Jump to content

poslijediplomski studij-građanskopravne znanosti


anonimno

Preporučene objave

Molim savjet, jer sam još uvijek u fazi razmišljanja. Naime, htjela bih upisati poslijediplomski- građanskopravne znanosti, ali se malo bojim s obzirom na rad i obiteljski život (doduše nemam djece, ali kuhanje, čišćenje...). Istina da sam na taj način učila i za pravosudni i javnobilježnički ispit, ali malo se bojim da neću sve stići. Zatim molim da mi netko objektivno kaže kakav je tempo učenja ( u smislu da li se moram ubijati od učenja sve slobodno vrijeme nakon posla ili imaš i malo slobodnog vremena), koliko je stresno i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Kao što se i očekivalo zboog nedovoljnog broja kandidata i visoke cijene Pravni fakultet je dao dodatni rok za upis do 31. listopada 2006.

 

Sveučilište u Zagrebu

Pravni fakultet u Zagrebu

 

Vijeće poslijediplomskih studija

Na temelju jamstva Senata Sveučilišta u Zagrebu, broj: 01-1521/9-2005., od 21. prosinca 2005., da su poslijediplomski studijski programi Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nakon sveučilišne recenzije, prošli postupak pokretanja postupka prihvaćanja na Senatu Sveučilišta u Zagrebu, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

 

raspisuje

 

N a t j e č a j

za upis polaznika na poslijediplomske studije

 

(dodatni rok)

 

Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studiji (šest semestara):

 

Europsko pravo

 

Fiskalni sustav i fiskalna politika

 

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

 

Javno pravo i javna uprava

 

Kaznenopravne znanosti

 

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

 

Pravo društava i trgovačko pravo

 

Socijalna politika

 

Socijalni rad

 

Poslijediplomski specijalistički studij (četiri semestra):

 

Europsko pravo

 

Fiskalni sustav i fiskalna politika

 

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

 

Javno pravo i javna uprava

 

Kaznenopravne znanosti

 

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

 

Pravo društava i trgovačko pravo

 

Socijalna politika

 

Psihosocijalni pristup u socijalnom radu

 

Poslijediplomski studij može upisati osoba:

 

- koja je završila dodiplomski pravni studij, dodiplomski studij socijalnog rada ili drugi odgovarajući studij u skladu s uvjetima za upis na pojedini studij,

 

- koja poznaje jedan svjetski jezik u mjeri da se može koristiti stručnom literaturom.

Prednost pri upisu na studij imaju osobe s višom prosječnom ocjenom.

Nastava započinje u zimskom semestru akademske 2006/07. godine, a izvodi se u poslijepodnevnim satima kroz najviše šest tjedana po semestru.

 

Školarina iznosi 7.500,00 kuna po semestru. Za zainteresirane pristupnike postoji mogućnost kreditiranja školarine

 

Prijave se primaju najkasnije do 31. listopada 2006. na adresu: Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14.

 

Uz prijavu je obvezno priložiti:

 

- dokaz o završenom studiju s postignutim ocjenama iz svih predmeta,

 

- dokaz o državljanstvu,

 

- potvrdu o zaposlenju (ako je osoba zaposlena),

 

- pisanu izjavu o jeziku kojim se osoba služi,

 

- pisanu izjavu o tome tko će plaćati školarinu (osobno, pravna osoba u kojoj je osoba zaposlena, stipendija i sl.)

 

O rezultatima natječaja svi podnositelji prijava bit će izviješteni odmah po zaključenju natječaja.

 

Studijski programi i izvedbeni planovi poslijediplomskih studija objavljeni su na web stranici www.pravo.hr.

 

Sve potrebne obavijesti mogu se dobiti na e-mail: tajnistvo@pravo.hr odnosno na telefon broj: 4564 302.

 

 

 

 

:-D:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

da ne otvaram novu temu pitanje cu postaviti ovdje:

 

kroz ovu godinu (2007) planiram diplomirati na Geodetskom fakultetu u zg. Zelio bih nastaviti posljediplomski studij na Pravu (Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost).

 

Da li je to moguce?

Moram li polagati neke dodatne ispite kao razliku?

Neke posebne molbe,preporuke itd?

 

svaka informacija dobrodošla.hvala!

 

pozz

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se meni čini, uvjete za upis ne bi zadovoljio diplomom s Geološkog fakulteta. Naime, poslijediplomski studij iz građanskog prava namijenjen je onima koji su već diplomirali pravo, pa se žele dodatno usavršiti u ovoj grani prava-studij je strogo pravno koncipiran, nije multidisciplinaran; a i koristan je iskljkučivo pravnim praktičarima ili eventualno onima koji su zaposleni na pravnim fakultetima.

Ako te zanimaju poslijediplomski na pravu najbolje je posjetiti stranice Pravnog fakulteta ili se raspitati da li imaju namjeru otvarati kakve multidisciplinarne studije koj bi ti odgovarali (npr. vezano samo uz zemljišne knjige, geodetsku izmjeru ili što te već zanima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na brzom odgovoru!

 

inace, Geodetski fakultet i Geološki fakultet su dva različita fakulteta.

 

natjecaj:

......

pravo na natjecaj ima osoba :......koja je završila dodiplomski pravni studij, dodiplomski studij socijalnog rada ili drugi odgovarajući studij u skladu s uvjetima za upis na pojedini studi

 

e sad,sto bi to trebalo znaciti? koji studiji su odgovarajući? (u skladu s uvjetima za upis)

 

mene bi zanimale tocno to sto si naveo:zem.knjiga,katastar,geod.izmjera....

a na stranicama nisam bas nasao neke konkretne info.

 

ima jos godinu dana do toga ,ali evo...malo ispipavam teren da vidim kakva je situacija. izgleda da cu morati uhvatiti nekoga na faxu da ga ispitam detaljnije.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Namjena studija :

Znanstveno i stručno usavršavanje diplomiranih pravnika, osobito onih koji rade u pravosuđu, upravi, odvjetništvu, gospodarstvu i znanstvenim ustanovama.

 

Fakultet ti kao prvo nije društvenog smjera. Mislim da ni pravnik nebi mogao upisatui PDS na geodeziji.

Povjeri još na e-mail: pds-gradansko@pravo.hr

i

shabijan@pravo.hr no ne nadaj se previše.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, Zagreb

tel: (3851) 480 11 83

fax: (3851) 480 11 81

e-mail: mladen.zuvela@zg.t-com.hr

XII. NATJEČAJ ZA POSTDIPLOMANTE ZAKLADA "ZLATKO CRNIĆ"

 

ZAKLADNO VIJEĆE RASPISUJE n a t j e č a j za dodjelu STIPENDIJA ZAKLADE "ZLATKO CRNIĆ" - POSTDIPLOMANTIMA

 

Natječaj se raspisuje za dodjelu 3 (tri) stipendije studentima poslijediplomskog studija iz građanskog, trgovačkog ili upravnog prava na pravnim fakultetima u Republici Hrvatskoj.

Pravo na dodjelu Stipendije imaju polaznici, ne stariji od 35. godina:

ako su na dodiplomskom studiju imali prosjek ocjena 3,5 ili više,

ako poznaju barem jedan svjetski jezik do te mjere da se mogu uspješno služiti stručnom i znanstvenom literaturom,

ako sami plaćaju školarinu za poslijediplomski studij,

ako imaju dvije preporuke istaknutih pravnika, osobito sudaca, državnih odvjetnika, odvjetnika i redovitih profesora pravnih znanosti.

Stipendija se sastoji u plaćanju školarine za poslijediplomski studij. Stipendija za plaćanje školarine za I (prvi) i II (drugi)semestar osim potvrde o (fakultetu) na temelju potvrde o upisu, za III (treći) i IV (četvrti) semestar osim potvrde o upisu treba priložiti i potvrdu fakulteta da je kandidat položio najmanje 25% odnosno 50% odslušanih predmeta, uz ispunjenje i ostalih obveza prema studiju (izrada obveznih seminarskih radnji).

Ako što drugo nije propisano na ovu se stipendiju shodno primjenjuju odredbe o stipendiji koja se dodjeljuje dodiplomantima studija prema Pravilniku o kriterijima i postupku za dodjelu sredstava.

Zahtjevu* valja priložiti:

potvrdu o upisu, položenim ispitima i ispunjenju ostalih obveza prema studiju i o visini školarine,

potvrdu fakulteta o prosjeku ocjena na dodiplomskom studiju,

dvije preporuke istaknutih pravnika.

Zahtjev zajedno s dokazima treba poslati preporučeno na adresu: ZAKLADA "ZLATKO CRNIĆ" 10000 ZAGREB, Trg N.Š. Zrinskog 5 do 27. studenog 2006. godine. Nepravodobni i nepotpuni zahtjevi neće se uzeti u obzir.

O rezultatu natječaja svi će kandidati biti obaviješteni u roku od 8 dana nakon isteka roka za prijavu. Nezadovoljan kandidat ima pravo prigovora Zakladnom vijeću u roku od 8 dana od primitka obavijesti. Prigovor se šalje poštom preporučeno na adresu Zaklade.

Stipendist i zaklada zaključuju ugovor o međusobnim pravima i obvezama.

 

Predsjednik Zakladnog vijeća

Mladen Žuvela

 

*ZAHTJEV ZA DODJELU STIPENDIJE (OBRAZAC)

 

Downloadiraj obrazac u PDF formatu

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Zna li netko je li moguće da Fakultet odobri upis ove godine poslijediplomskog studija (iako se upis vrši svake dvije godine, pa bi, dakle, trebalo upis vršiti sljedeće godine), s tim da naravno moraš polagati ispite iz prve godine, a slušaš drugu godinu studija sa generacijom koja je prošle godine upisala doktorski studij?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

u opisima programa svugdje se navodi da je moguće nastaviti studij na doktorskom, kao dopunu..koji si točno uvjeti ne znam, a vjerojatno ako završiš specijalistički u predviđene četiri godine,skupiš dovoljan broj ects bodova..drugo ne može biti..

nego može li mi tko odgovoriti kakav je značaj izjave o poznavanju stranog jezika-provjerava li itko to službeno ili ista se daje samo radi mogućnosti snalaženja u stranoj literaturi?

tnx

pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislila sam na prosjek kao opći uvjet iako ni toga više nema,a glede nastavka na doktorskom studiju piše ti rečenica u zadnjem odlumku teksta "općenito os tudiju" na http://www.pravo.hr/poslijediplomski_studij/specijalisticki/gp_op

da se traži da su ispunjene predviđene obveze, čisto sumnjam da ce tu ubacit i prosjek, u intersu im je privuć što više ljudi, ipak nije ovaj oblik obrazovanja besplatan.

 

nego, znaš li da li se prijave na netječaj šalju poštom ili se imaju osobno predati na faksu?nisam u zg p apitam.znx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da mislim upisati,tek sam diplomirala, pa mislim dok mi mozak radi da nastavim...

dvojim da li mpp i mjp ili ovo, ipak mislim da cu gradjansko, cisto sumnjam da će se skupit dovoljno ljudi za ovo prvo da bi se održavala predavanja i sl.

doktorski će biti na jesen, obzirom da prošlu jesen nije bilo natječaja, no tko će to znat..

sadržaj će biti isti, samo što će nastavak ovisti o prosjeku, a i najesen bi bilo lakše iskamčiti nečiju stipendiju za pokrivanje troškova..

jel mi treba neki formular za prijavu?gdje da to nabavim ako saljem poštom??tnx

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u rijeci sam završila prije puna četiri dana ;-))

nisam još sto posto odlučila, popričat ću još malo s svojom mentoricom da ocjenim sta mi je pametno, kontaktirat svoje dodiplomske "financijere" može li se sad iskamčit šta..i tako

ako saznam sta pametno, napisat ću ovdje.

ti si u zg završio?zaposlen gdje?(samo okvirni odgovor..)

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija