Jump to content
trape

Fiskalna blagajna u dimnjačarstvu?!

Preporučene objave

Da li je kome poznato da li Zakon o fiskalizaciji primjenjuju i dimnjačarska podzeća? Od Zakona su izuzeti porezni obveznici u komunalnoj djelatnosti u koju bi se dimnjačarstvo moglo uklopiti.

 

Koga bi se to moglo pitati?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
vi po zakonu nesmijete radit s gotovinom nego šaljete raćune a blagajne su samo za gotovinu

 

Hvala ti, ali po kojem to zakonu?

Ovo zbilja čujem prvi put. Znaš koliko kućanstava dimnjačar obiđe.. kontrola dimnjaka je nešto više od deset kuna...

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Od Zakona su izuzeti porezni obveznici u komunalnoj djelatnosti u koju bi se dimnjačarstvo moglo uklopiti.
Pojašnjenje čl. 5. Zakona je dano od PU ovdje:

 

- http://www.porezna-uprava.hr/fiskalizacija/dokumenti/čl.%205.%20Zakona%20o%20fiskalizaciji-%20izuzeća.pdf

 

Vas zanima točka 10. Koliko ja vidim, ako se dimnjačarska usluga naplaćuje neku svotu koju ne određujete vi, već država, županija, grad ili sl. općim aktom (ta naplata obvezuje sve stanovnike tog područja) i ta je usluga mjerljiva (iako ne nužno nekim mjernim instrumentom, npr. održavanje grobnih mjesta, odvoz otpada), onda za te promete niste obveznik fiskalizacije. Eksplicitno se navodi, recimo, održavanje grobih mjesta. No, niste oslobođeni za druge usluge koje biste mogli obavljati, a čije cijene nisu određen takvim općim aktom.

 

Možda je najbolje pitati na 0800 18 11 ili kako drugačije PU.

 

Fiskalizirati, koliko sam ja shvatio, ne treba samo transakcije sa žiro računa na žiro računa (kartice i dr. treba). No, treba razlikovati obvezu fiskalizacije izdavanja nekog računa i obveznika fiskalizacije. Ako netko i nema obvezu fiskalizirati izdavanje nekog računa, a jest obveznik fiskalizacije, taj račun i dalje treba imati ostale elemente koje propisuje Zakon o fiskalizaciji (broj po numeričkom slijedu, vrijeme izdavanja, oznaku operatera, ...). U slučaju oslobođenja po tč. 5. zakna piše da za takve račune taj nije uopće niti obveznik fiskalizacije, pa onda - pretpostavljam - ti bi računi mogli ostati posve neizmjenjeni.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...