Jump to content

Zahtjev uz pravomoćni ovršni prijedlog


trape

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Malo smo poduzeće i imamo poprilično dužnika. Sami radimo prijedloge za ovrhe da skrešemo troškove maksimalno..

I sad, primila sam ovršni prijedlog koji je pravomoćan i trebam ga predati u Finu. Uz njega trebam priložiti zahtjev, zvala sam u Finu da mi vele koje sve elemente treba sadržavati i rečeno mi je nek pitam JB. :)

Pretpostavljam da nije neki kunst u pitanju, ali ne znam to sama sastaviti..

 

Ovrha ide na cjelokupnu imovinu - ima li netko šprancu zahtjeva za Finu?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Pposlovni, "na cjelokupnoj imovini" obuhvaća i sve račune koje ovršenik ima. Samo je izraz malo bolji nego "na svim računima", jer ako su računi blokirani, ide na imovinu.

opet ponavljam da fina ne provodi ovrhu po cjelokupnoj imovini nego samo po računima koje ovršenik ima i da na rješenju o ovrsi osnova mora biti novčana sredstva. u slučaju da se nemože provesti ovrha po novčanim sredstvima ovrhovoditelj može radi namirenja iste tražbine predložiti novo sredstvo, tad sud donosi novo rješenje a staro obustavlja. napisati cjelokupnoj imovini je blago receno neprecizno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija