Jump to content

otkaz trudnici kao tehnološki višak


katedu

Preporučene objave

može li poslodavac nakon štoj e proglasi tehnološkim viškom, trudnici dati otkaz. ako ne može dati otkaz,mora li ona iako je trudna tek jedan mjesec oddmah ići na komplikacije, ili može ostati raditi za poslodavca i uredno primati plaću. to s tehnološkim viškom je nešto isforsirano jer poslodavac ima i dalje potrebu za radnicima, ali to je sad druga tema. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) u principu ne može pravovaljano uzimajući u obzir ovo što ste gore sve naveli, a pogotovo ovo s potrebom za radnicima iako ovdje treba biti vrlo oprezan jer bi s druge strane na neki način i mogao otkazati ugovor. Sve ovisi o brojnim okolnostima pa ne bih dalje iznosito teorije za i protiv

2) to morate pitati svog ginekologa, on je nadležan za ocjenu radne sposobnosti u ovom slučaju, al s obzirom na praksu ne vjerujem da ćete imati problema oko ovakve vrste bolovanja

3) vidte odgovor pod 2)

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru. samo ne znam jeste li me dobro shvatili. mene zanima ima li poslodavac pravo dati otkaz trudnici, koja ima ugovor na neodređeno, a kao razlog navesti tehnološki višak. isto tako, ja ne bih išla na komplikacije već bih nastavila raditi, pa zanima ta situacija ne s medicinske, već s pravne strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema čl. 71 Zakona o radu:

 

Za vrijeme trudnoće, korištenja rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog dopusta, rada s polovicom punog radnog vremena, rada u skraćenom radnom vremenu zbog pojačane njege djeteta, dopusta trudnice ili majke koja doji dijete, te dopusta ili rada u skraćenom radnom vremenu radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, odnosno u roku od petnaest dana od prestanka trudnoće ili prestanka korištenja tih prava, poslodavac ne može otkazati ugovor o radu trudnici i osobi koja se koristi nekim od spomenutih prava.

 

Otkaz je ništetan ako je na dan davanja otkaza poslodavcu bilo poznato postojanje okolnosti iz stavka 1. ovoga članka, ili ako radnik u roku od petnaest dana od dostave otkaza obavijesti poslodavca o postojanju okolnosti iz stavka 1. ovoga članka te o tome dostavi odgovarajuću potvrdu ovlaštenog liječnika ili drugog ovlaštenog tijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija