mi se odbija zamolba, te da moram platiti kaznu

navedeno je da imam pravo prigovora sudu.

 

sad mene zanima, nisam kriv za navedeni prekršaj, imam li ja uopće

šanse ikakve dokazati istinu? supruga mi je svjedok koja je bila sa mnom kad sam koračao 8 metara. jel moguće da nemam nikakve šanse iako uopće nisam kriv za taj prekršaj??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac je svjedok, vi ste okrivljenik, a vaša supruga sigurno nije vjerodostojan svjedok.

 

Sud će zaračunati svoje i moguće troškove prijevoza svjedoka, koji mogu a ne moraju biti viši od tih 300 kuna kazne i koje mogu a ne moraju potraživati od okrivljenika na osnovu osuđujuće presude.

 

Da se meni to dogodilo platio bi i ne bi mi se događalo da se više puta spotičem o isti kamen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predlažem da platite kaznu, ako priznate prekršaj sud će vam vjerojatno smaniti kaznu na pola.

Poznata mi je situacija neprofionalnosti policijskih službenika, ali i suda.

 

Prijedlog za ubuduće: opet parkirajte u skladu s propisima i naoružajte se sa što više " vjerodostojnih"

svjedoka,(možda fotografija s datumom) i sl..

Krajnji rezultat će biti da će policijski službenik prije nego što piše kaznu, uzeti metar u ruke i izmjeriti.

 

Eto, tako bi ja napravio.

Poštovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija