Jump to content

Povrat poreza - uzdr. član - suprug student + 1. nekretnina


am.filipovic84

Preporučene objave

Poštovani,

molila bih Vas pomoć oko sljedeće teme.

Naime, pokušala sam pronaći na Vašem portalu, ali mi nije uspjelo kategoriju uzdržavani član - suprug koji je redovni student. Vidjela sam da ste naveli da je potrebno dostaviti potvrdu s HZZ-a o nezaposlenosti osobe, međutim, suprug nije prijavljen s obzirom da je student. Može li se tu ići s nekom potvrdom s fakulteta?

Imam li uopće pravo na povrat i što bi trebalo dostaviti za prijavu za povrat poreza?

 

Osim toga, dodatno pitanje - od 2010. imamo kupljenu prvu nekretninu kreditom. Ima li smisla išta vezano uz to prijavljivati ili je to jedna od povlastica koje su ukinute 2010. godine? Nisam sigurna je li se tu nešto u međuvremenu promijenilo.

 

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprug može biti naveden u godišnoj poreznoj prijavi poreza na dohodak za 2012. godinu ako nije tijekom godine ostvario više od 10.966 kuna bruto primitaka. Dovoljno je navesti njegove podatke kako je propisano odredbom člankom 88. stavak 2. točka 3. Pravilnika o porezu na dohodak. PU ima podatke o njegovim primicima.

 

više nema dodatnog uvećanja osobnog odbitka do 12.000 kuna po osnovi plaćenih kamata po stambenom kreditu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija