Jump to content

Šteta na maslinama


Dane1024

Preporučene objave

Imam jedan problem.Brat i ja smo zagradili jednu parcelu,sa farmerskom žicom,visine metar i pol.Zasadili smo 30tak maslina.I sada su nam po treci put ušle koze na parcelu i pojele masline do samog dna.Njihov vlasnik nam je dao nešto malo novaca ali šteta je golema.Sadnice maslina,benzin do parcele(sat vremena voznje),voda u kantama posto nema zive vode,trud itd.I sada treci put mi je prekipjelo i zelim nesto poduzeti.Rekao sam mu da cu otici na policiju a on kaze,da ce reci da nisu njegove.I što sada?Imam snimku koza njegovih na parceli al ne znam da li ce to pomoci...pa ako moze neki prijedlog bio bih zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako nismo dovoljno uložili?Početno smo mrežu platili 2000kn i sve ogradili???To što koza skače preko metra i pol,mi tu ne možemo ništa.Sve smo napravili što je bilo u našoj moći.Ne možemo više dizati mrežu u nebo.A to što mi je dao 1400kn,time smo nakon prvog puta kupili nove masline.Pa šta da radimo onda??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete podnijeti privatnu tužbu, policijska sl. zabilješka će dobro doći.

 

Sudska rasprava će se vjerojatno "otegnuti" tako da na kraju nećete imati koristi niti vi, niti vlasnik koza, a niti koze, a masline su obrane.

 

Međutim (ovo nije savjet), ja, da sam u situaciji u kojoj ste se vi našli, dobacio bih vlasniku koza da volim "šurenu" jaretinu i da ću u masliniku ostaviti dva njemačka ovčara, a on neka razmišlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete, ali vjerojatno nećete ništa napraviti u svoju korist.

Ne možete dokazati ništa, a sud će imati samo policijsku zabilješku iz koje se najvjerojatnije ne može donijeti odluka - presuda.

 

Ne znam kolika vam je šteta na maslinama ali ako vam je nanesena veća materijalna šteta (pa i manja - bilo kakva), preporučio bih vam da vas svakako zastupa odvjetnik.

 

Ukoliko se dokaže da je vaša tužba neosnovana - nemate utemeljene dokaze, možete na kraju i vi platiti sudske troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije li dokaz snimka koza na parceli?Mislim da bi mogao i imati svjedoka-ukoliko pristane ali ne vjerujem jer su,onako dobri prijatelji

 

Fotografija koze na parceli nije nikakav dokaz, može poslužiti, ali će najvjerojatnije izazvati smijeh u sudnici.

 

Ne možete sa tom fotkom kao dokazivanje............

 

Ogradite maslinik, žičana ograda, betonski stupci.............

 

Ili se tužakajte, ali to vam ne bih preporučio.

 

Pogledajte moj prvi post......na ovu temu..pa razmislite....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaštitite maslinik žičanom ogradom, betonskim stupcima na svakih 4-5 metara i nema problema.

 

Neće ni video snimka pomoći, niti odvjetnik ako nemate svjedoke, ili pravovaljane dokaze da su to njegove koze oglodale.

 

On to vjeroatno neće niti priznati, ali njemački ovčar (kao što cucka od 30-tak kila imam ja u dvorištu) kad ga pitaš "što si to uradio?" samo spusti glavu i zna da je skrivio-zasrao nešto (ja sam ogradio dvorište i postavion natpis - "Dobar pas ali je malo živčan") i sve sam probleme riješio, a imao sam sličan problem, kao vaš.

 

Ali napomenut vlasniku koza koje su obrale masline, da je "ošurena" jaretina vrlo ukusna, nije naodmet, pogotovo ako su na tvom placu - zemljištu.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija