Jump to content

moliim odgovor čim prije


Contija

Preporučene objave

moli vas pomognite mi u svezi plaćanja poreza na dohodak -penzioner sam i evo što mi se događa

u 8 mjesecu 2008.god.podnio sam poreznu prijavu za povrat poreza,a porezna uprava 30.11.2009. donosi rješenje da je razlika poreza i poreza za uplatu 1.405,37 je li porezna uprava napravila propust na naćin što je porezno rješenje donjela skoro dvije godine nakon podnošenja prijave. što mogu napraviti i imali zastare -

2.porez za prijavu za dohodak u 2009. nisam podnio(nemaju dokaza)porezna uprava donosi rješenje da moram platiti za razliku poreza i prireza po poreznoj prijavi 665,11 kn ponavljam nikad nisam podnio poreznu prijavu što mogu ovdje napraviti imali zastare

 

nikakovi dokumenat od porezne uprave nisam dobio i jedini dokument je opomena koju sam dobio 22.12-2012.god hvala na pomoć i s pošovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na rješenja se može podnijeti žalba, a računa se rok od dana primitka rješenja. Dakle, iako je prošlo nedopustivo vrijeme od podnošenja prijave do rješenja, imali ste rok za žalbu.

 

Rok za žalbu na prvo rješenje je prošao, a rok za zastaru poreznog duga nije. Za drugo rješenje niste napisali kad ste ga primili, ali na kraju rješenja bi morala biti uputa o pravnom lijeku s rokom u kojem se mora podnijeti žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikakovi dokumenat od porezne uprave nisam dobio i jedini dokument je opomena koju sam dobio 22.12-2012.god hvala na pomoć i s pošovanjem

 

 

možeš zatražiti da vidiš tko je primio to rješenje....pa ako ga nisi ti primio nemaju te zašto teretiti.....meni su jednom obračunali kamate za ne plaćeni porez za CMV a kako nisu imali dokaz da sam primila to rješenje, vratili su mi kamate koje su prethodno bez mog znanja prebili sa povratom poreza na dohodak...jes da nije bio neki novac (oko 32,00kn), ali zašto plaćati nešto što nisi dužan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija