Jump to content

uzdrzavana osoba, racuni i godisnji limit pitanje


artemus

Preporučene objave

Pozdrav,

 

situacija je slijedeca, kao student presao sam onu granicu od 10800kn godisnje, doduse ne namjerno, jer sam se preracunao, ali to sad nije bitno.

 

Moje pitanje je da li ja mogu sada, posto jos nije kraj godine, a racunam se kao uzdrzavani clan preko roditelja, vratiti razliku (zaradio sam 11800kn) od 1000kn sa mog ziro racuna na racun firme koja mi je uplatila novce i da izbjegnem gubljenje statusa uzdrzavanog clana i vjerojatnog vracanja novaca za olaksicu, koji ce iznositi cca 3000kn.

 

Zvao sam poreznu upravu u svom gradu i tamo su mi rekli da je to moguce, ali covjek koji se javio nije mi zvucao previse uvjerljivo niti da je 100% siguran.

 

Znaci bitno da se vidi kad budu provjeravali moj OIB i racun, da je novac vracen odakle je uplacen, ili mi sve to zvuci prejednostavno ?

 

 

Ako mi tko moze odgovoriti na ovo bio bi zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da. to je moguće i dopušteno je.

1. treba anex-om ugovora umanjiti naknadu koje je isplaćena tijekom 2012. godine

2. trebate razliku neto iznosa vratiti nazad isplatitelju

3. isplatitelj treba predati PU ispravljeni obrazac IDD za mjesec kada je došlo do isplate naknade

4. isplatitelj može prepaćeni iznos na ime poreza na dohodak i doprinosa iskoristiti za povrat ili plaćanje obveza u budućnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da. to je moguće i dopušteno je.

1. treba anex-om ugovora umanjiti naknadu koje je isplaćena tijekom 2012. godine

2. trebate razliku neto iznosa vratiti nazad isplatitelju

3. isplatitelj treba predati PU ispravljeni obrazac IDD za mjesec kada je došlo do isplate naknade

4. isplatitelj može prepaćeni iznos na ime poreza na dohodak i doprinosa iskoristiti za povrat ili plaćanje obveza u budućnosti

 

Hvala na odgovoru, ako samo moze malo "jednostavnije" objasnjenje (nije da nije ovo detaljno, samo sam ja glup za te obrasce i poreze)

 

Znaci anex ugovora, sto to konkretno znaci ?

Oni ga moraju napisati ili se to zatrazi ? I preko koga?

Stuc ili banka ?

 

Razliku pretpostavljam treba uplatiti sa racuna na kojem je primljeno na racun firme.

 

PU IDD se isto zatrazi ?

 

Sto znaci konkretno pod 4?

Kad im uplatim natrag, to je kao njihovo ili se to racuna kao nekakva olaksica ili nesto drugo ?

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija