Jump to content

Obavijest o počinjenom prekršaju


maxholer

Preporučene objave

Radi se o prekršaju nepropisnog zaustavljanja automobila, snimljeno kamerom (Zagreb) od strane prometnog redara.

Dobio sam obavijest o prekršaju, uplatnicu na 300kn i obrazac za podatke o vozaču (vozilo je od firme).

Zanima me par stvari:

- nigdje ne piše da li postoji mogućnost žalbe, već samo da se plati kazna i pošalju podaci o vozaču. Žalio bih se pošto sam bio privremeno parkiran na nogostupu/pješačkoj zoni ali je bilo dovoljno mjesta za pješake (iznimka prema čl.82 s2 Zakona o sigurnosti prometa na cestama). Da li postoji neki mehanizam žalbe?

- da li se podaci o vozaču šalju bez obzira na žalbu ili plaćanje/ne plaćanje kazne?

- koja je svrha slanja podataka, tj. da li postoje još neke dodatne sankcije za vozača vozila osim novčane kazne koja je na uplatnici?

- općenito, da li je dokaz o prekršaju snimka ili slika?

Hvala na informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto nitko nije odgovorio evo što sam doznao na licu mjesta, možda nekome pomogne:

- ako se netko misli žaliti procedura je da se pošalje info o vozaču i ne plati kazna, pa ide prekršani nalog (to je ekstra 100kn troškova, mislim) i onda se dokazuje ovo ili ono na sudu

- njihov dokaz je serija slika u razmaku od X minuta; s time da ne znam da li je dokaz i video snimak ili samo slike, čovjek se nećkao kad sam mu postavio pitanje i nije mi baš izgledalo da je 100% iskren; isto tako mi nije htio polazati sliku na osnovu koje sam dobio obavijest o počinjenom prekršaju (na slici koju sam dobio poštom se vidi samo regsitarcija auta, ne i pozicija vozila).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija