Jump to content

Povrat uloženih sredstava od vlasnika po oporuci


nesanica

Preporučene objave

Molila bih da mi se javi odvjetnik koji je voljan preuzeti moj slućaj.Željela bih tužiti brata pokojnog supruga koji je oporučno od svoje majke naslijedio kuću i ostalu imovinu,a imam pretpostavku nevaljanosti oporuke.Iza mog pokojnog supruga(koji je umro prije majke) je ostalo troje djece od kojih su dvije pristale na sudsku nagodbu sa stricem.No,sada smo došli do saznanja da je sud napravio jednu grešku a drugu situaciju smo naknadno sagledali.Naime suprug je dobio dar. ugovorom od majke 1/8 u kući,meni odmah dao 1/16 kako bismo mogli dići hipotekarne kredite i završiti kuću u koju smo uselili,suprug djeca i ja u prizemlje,njegovi roditelji na kat.Dakle skraćeno,(imam još elemenata),darovni ugovor je sud stavio u ostavinsku masu iako je oporućna vrijednost ostaviteljice bila 3/4 djela kuće(jer je isvekar umro prije nje i naslijedila je njegov dio, jer su se sinovi odrekli svojih djelova u njenu korist).Dakle na ostavinskoj raspravbi iza svekrve nije bio povrijeđen njegov nužni dio.I nije mi jasno kako je u ostavinsku masu ušlo nešto što smo već ja i djeca naslijedile po pokojnom suprugu?Osim toga ja i suprug smo kreditima uvećali vrijednost nekretnine(bio je samo kostur svekrvine kuće),to je isto bilo u oporuci.Imam saznanje da je oporuku svekrva sačinila 1998 nakon poremećenih odnosa između nas i nje i sve obećala sinu koji je živio u Istri i nije brinuo o njoj do smrti mojega muža.Mi smo roditelje pomagali jer nisu imali dostatna sredstva za život.Napominjem da je ostav.rasprava bila 2000-te god.a do ovih saznanja sam došla naknadno.Upoznata sam da je za takve slućajeve zastara 20 godina od ost.rasprave.Ostale elemente,ako mi se netko javi za zastupanje.Ja sam iz zagorja.Može na mail goga0607@net.hr Hvala i svima Sretna i uspješna 2013.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija