Jump to content

Dug umirovljenicima - nasljeđivanje


anonimno

Preporučene objave

Molim odgovor ili pomoć ako netko zna. Od rođenja sam živio sa dedom koji je, na žalost, umro početkom godine. Krvno gledajući moja majka je dedina poćerka ali nikad nije službeno priznata...jednostavno nisu o tome razmišljali. Zajedno smo se godinama brinuli za dedu. S njim sam imao ugovor o doživotnom uzdržavanju za stan i važeću oporuku kojom mi ostavlja sve pokretnine. Njegov sin iz prvog braka se o njemu nije nikad brinuo niti kad je bio najviše bolestan. Godinama nije mario za njega, niti ga je u 20 godina nazvao ili posjetio. Moje pitanje je slijedeće. Deda ima pravo na povrat duga umirovljenicima...ali po ostavinskoj...to pripada njegovom sinu. Žalosno i sramotno. Imam li se kakve šanse izboriti za to s obzirom na sve okolnosti? Nije li to u stvari kršenje dedinih ljudskih prava jer ne može raspolagati svojom imovinom nakon smrti kako želi? Rado bih novce dao u dobrotvorne svrhe a ne da ih dobije netko tko ih nije ničim zaslužio. Najljepše zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija