Jump to content

Ovrha


majdadanda

Preporučene objave

Da,može vam sjesti jer ovrha nema nikakve veze s vašim kreditom kao i početkom otplate istog.Ukoliko prije dobijete novac od kredita,a ovrha još nije stigla,bilo bi pametno platiti troškove postupka kako bi izbjegli ovrhu.Ukoliko ne platite troškove blokirat će vam račun nakon čega ide prisilna naplata.Vi otvarate zaštićeni račun na koji primate zaštičena novčana sredstva i sa tim primanjima otplačujete ratu kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za savjet i ukoliko nisam u pravoj temi molim za ispriku.

Imam dug po Tele2(dugovanje od 5000 kn zbog roaminga jer konstantno nisam imala signala) , koji je preuzeo EosMatrix. Nakon nekoliko uznemiravajućih poziva dnevno, jučer mi je došlo rješenje o izlasku vještaka na teren za popisivanje pokretnina vezano uz ovrhu od Odvjetničkog društva Hanžeković & Partneri. Oni me uopće nisu znali savjetovati, jer gospođa koju sam kontaktirala nema informaciju da je TCom preuzeo Tele2-osim što mi je na kraju ipak rekla da odem u TCom i paltim dug u cjelosti. No danas me od 8 ujutro opet zovu iz Eosa da njima plačam dug nekim ratama. Nakon što sam godinu i 2 mjeseca bila nezaposlena bez ikakvih primanja 1.12. sam zaposlena na ugovor na određeno vrijeme-prva plaća mi sjeda tek 2.1. i neće biti dovoljna da podmirim sav dug.

Kome da sad platim taj dug i ako platim polovicu iznosa 2.1. da li na teren izlazi sudski vještak i moram li ga čekti i taj dan biti doma i uzet slobodan dan (makar nisam vlasnik ničega osim tekućeg računa-živim sa bakom u njenoj kući). Da li bi možda trebala otvoriti zaštičeni račun da mi ovrha ne sjeda na račun u slučaju ako to vještak zakljući 7.1.

oprostite-nikad nisam imala ovakvu situaciju i ne znam što mogu očekivati i što napraviti.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za savjet i ukoliko nisam u pravoj temi molim za ispriku.

Imam dug po Tele2(dugovanje od 5000 kn zbog roaminga jer konstantno nisam imala signala) , koji je preuzeo EosMatrix. Nakon nekoliko uznemiravajućih poziva dnevno, jučer mi je došlo rješenje o izlasku vještaka na teren za popisivanje pokretnina vezano uz ovrhu od Odvjetničkog društva Hanžeković & Partneri. Oni me uopće nisu znali savjetovati, jer gospođa koju sam kontaktirala nema informaciju da je TCom preuzeo Tele2-osim što mi je na kraju ipak rekla da odem u TCom i paltim dug u cjelosti. No danas me od 8 ujutro opet zovu iz Eosa da njima plačam dug nekim ratama. Nakon što sam godinu i 2 mjeseca bila nezaposlena bez ikakvih primanja 1.12. sam zaposlena na ugovor na određeno vrijeme-prva plaća mi sjeda tek 2.1. i neće biti dovoljna da podmirim sav dug.

Kome da sad platim taj dug i ako platim polovicu iznosa 2.1. da li na teren izlazi sudski vještak i moram li ga čekti i taj dan biti doma i uzet slobodan dan (makar nisam vlasnik ničega osim tekućeg računa-živim sa bakom u njenoj kući). Da li bi možda trebala otvoriti zaštičeni račun da mi ovrha ne sjeda na račun u slučaju ako to vještak zakljući 7.1.

oprostite-nikad nisam imala ovakvu situaciju i ne znam što mogu očekivati i što napraviti.

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Nebitno je tko je koga preuzeo,bitno je da dugujete T-comu.Po zakonu vam imaju pravo plijeniti stvari ali se ta naplata nije pokazala baš efikasna.Npr. automobil sam prodao prijatelju i dalje vozim na njegovo ime.Nije moje vlasništvo.Isto to možete napraviti s frižiderom..nije vaš,bakin je, ali trebate svjedoka ili račun..ili jedan slučaj koji poznajem..otac je udao kčer i u miraz joj darovao stan ali je on vlasnik.Sve u stanu je njegovo.Nespretna je i konfuzna naplata duga putem pljenidbe,osim u slučaju kada se nema izlaza.

Ono što je vama bitno je da izbjegnete pljenidbu na način da se s Eosom dogovorite o obročnoj otplati duga.Kada vam dođu plijeniti stvari pokažite im dogovor između vas i Eosa te bi time trebali izbjeći neugodnosti pljenidbe i blokade računa.Također dobro sve prelistajte i provjerite sva dugovanja da vas ne dohvati odvjetničko društvo..pretpostavljam da i njima dugujete..

Naposljetku zakoni su jasni ali zbog traljavosti onih koji ih ne poznaju i neznaju kako da ih provode ljudi zapadaju u takve teškoče da sam nemalo puta vidio kako netko doslovno zapada u afekt i na rubu je živčanog sloma..pazite se.Ono što vam ne želim to je blokada računa.Izbjegnite to kako god znate jer vam ponajprije dugovanja u fini neče biti ista s dugovanjima i tražbinama,naknadama i inim uslugama odvjetničkih društava,Eosa,T-coma,Fine,računovodstva gdje radite....mogli bi se podosta naplačati ljudske pohlepe zbog (ne)namjernog nesprovođenje zakona..

Sretno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija