Jump to content

Prometna nesreća - problem sa osiguravajućom kućom Allianz


mcquinn

Preporučene objave

Poštovani,

 

16.12.2012 je osoba osigurana u Allianz osiguravajućem društvu skrivila prometnu nesreću sa manjom materijalnom štetom u kojoj je oštećeno moje vozilo.

 

Osoba koja je skrivila nesreću je potpisala izvješće da je kriva, a zatim je sljedećeg dana u samoj osiguravajućem društvu ponovno potpisala a je skrivila nesreću.

 

U nastavku Allianz mi 21.12.2012 šalje izvid štete s kojim ja jučer odlazim popraviti svoje oštećeno vozilo. Vozilo bi trebao podići kroz 10 dana sa računom prethodno ovjerenim od Allianza.

 

Naknadno saznajem 07.01.2013 da je osoba koja je skrivila nesreću promjenila iskaz koji je Allianz prihvatio, izvršio naknadni uviđaj nesreće i mene proglasio krivim za prometnu nesreću?!

 

Nažalost, nismo zvali policiju prilikom nesreće i jedino imamo Europsko izvješće o nesreći kao dokaz nemilog događaja. Postoje i dva svjedoka (moja žena i žena dotičnog).

 

Šta mi je dalje činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija je kompliciranija time što se nesreća desila na križanju Vodovodna/Zagorska/Magazinska. Činjenica je da sam iz Vodovodne ja preko željezničkog prijelaza ušao u Zagorsku i da se desetak metara nakon toga desila nesreća. Ja sam išao ravno prema Selskoj, a dotični je skretao u Vrutak. Međutim, par metara +/- u tom nezgodnom križanju mogu značajno utjecati na tumačenje događaja. Naime, očito je da je Allianz isti protumačio kao moje izljetanje iz sporedne (Vodovodne) ulice.

uređeno: od mcquinn
dodavanje infoa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznavanje krivice drugog vozača ne obvezuje osiguravatelja na isplatu, oni imaju svoju pravnu službu koja može preispitati sve okolnosti.

 

Dobra stvar je što postoje dokazi da se nesreća stvarno dogodila, sada treba ući u parnicu, angažirati vještaka koji će izvršiti uvid u prometnu situaciju i nastala oštećenja oba vozila i dati svoje mišljenje.

 

Da je i bila policija, nije rečeno da ne bi vas okrivili.

 

Izvid štete može svatko napraviti, ni to ne obvezuje na isplatu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji je vaš savjet - što i kako dalje?

 

Priznavanje krivice drugog vozača ne obvezuje osiguravatelja na isplatu, oni imaju svoju pravnu službu koja može preispitati sve okolnosti.

 

Dobra stvar je što postoje dokazi da se nesreća stvarno dogodila, sada treba ući u parnicu, angažirati vještaka koji će izvršiti uvid u prometnu situaciju i nastala oštećenja oba vozila i dati svoje mišljenje.

 

Da je i bila policija, nije rečeno da ne bi vas okrivili.

 

Izvid štete može svatko napraviti, ni to ne obvezuje na isplatu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija