Jump to content

Prometno redarstvo - prekršaj


cibalus

Preporučene objave

Pozdrav,

danas me doma dočekala

"Obavijest počinjenom prekršaju

-podaci o vozaču

-traže se"

A aktu je fotografija mog automobila snimljenog u vožnji dana 13.10.2012. na lokaciji Arnoldova 2, Zagreb (ispred pošte na Britanskom trgu). U privitku se nalaze obrazac za dostavu podataka i uplatnica.

Navode da sam počinio prekršaj iz Čl.12.s.4 iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama (sudionici u prometu dužni su se držati ograničenja, zabrana i obaveza izraženih pomoću postavljenih prometnih znakova.)

Zanima me slijedeće: imaju li prometni redari ovlasti za postupanje prema vozilu u pokretu. Pitam jer sam na ovom forumu pročitao:"prometna redarstva jesu ovlaštena za nadzor prometa u mirovanju".

 

Ako jesu ovlašteni mogu li navesti u obrascu za dostavu podataka podatke za suprugu, pa u slučaju eventualnog suda odbiti svjedočiti protiv člana svoje uže obitelji?

U obavijesti piše da je utvrđeno da je vozilo bilo zaustavljeno ili parkirano na nedozvoljenom mjestu.

Da je vozilo u kretanju vidi se po tome što radi samo jedan žmigavac i rade "štop svjetla" a prednji kotači su u zaokretu na istu stranu na koju pokazuje i žmigavac.

Hvala na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija