Jump to content

Alimentacija


anonimno

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima. Imam nekoliko konkretnih pitanja o alimentaciji. Razvela sam se 1997. i imam dvoje djece iz tog braka koji su dodijeljeni meni na skrb. Njihov biološki otac nije ih vidio tri godine i ne plaća alimentaciju, a meni ga je puna kapa. Pokušala sam sve i sva, i ne bih sada o tome -jednostavno je neodgovoran. Sud je tada dodijelio alimentaciju 300 kn po djetetu što je :-o , a on ni to ne plaća pa ja pitam:

1. Kako ga tužiti (neki dobar odvjetnik u Splitu ako znate :-) ) ?

2. Da li alimentacija zastarjeva, mogu li ga tužiti za čitavi dug (on je od studenog 1997 do danas platio točno sedam rata :-o ). Idu li nekakve kamate na to?

3. Koliko dugo se takvi predmeti rješavaju?

4. Koliko će me doći tužba i odvjetnik?

5. Mogu li mu podignuti iznos za alimentaciju, i koliki je maksimum koji bi on mogao plaćati za njih dvoje (u radnom je odnosu).

6. Kako će sud uopće odrediti koliko je rata on platio, ja čuvam poštanske uplatnice, ali on sigurno ne?

Eto, velika hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 1997 do danas je prošlo dugo vremena pa zato - uzmite presudu o razvodu, dodjeli djece i uzdržavanju, uplatnice koje imate, saznajte podatke o "tati" gdje živi, radi, što god možete više, i podnesite kaznenu prijavu protiv njega direktno u najbližoj policijskoj postaji ili u prostorijama općinskog drž. odvjetništva...

U postupku ( zastara sigurno nije nastupila jer njegova obveza pretpostavljam još uvijek traje!?) će se pored kaznene odgovornosti utvrđivati i ukupan iznos uzdržavanja koje nije platio (glavnica + kamate) i u slučaju osuđujuće presude bit će mu naloženo da dugovanje plati u određenom roku i ubuduće svoju obvezu uredno izvršava...Vi će te imati presudu sa kojom možete i u ovrhu, sjesti mu na npr. plaću , nekretninu...

Usput - jeste li pokušali u njegovoj tvrtci ili gdje već radi tražiti adm. zabranu na primanja sa presudom koju imate??

Istovremeno, možete ići tužbom za promjenu odluke o iznosu uzdržavanja....

Odvjetnika morate sami izabrati..

Trajanje postupka ovisi, od suda do suda...ali ako ste do sada čekali, možete još i ovo vrijeme kada će se u postupcima nešto početi rješavati, ali da bi se to pokrenulo, morat i poduzeti prve korake...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija