Jump to content

Ponuda za sklapanje nagodbe Hrvatski Telekom-molim pomoć


maja22

Preporučene objave

Lijepo pozdrav,

 

dobila sam Ponudu za sklapanje nagodbe od odvjetnika. Imala sam pretplatu kod T-Mobilea, račun nisam nabila ja, ali je ugovor na moje ime. Ne mogu se sjetiti točno je li taj dug iz 2000. ili iz 2003. godine. Uglavnom, oni sad meni nude nagodbu- da platim glavnicu i troškove ovršnog prijedloga, a HT bi se odrekao kamata. Ako prihvaćam nagodbu, nek se javim odvjetniku u roku 8 dana, a ako se ne javim, pokrenut će sudski postupak radi naplate cjelokupnog potraživanja, plus da će to prouzročiti još veće troškove, sudske i odvjetničke koji će ići na moj teret.

 

Malo sam čitala o zastari, ali mi nije sve jasno. Nakon koliko vremena nastupa zastara kad su u pitanju potraživanja mobilnih operatera, od kad zastara počinje teći i kad nastaje? Što da uradim prema ovoj Ponudi? Ja to ne mogu platiti, u kojem trenutku se trebam/mogu pozvat na zastaru?

Kako da znam da nije otvoren neki sudski postupak za ovaj slučaj?

 

Hvala puno na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nagodba je poslana običnom poštom. Šta to znači?

 

Postoji rješenje o ovrsi iz 2001. (dug je iz 2000.) na koje je išao prigovor, ali je prigovor odbijen- sud je donio odluku 2009. godine, te je napisano u presudi da se platni nalog u ovrsi održava na snazi. Bila je još neka presuda ranije, ali nemam sve papire.

 

Voljela bih da se mogu pozvati na zastaru.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još pitanja, molim Vas-

 

odvjetnik se u ponudi za nagodbu ne poziva na nikakvu ovrhu niti rješenje suda nego na pretplatnički odnos prema ugovoru broj taj i taj koji ne odgovara broju koji je na potpisanom ugovoru. Šta to sve znači?

 

Je li odvjetnik dužan na moj upit poslati mi dokumentaciju na osnovi koje traži nagodbu?

 

Hvala još jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se poziva na pretplatnički odnos, on je zastario! ako se poziva na presudu iz 2009. ona je pravomoćna i ovršna (prema podacima koji ste naveli) te se može dalje provesti ovhra na imovini imovina. Kontaktirati telefonski ured da vam pošalju dokumentaciju na temelju čega traže isplatu, raspolažete šturim informacijama i ne želim vas krivo savjetovati dok ne saznate točno na temelju čega traže nagodbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nude nagodbu i odriču se kamata ?

tu nešto gadno vonja.

možda je došlo do zastare pa očekuju da priznaš dug

ako priznaš dug prekidaš zastaru.

 

zastara potraživanja duga za telefon je godinu dana od dospjeća svakog računa

zastara po odlukama suda ,upravnih tijela ,javnog bilježnika je 10.godina

računaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija