Jump to content

Kako riješiti nasljedstvo 1/5 neparcelirane zemlje?


yasminkay

Preporučene objave

"Trebali bi tražiti razvrgnuće suvlasničke zajednice fizičkom geometrijskom diobom."

Što je to točno fizička geometrijska dioba i da li se upisanost u katastar smatra suvlasničkim odnosom??

 

Ovaj odgovor sam našla na nekom drugom mjestu u vezi nekih 1/4 tina.

 

Da li se ovako može riješiti i katastarski upisani nasljednici? U Gruntovnici nije upisano to stanje od šukundjedova. Da li se i u gruntovnici može to ovako riješiti.

 

Naime imamo problem s lijenošću i nevoljkošću dijela nasljednika, pa mi koji bi htjeli riješiti nasljedstvo, sada ne možemo dalje ?'

Što učiniti

 

Može li jedan od tih pet tražiti sređivanje u Gruntovnici?? Bez ostalih kao pravo na svoju petinu

 

 

Hvala

uređeno: od yasminkay
dodatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razvrgnuce suvlasnicke zajednice mogu predloziti upisani zemljisno knjizni suvlasnici,dovoljno je na prijedlog jednog od suvlasnika.Katastar ne dokazuje vlasnistvo/suvlasnistvo,vec zakoniti posjed/suposjed.Ocito da je u vasem slucaju nesredjeno gruntovno stanje,pa bi prvo trebali provjeriti ko su upisani suvlasnici,ko je ziv a ko nije,da li su vodjeni ostavinski postupci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodno su neki održali ostavinske i to na moju inicijativu, ali nitko nije ništa upisao ni u katastar a kamoli u Gruntovnicu. Jedina živuća za sada upisana u Katastar sam ja. U gruntovnici je stanje puno gore, jer su upisana tri djeda tj djed moje bake i njegova dva brata. Provjerila sam s geodetom, sa zemljištem je sve u redu, ništa nitko nije uzeo, ali što i kako učiniti pošto ja jedina sam živa upisana. Ostatak ništa moje pokojne tete i stričevi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija