Jump to content

kupovina ukradenog mobitela


pravnica amaterka

Preporučene objave

pozz

kupila sam ukradeni mobitel preko oglasa Iphone 4(ništa nije bilo sumnjivo-cijena nije bila niža od prosječne,dobila sam kutiju i svu dodatnu opremu, garancija istekla)

nakon skoro godinu dana pozvali su me u policiju i oduzeli mobitel bez ikakvih dokaza o tome da je mob. ukraden

na moje inzistiranje da mi daju neke podatke o krađi počinitelju i osobi koja je prijavila krađu dobila sam samo prijetnju7zastrašivanje da će me uhititi za krađu

pozvana sam tel.putem u policiju bez navođenja razloga poziva koji mi nisu otkrili niti na moje inzistiranje i odgovoreno mi je da mi ne treba odvjetnik-već tu mislim da nije postupljeno ispravno

zapisnik mi nisu dali samo potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta

molim za pomoć koja su moja prava-da li se mogu žaliti ili.....?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupili su kako treba osim što su ti na kulturan način trebali sve objasnit jer ne traje dugo.Predmeti od izvršenja KD-a se oduzimaju uz potvrdu od osobe koja isti predmet posjeduje.Osobu koja ti je prodala mobitel možeš tužit za prijevaru.Tebe ne mogu tjerat za krađu nego za prikrivanje.Možeš od njih tražit podatke o osobi koja te je prevarila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno,ako možete molim Vas za još neka pojašnjenja:

1.rekli su mi da sam ja trebala uzeti podatke -ime prezime itd. od te osobe od koje sam upila mob. i da sam sama kriva što ne znam tko je ta osoba i da vjerojatno nikada neće biti pronađen jer je vjerojatno krađa bila u tramvaju

2. tražila sam podatke o tome kada i gdje se krađa dogodila i tko je podnio prijavu -to mi nije htio reći i kada sam inzistirala rečeno mi je da sam ja glavni sumnjivac i da će me uhititi za krađu

3. da li se trebam brinuti da će me zvati na sud i sl. da li da uzmem odvjetnika i uložim prigovor ili ne-prema tome kako su mi prezentirali slučaj jedini dokaz o krađi je račun od moba s IMEI brojem-ja nisam tražila račun kod kupovine jer mi je taj dečko rekao da je garancija istekla-znači da mi je on mogao i prodati svoj mobitel i onda prijaviti krađu istoga

hvala puno svima na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si bila uhićena pitali bi te za odvjetnika, ovako su obavili razgovor na okolnosti posjedovanja otuđene stvari.Možda ćeš bit pozvana kao svjedok ukoliko pronađu onoga tko je ukrao ili ti prodao ili kao optužena za krađu.Za krađu ti vjerovatno neće podignut optužnicu jer bi i trebali dokazat da si ga i ukrala.Nemap na što ulagat prigovor kad ne znaš ni kakav će se uopže vodit postupak protiv tebe niti da li će se vodit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedino što mi je rečeno u svezi mojih prava je da mogu uložiti prigovor na tu potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta

s obzirom na ono što mi je rečeno kao da niti ne namjeravaju tražiti počinitelja jer kao da nije niti sigurno da li je to taj dečko koji je meni prodao

meni se čini da niti policija nema nikakvih dokaza o tome da je uopće počinjena krađa

da li se to goni po službenoj dužnosti ili ta osoba koja je navodni vlasnik (ima račun od mobitela) mora podnijeti privat tužbu

meni se sve čini da su me ta osoba koja je navodno vlasnik moba i taj dečko koji mi je prodao mob. mene zmuljali-to više što mi nisu htjeli dati nikakve podatke o toj krađi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš napisat prigovor da ti je protuzakonito oduzet mob a oni će ti onda odgovorit da je nn dana prijavljena krađa tog moba.....pa ćeš sve znati.Neće te tjerat za krađu ako nemaju dokaza da si istu i počinila.Rekla si im da si ga kupila.Oni svoje spise šalju DO koje odlučuje da li će ili neće bit tvojeg kaznenog progona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija